Hlavní navigace

Tinnitus

Píská vám v uších? Tinitu vás zbaví fyzioterapeut

Pískání a hučení v uších je překvapivě dost častý problém. Odborný název zní tinitus a obvykle ho nevyřeší na ORL, ale v ambulanci fyzioterapeuta.

Doba čtení: 4 minuty

Plná hlava tinitu a léčba ponecháním

Kolotoč se opakuje. Do ordinace přijde člověk a stěžuje si, že mu píská v uších. Po provedení řady vyšetření odchází domů jako pacient, s lékařskou zprávou, na které je napsáno „tinitus“. Drží se za hlavu a běduje: „Tak už ho mám. Tak mi ho našli. To jsem to dopracoval“.

Doba čtení: 4 minuty

Život ve třech: partnerství a tinnitus

Tinnitus je porucha, při níž vám věčně hučí v uších. Není jednoduché s ní žít ani si najít životního partnera či partnerku. „Se mnou a mně podobnými nebude žádná žena žít jen v páru. Dost často budeme trojka. Ona, já a sice pomyslný, ale výkonný mužíček v mém uchu.“

Doba čtení: 6 minut

Píská vám v uchu? Zásadní je nemyslet na to

Šumí to, píská, hučí, praská? Podobné zvuky v uchu nebo v hlavě bez zvukového zdroje ze zevního prostředí mají odborný název – tinnitus. Kde se bere a co s ním?

Doba čtení: 3 minuty

Ušní svíce nebrat, shodují se doktoři

„Vyčistěte si uši jako nikdy. Ohněm.“ Podobná reklama zaujme. Koupíte svíci, strčíte do ucha, zapálíte – a nestane se nic, alespoň podle lékařů a studií. Pokud si ovšem nespálíte ucho.

Doba čtení: 4 minuty

Jak si správně čistit uši? Nijak

Některým lidem se v uchu opakovaně tvoří mazové zátky, rozhodně ale nejde o projev nedostatečné hygieny. Ostatní si s čištěním uší hlavu lámat nemusí. Je prakticky zbytečné.

Doba čtení: 3 minuty