Hlavní navigace

10 šílených pozic, které zastaví škytavku

Autor: Vitalia.cz
Blanka Chocová

Škytavka má celkem racionální vysvětlení a zcela neracionální řešení. Ale co naplat – když pomáhají. Nebo ne? Vyzkoušejte deset tipů, jak zastavit škytavku.

Doba čtení: 2 minuty

1. Pijte brčkem a zacpěte si uši

První rada zní jednoduše, ale o to bizarněji vypadá. Sedněte si ke stolu, na stůl dejte sklenici s vodou a brčkem, zacpěte si obě uši a přes brčko vodu vypijte.

2. Pijte v předklonu

Posaďte se na židli a druhou židli si dejte před sebe. Postavte na ni (nebo na stůl) sklenici s vodou. Předkloňte se k ní a bez pomoci rukou vypijte tolik vody, kolik dokážete.

3. Dýchejte do „osmičky“

Vydechněte všechen vzduch, pomalu se nadechněte a představte si, že vzduch ve vašich dýchacích cestách opisuje pomyslnou osmičku. Opište takto aspoň deset osmiček.

4. Vyplázněte jazyk a zacpěte si uši

Nadechněte se a zcela vydechněte. Snažte se vydechnout co nejvíce vzduchu, až budete pociťovat nutkání se znovu nadechnout. Při nádechu vyplázněte jazyk a zacpěte si prsty obě uši. V této pozici zadržte dech asi na čtyřicet sekund a poté pomalu vydechněte.

5. Překvapte své tělo

Lehněte si a zůstaňte delší dobu ležet. Poté se prudce zvedněte. Popřípadě to jde i obráceně, jak je libo.

6. Zabalte se do klubíčka

Sedněte si na židli, pomalu se zabalte do pomyslného klubíčka. Paže zkřižte, lokty položte na kolena a dlaně na ramena. V této pozici se ještě více semkněte a zadržte dech na pět až deset sekund. Uvolněte se a opakujte.

7. Nechte se zlechtat

Požádejte někoho, aby vás jednoduše zlechtal. Taková půl minuta lechtání vaše tělo vyvede z míry a možná přestane i škytat.

8. Zatáhněte se za ušní lalůčky

Napijte se vody, ale nepolykejte. Místo toho lehce zakloňte hlavu dozadu, zatáhněte své ušní lalůčky směrem dolů – a až teď polkněte.

9. Protáhněte se!

Lehce roznožte nohy, zdvihněte ruce nad hlavu a pořádně se protáhněte od prstů na nohou až po prsty na rukou. Při tom zvedněte i hlavu nahoru a zatáhněte břicho, jako byste se chtěli vejít do těsných džínů, a několikrát se zhluboka nadechněte.

10. Pijte s tužkou mezi zuby

Víte, jak si dát při tangu růži mezi zuby? Stejně tak si mezi ně dejte tužku a takto s tužkou mezi zuby se napijte. Vypijte tolik vody, kolik se vám podaří bez toho, aby vám tužka vypadla. Kdo ví, co za tímto trikem stojí.