Hlavní navigace

Nebezpečné kombinované mikrovlnné trouby

[Tisková zpráva] Časopis dTest varuje před hrozícím rizikem u kombinovaných mikrovlnných trub. Při testech provedených v nezávislých laboratořích se prokázalo, že dochází k nebezpečnému přehřívání horní části pláště u mikrovlnných trub DeLonghi MW 500, Candy CMG 9423 DS a Samsung CE107V. Teploty ve všech třech případech překračují hodnotu 100 stupňů Celsia, takže mohou způsobit značné popáleniny.

Doba čtení: 1 minuta

Nebezpečné kombinované mikrovlnné trouby byly odhaleny při praktických testech, které se zaměřily na funkci grilu a horkého vzduchu. Po uplynutí 30 minut (grilování) a 60 minut (horký vzduch) vystoupaly teploty horní části pláště následovně: DeLonghi MW 500 – 107 °C (gril), Candy CMG 9423 DS – 121 °C (gril) a Samsung CE107V – 127 °C (gril) a 120 °C (horký vzduch).

V souvislosti s alarmujícími výsledky testů u uvedených modelů mikrovlnných trub  upozorňuje časopis dTest na dvojí nebezpečí. Uživateli hrozí nepříjemné popáleniny v případě, že by si na rozpálenou troubu sáhl. Zároveň je tu i potenciální riziko vzplanutí předmětů, které by se na horní části trouby nacházely.

Šéfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová k výsledkům testů mikrovlnných trub říká: „Občanské sdružení spotřebitelů TEST podá vzhledem k závažným zjištěním podnět České obchodní inspekci na prošetření bezpečnosti uvedených tří výrobků. Spotřebitelům doporučujeme uvedené modely kombinovaných mikrovlnných trub nekupovat“. 

Zdroj: Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST