Hlavní navigace

sushi

Jaké sushi mají Češi nejraději? S kaviárem a mangem

Je čerstvé, svěží a ručně připravené. Tři důvody, které vedou ke stále větší oblibě sushi restaurací v Česku. Víte, jaké sushi máme nejraději?

27. 6. 2016 11:19
Doba čtení: 3 minuty

Sushiqueen: Asi jsem se opravdu měla narodit v Asii

Miluje sushi a dělá ho poctivě s veškerou péčí už devět let. Na večírcích, soukromých oslavách, ale i na kurzech, kde vás skvělé sushi naučí. Nechte se inspirovat příběhem Báry Rektorové.

4. 5. 2015 0:00
Doba čtení: 8 minut

Sushi není syrová ryba lapená v lepivé rýži

Sushi má mnoho podob i chutí, základ je však téměř vždy stejný. Nishiki, Nori a Sushi Su. Rozklíčujeme společně japonskou terminologii a naučíme se připravit sushi v domácích podmínkách.

Doba čtení: 3 minuty

Sushi vzniklo z nouze

Tradiční japonské jídlo sushi je u nás dost populární. Někteří zkouší domácí přípravu, jiní vsadí na profesionály. Podle služby DameJidlo.cz se jedná o čtvrté nejoblíbenější jídlo.

Doba čtení: 3 minuty

Jaká jídla mohu jíst rukama a nebýt přitom za barbara?

Máte za to, že kuře se může vždycky jíst rukama? Tak jednoduché to není – zatímco doma nebo ve fast foodu je to v pořádku, v luxusní restauraci nebo na rautu by z toho byl trapas.

Doba čtení: 4 minuty

Po suši můžete prozvracet celou noc. Proč?

Taky milujete suši? Tak si dejte pozor. Přestože jste ho jedli už mnohokrát, může se i u vás zčistajasna objevit alergie na histamin, složku, která je obsažená mimo jiné v rybách.

Doba čtení: 3 minuty

Připravte si sushi po česku!

Napadlo vás někdy umotat si vlastní ruličku z rýže a možná použít i své oblíbené ingredience? Výroba sushi není tak těžká, jak se může zdát, ale chce to dobrého mistra.

Doba čtení: 5 minut