Hlavní navigace

23 druhů kosmetiky, které se raději vyhněte

3. 4. 2018

Sdílet

 Autor: MZ ČR
Nebezpečnou a padělanou kosmetiku prodávají e-shopy, tržiště i kamenné prodejny. Je libo světové značky? Žádný problém – pokud vám nevadí neznámé složení a látky, které vyvolávají alergie a kožní problémy.

Ministerstvo zdravotnictví na svém webu pravidelně informuje o výrobcích, které klasifikuje coby potenciálně nebezpečné pro lidské zdraví. Spadá sem právě kosmetika, ale také například hračky pro děti či nádobí.

Letos se tu ocitlo již třiadvacet nevyhovujících kosmetických výrobků. V některých případech se jedná o padělky proslulých i méně známých značek, jindy o produkty nedodržující evropskou legislativu, například pokud jde o zřejmý původ a složení výrobku, nebo jde o kosmetiku, která obsahuje nepovolené a nebezpečné látky.

Galerie: Nebezpečná kosmetika

V případě nejasného původu či složení riziko pro spotřebitele spočívá v tom, že pokud dojde ke zdravotním potížím v souvislosti s aplikací kosmetického přípravku, nemají toxikologická střediska možnost zjistit podrobné informace o složení přípravku a zvolit tak rychlé a náležité lékařské ošetření.

U produktů s obsahem rizikových látek hrozí – zejména citlivým jedincům – alergické reakce a projevy kožní dermatitidy.

Autor článku

Redaktorka, editorka, dlouholetá šéfredaktorka serveru Vitalia.cz (do června 2022)

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).