Hlavní navigace

očista organismu

5 základních potravin pro jarní očistu organismu

Blíží se konec zimy a s ní i náročné období pro většinu z nás. Že vám to nepřijde? Sezóna plesů a večírků, silvestrovská tabule plná nezdravých jídel, jídelníček chudý na čerstvé ovoce a zeleninu, nedostatek pohybu, minimum slunce a tepla – to vše nám dalo pořádně zabrat a je načase se pročistit, odlehčit jídelníček a vrátit se do kondice.

Doba čtení: 3 minuty

Půst jako dieta, očista, nebo terapie?

Půst. Pro někoho představuje očistu organismu, jindy dietu vhodnou pro rychlé shození nadbytečných kil, pro jiného příležitost ke změně běžného režimu či cestu ke zdraví a vitalitě.

Doba čtení: 5 minut

Ostropestřec: Bodlák, který pomůže od píchání v boku

Jako dekorace poslouží na výbornou, v kuchyni s ním ale žádná kouzla nesvedete. Ovšem až vás bude píchat v boku, určitě si na ostropestřec mariánský vzpomeňte.

Doba čtení: 2 minuty

Léčba hodná králů? Stovky klystýrů a tisíce projímadel

Všechny nemoci lze léčit klystýrovou stříkačkou, pouštěním žilou a sirupem z květů. Lékaři za Ludvíka XIV. měli jasno a panovník sám si této léčby dopřával plnými doušky – tedy doušky…

Doba čtení: 7 minut

Jarní očista: Játra milují hořké bylinky

S jarem se játra dostávají na vrchol své aktivity. Přichází tedy ideální čas na jejich řádnou regeneraci.

Doba čtení: 3 minuty

Jednoduché triky proti jarní únavě

Na začátku jara se často cítíme unavení, slabí a do ničeho se nám nechce. Co s tím můžeme udělat?

Doba čtení: 2 minuty

Ledviny potřebují regeneraci

Zdravé ledviny jsou pro správný chod organismu naprosto nezbytné. Bez jejich dostatečné funkce nemáme šanci vyléčit žádné závažné onemocnění. Právem si tak zaslouží naši péči.

Doba čtení: 6 minut

Detoxikace nepotřebuje drahé přípravky

Pro očistu organismu není nutné kupovat speciální doplňky stravy, programy a kúry. Stačí obyčejná jablka, ocet nebo jogurtová dieta. Zapojit zdravý rozum a nezapomenout ani na duši.

Doba čtení: 4 minuty

Dubnové pročištění podle čínské medicíny

Očistu organismu máme obvykle spojenou s jarem. Tradiční čínská medicína ovšem na základě ročního rytmu organismu předpokládá celoroční detoxikaci. Na duben připadají játra a žlučník.

4. 4. 2013 0:00
Doba čtení: 5 minut