Hlavní navigace

SAPA

Letošní ňamky z tržnice SAPA

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) a Státní veterinární správa (SVS) ve spolupráci s Policií ČR a Celní správou kontrolovaly během letošního roku opakovaně provozovny v pražské tržnici SAPA. Mají pro to dobrý důvod.

Doba čtení: 3 minuty

Tržnice SAPA: mražené potraviny přepravovali při tropických teplotách

Inspekce opět navštívila pražskou tržnici SAPA, aby v ní provedla kontrolu. Zaměřila se na přepravu potravin a zjistila závažné přerušení teplotního řetězce. Konkrétně šlo o převoz mražených či chlazených potravin za teplot překračujících třicet stupňů.

28. 6. 2018 17:20
Doba čtení: 2 minuty

Veterináři našli v SAPĚ maso okousané od hlodavců

Asijská tržnice SAPA má opět problémy. Stejně jako loni, i letos tam veterináři našli hromadu neoznačeného masa. To bylo tentokrát i ohlodané od hlodavců.

3. 2. 2017 15:15
Doba čtení: 1 minuta

Tohle vidět nechcete: nelegální porážka kachen v restauraci v SAPĚ

Policie s inspekcí úřadovala v SAPĚ letos už po deváté, tentokrát byla odhalena nelegální porážka kachen v restauraci. Na místě bylo zajištěno nejen několik stovek kilogramů kachního masa a kostí, ale i osm živých kachen. Bude tedy navíc podán podnět pro podezření z týrání zvířat.

Doba čtení: 2 minuty

Inspekce našla v SAPĚ další nelegální sklad masa

Inspekce byla letos v SAPĚ už osmkrát. Tentokrát našla nelegální sklad a v něm třicet pět tun hluboce zmrazeného drůbežího masa a produktů rybolovu. Uvádění takového masa na trh inspekce zakázala.

Doba čtení: 2 minuty

Maso mířící do SAPY veterináři postříkali modrou barvou

Veterinární správa spolu s policií zasahovaly u dodavatelů potravin živočišného původu. Zadržely čtyři tuny masa, které se musely zlikvidovat.

Doba čtení: 2 minuty

Nelegální výrobna: Podívejte se, kde se připravovalo jídlo

Rýžové závitky s masem a taky s myším trusem. Takové „pochoutky“ připravovala skupinka Vietnamců ve špinavém sklepě, odtud putovaly do tržnice. Fotogalerie spíše pro otrlé.

Doba čtení: 1 minuta