Hlavní navigace

nebezpečná kosmetika

Test: Dětské balzámy na rty obsahují i karcinogenní látky

Laboratoř potvrdila, že jelení loje a další tyčinky na rty určené dětem mají ve složení rizikové minerální oleje. Ročně přitom „sníme“ až čtyři balzámy na rty, děti ještě víc.

5. 2. 2019 15:30
Doba čtení: 3 minuty

Datum spotřeby na kosmetice mnohdy chybí. Kdy už je zkažená?

Z obalu kosmetiky obvykle nelze jednoduše vyčíst datum spotřeby. Jak poznat, že kosmetický výrobek není v pořádku, ať už nově zakoupený, nebo skladovaný nějakou dobu doma?

18. 6. 2018 0:00
Doba čtení: 8 minut

23 druhů kosmetiky, které se raději vyhněte

Nebezpečnou a padělanou kosmetiku prodávají e-shopy, tržiště i kamenné prodejny. Je libo světové značky? Žádný problém – pokud vám nevadí neznámé složení a látky, které vyvolávají alergie a kožní problémy.

Doba čtení: 1 minuta

dTest: většina známých balzámů na rty v testu propadla

Mažete si pravidelně rty balzámem, abyste je neměli vysušené a pálivé? Dobře děláte, jen dejte pozor na to, čím si rty mažete. Většina balzámů je totiž plná chemických látek, které prakticky všechny slížete.

13. 10. 2017 16:00
Doba čtení: 3 minuty

Loni našli hygienici 74 nebezpečných výrobků, letos jich je už 130

Jak poznat nebezpečný výrobek? Základem je nenakupovat ve večerkách. Další tipy poskytne Ministerstvo zdravotnictví ČR, které nebezpečné výrobky v tržní síti odhalilo.

21. 6. 2016 12:17
Doba čtení: 2 minuty

Nebezpečná kosmetika 2014: Nejčastěji šlo o krémy

Krémy, balzámy, soli do koupele, ale i sada malovátek pro holčičky a vlhčené ubrousky na dětské prdelky. Výrobky, ke kterým se nikdo nehlásí. Není divu.

Doba čtení: 5 minut

Vazelína: kosmetika z ropy. Máme se jí proto bát?

Vazelína bez doloženého původu je v EU zakázaná. Donedávna bychom ale o ní jako o „všeléku“ na veškeré neduhy naší pokožky snad ani nepochybovali. Co znamená ten poprask kolem ropy v kosmetice?

Doba čtení: 6 minut

Za pochybnou kosmetiku nikdo nezodpovídá

Ministerstvo zdravotnictví varuje hned před několika pochybnými kosmetickými výrobky. Původ a složení jsou nejisté, chybí osoba odpovědná za uvedení výrobku na trh (výrobce v EU nebo dovozce do EU). Požadavky nesplňují následující výrobky:

9. 10. 2014 11:48