Hlavní navigace

Veterináři našli v SAPĚ maso okousané od hlodavců

Autor: SVSCR.cz
Redakce

Asijská tržnice SAPA má opět problémy. Stejně jako loni, i letos tam veterináři našli hromadu neoznačeného masa. To bylo tentokrát i ohlodané od hlodavců.

Doba čtení: 1 minuta

Jen loni jsme vás informovali minimálně sedmkrát o zkaženém mase, které buď mířilo, nebo se rovnou nacházelo v asijské tržnici SAPA na Praze 4. Namátkou případ z dubna 2016 Asijský fast food LI-WU vařil z prošlého masa a ze září 2016 Inspekce našla v SAPĚ další nelegální sklad masa. Případně z listopadu 2016. To šlo asi o vůbec nejhorší případ, který ani vidět nechcete: nelegální porážka kachen v restauraci v SAPĚ.

Hlodavci tu měli pré

Ani letos veterináři v kontrolách nepolevují. Na konci ledna při kontrole prodejny sp. GRANTITUDE House s.r.o. v areálu asijské tržnice SAPA v Praze 4 našli za účasti Policie ČR v mrazírenských boxech, umístěných na prodejní ploše, padesát kilogramů neoznačeného zmrazeného vepřového masa a produktů rybolovu, u nichž nebyl doložen původ.

Maso bylo balené v igelitových sáčcích, taškách a ve strečové fólii a jevilo známky smyslových změn (okorání povrchu, vymrzlost) a částečně i okusu hlodavci. Byl vydán okamžitý zákaz uvádění do oběhu a nařízeno neškodné odstranění na náklad kontrolované osoby. Maso bylo znehodnoceno barvou. Jak ale víme z loňského případu, ani takové znehodnocení není pro tamní prodejce problém. Tenkrát veterináři také maso postříkali modrou barvou, při další kontrole ho ale na stejném místě znovu našli.

serial_prilohy

Stejně jako případy obdobné, bude i tento dále řešen ve správním řízení. Provozovateli hrozí, za uvádění zdravotně závadných potravin do oběhu, sankce až do výše deseti milionů Kč.

Zdroj: SVS