Hlavní navigace

10 šílených pozic, které zastaví škytavku

30. 12. 2015

Sdílet

 Autor: Vitalia.cz
Škytavka má celkem racionální vysvětlení a zcela neracionální řešení. Ale co naplat – když pomáhají. Nebo ne? Vyzkoušejte deset tipů, jak zastavit škytavku.

1. Pijte brčkem a zacpěte si uši

První rada zní jednoduše, ale o to bizarněji vypadá. Sedněte si ke stolu, na stůl dejte sklenici s vodou a brčkem, zacpěte si obě uši a přes brčko vodu vypijte.

2. Pijte v předklonu

Posaďte se na židli a druhou židli si dejte před sebe. Postavte na ni (nebo na stůl) sklenici s vodou. Předkloňte se k ní a bez pomoci rukou vypijte tolik vody, kolik dokážete.

3. Dýchejte do „osmičky“

Vydechněte všechen vzduch, pomalu se nadechněte a představte si, že vzduch ve vašich dýchacích cestách opisuje pomyslnou osmičku. Opište takto aspoň deset osmiček.

4. Vyplázněte jazyk a zacpěte si uši

Nadechněte se a zcela vydechněte. Snažte se vydechnout co nejvíce vzduchu, až budete pociťovat nutkání se znovu nadechnout. Při nádechu vyplázněte jazyk a zacpěte si prsty obě uši. V této pozici zadržte dech asi na čtyřicet sekund a poté pomalu vydechněte.

5. Překvapte své tělo

Lehněte si a zůstaňte delší dobu ležet. Poté se prudce zvedněte. Popřípadě to jde i obráceně, jak je libo.

6. Zabalte se do klubíčka

Sedněte si na židli, pomalu se zabalte do pomyslného klubíčka. Paže zkřižte, lokty položte na kolena a dlaně na ramena. V této pozici se ještě více semkněte a zadržte dech na pět až deset sekund. Uvolněte se a opakujte.

7. Nechte se zlechtat

Požádejte někoho, aby vás jednoduše zlechtal. Taková půl minuta lechtání vaše tělo vyvede z míry a možná přestane i škytat.

8. Zatáhněte se za ušní lalůčky

Napijte se vody, ale nepolykejte. Místo toho lehce zakloňte hlavu dozadu, zatáhněte své ušní lalůčky směrem dolů – a až teď polkněte.

9. Protáhněte se!

Lehce roznožte nohy, zdvihněte ruce nad hlavu a pořádně se protáhněte od prstů na nohou až po prsty na rukou. Při tom zvedněte i hlavu nahoru a zatáhněte břicho, jako byste se chtěli vejít do těsných džínů, a několikrát se zhluboka nadechněte.

10. Pijte s tužkou mezi zuby

Víte, jak si dát při tangu růži mezi zuby? Stejně tak si mezi ně dejte tužku a takto s tužkou mezi zuby se napijte. Vypijte tolik vody, kolik se vám podaří bez toho, aby vám tužka vypadla. Kdo ví, co za tímto trikem stojí.

Autor článku

Studentka Fakulty právnické Západočeské univerzity v Plzni. Jako redaktorka pracovala pro portál Nazeleno.cz a TopSrovnani.cz. Zajímá ji zdravý životní styl, problematika zdraví a vyvážené stravy, fitness.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).