Hlavní navigace

Seriál Aplikace zdarma pro výběr a nákup potravin

Potraviny z mobilu až na váš stůl … nebo na pranýř

Chytré telefony a tablety jsou dnes tím, čím byl před pár lety pro naše rodiče místní rozhlas nebo klábosení se sousedkou před domem. Zdrojem informací. Díky mobilním aplikacím můžete svůj mobil nabít užitečnými informacemi, které vám pomohou zorientovat se na českém trhu s potravinami. Získáte přehled o certifikovaných potravinách a jich nutričních hodnotách, které vám budou vždy po ruce. Vytvoříte si vlastní nákupní seznamy. Nebo jednoduše odhalíte skutečný obraz kvality českých potravin.

Představíme si postupně praktické mobilní aplikace, které pomohou s výběrem potravin a usnadní jejich nákup.

Zahnujeme i několik starších materiálů týkajících se této problematiky. Uvítáme i vaše tipy na užitečné pomocníky v mobilu.

Pi píp, tady jsem a jsem ve slevě!

Takhle nějak by se vám měly hlásit vaše oblíbené potraviny. Nová aplikace FoodLoop chce postupně proniknout do všech evropských supermarketů a upozorňovat zákazníky na výhodný nákup jídla, kterému se blíží konec trvanlivosti.

Doba čtení: 3 minuty

Testovali jsme rezervace v restauracích

Dříve to nešlo jinak než telefonicky, ale dnes existují i jiné varianty rezervace v restauracích a kavárnách. Otestovali jsme dvě relativně nové možnosti. Jak jsme dopadli?

Doba čtení: 5 minut

Jak se dostat k čerstvé zelenině i v zimě? Pomůže Adresář farmářů

Nová mobilní aplikace Adresář farmářů vám poradí, kde najít nejbližšího dodavatele ovoce, zeleniny, ale i vajec nebo čerstvého mléka do vašeho letošního domácího vánočního cukroví.

Doba čtení: 4 minuty

Éčka potěší v peněžence. Ne v potravinách

Patříte k těm, kdo sledují přídavné látky, lidově zvané „éčka“ na etiketách potravin? Pokud disponujete chytrým telefonem, máme pro vás užitečný tip: mobilní aplikaci Éčka v potravinách.

Doba čtení: 3 minuty

Zdravá potravina spouští zcela novou verzi aplikace NutriAtlas

Aplikace patří do rodiny webových stránek o zdravé výživě a životním stylu. Do vašeho mobilu přinese seznam éček, databáze potravin i recepty, a umožní sestavovat vlastní nákupní lístky.

24. 10. 2013 0:00
Doba čtení: 2 minuty

CEFF aplikace pomáhá nakupovat potraviny bez éček

Éčka mohou být stokrát schválená, přesto se jim mnozí zákazníci chtějí vyhnout. Informace o použitých chemických přísadách v potravinách poskytne rychle a účelně aplikace projektu CEFF.

Doba čtení: 3 minuty

Užitečné aplikace: Potraviny pošlete na pranýř i z mobilu

Chytré telefony a tablety jsou dnes tím, čím byl pro naše rodiče rozhlas nebo klábosení se sousedkou. Zdrojem informací. Svůj mobil můžete nabít informacemi, které pomohou třeba s nákupem.

30. 9. 2013 0:00
Doba čtení: 3 minuty

DameJidlo.cz má mouchy. Má ale i účinné plácačky

Celý měsíc jsme testovali službu DameJidlo.cz. Objednávali jsme v rozličných restauracích, různá jídla, v různou denní i noční dobu. Přivezli nám syrový burger, ale i skvělé sushi.

Doba čtení: 7 minut

Nákup v iTesco: Spolehlivý, ale mnohdy na slepo

Zákulisí prodeje potravin online už jsme viděli, je na čase službu vyzkoušet na vlastní kůži. Byl náš nákup kompletní, čerstvý a dodaný v dohodnutý termín? Dozvíte se i z fotografií.

Doba čtení: 7 minut

10 aplikací, které vám usnadní výběr restaurace

Mobil už není kilová cihla bez displeje. Umí najít nekuřáckou hospodu, objednat jídlo do domu, objevit restauraci, kde čepují kohoutkovou vodu a ještě mnohem víc.

Doba čtení: 6 minut