Hlavní navigace

Nebezpečné kombinované mikrovlnné trouby

[Tisková zpráva] Časopis dTest varuje před hrozícím rizikem u kombinovaných mikrovlnných trub. Při testech provedených v nezávislých laboratořích se prokázalo, že dochází k nebezpečnému přehřívání horní části pláště u mikrovlnných trub DeLonghi MW 500, Candy CMG 9423 DS a Samsung CE107V. Teploty ve všech třech případech překračují hodnotu 100 stupňů Celsia, takže mohou způsobit značné popáleniny.

Sdílet

Nebezpečné kombinované mikrovlnné trouby byly odhaleny při praktických testech, které se zaměřily na funkci grilu a horkého vzduchu. Po uplynutí 30 minut (grilování) a 60 minut (horký vzduch) vystoupaly teploty horní části pláště následovně: DeLonghi MW 500 – 107 °C (gril), Candy CMG 9423 DS – 121 °C (gril) a Samsung CE107V – 127 °C (gril) a 120 °C (horký vzduch).

V souvislosti s alarmujícími výsledky testů u uvedených modelů mikrovlnných trub  upozorňuje časopis dTest na dvojí nebezpečí. Uživateli hrozí nepříjemné popáleniny v případě, že by si na rozpálenou troubu sáhl. Zároveň je tu i potenciální riziko vzplanutí předmětů, které by se na horní části trouby nacházely.

Šéfredaktorka časopisu dTest Ida Rozová k výsledkům testů mikrovlnných trub říká: „Občanské sdružení spotřebitelů TEST podá vzhledem k závažným zjištěním podnět České obchodní inspekci na prošetření bezpečnosti uvedených tří výrobků. Spotřebitelům doporučujeme uvedené modely kombinovaných mikrovlnných trub nekupovat“. 

Zdroj: Časopis dTest, Občanské sdružení spotřebitelů TEST

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).