Hlavní navigace

Intimní zdraví

Prevence a řešení zdravotních potíží v intimních partiích těla. Pomocníci při sexu. Péče a hygiena.

Pro váš spokojený intimní život.

5 nejčastějších mýtů o kondomech

Češi upřednostňují hormonální antikoncepci a počet nakažených virem HIV během pololetí vzrostl o šest procent. Nechráníme se kondomy a věříme mýtům.

9. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Pánové, pečujte o svoje přirození a prostatu

Ačkoliv je pro drtivou většinu mužů jejich přirození důležité, málokdo skutečně dbá na zdraví svého penisu. Rakovina prostaty je závažné onemocnění, přitom existuje řada možností, jak zdraví mužského pohlaví posílit. Řešením je například samovyšetření varlat nebo masáž prostaty. Důležitý je také pravidelný sex, správná hygiena a zdravý životní styl.

2. 12. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

5 nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení

Porod je velká změna, nejen životní, ale i pro vaše tělo. Na co je třeba se připravit a kdy s ním příchozí nepříjemnosti odezní? Pět nejčastějších poporodních problémů a jejich řešení.

18. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

8 tipů, jak na zánět močových cest

Močové infekce jsou druhým nejčastějším infekčním onemocněním, s nímž se lze setkat. Základem, jak se nepříjemným zánětům vyvarovat, je prevence. Ve spolupráci s Českou urologickou společností proto přinášíme osmero užitečných rad, jak se vyhnout zánětům močových cest.

14. 11. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Mají být malé a jsou velké – modelace ženského genitálu

Současný trend – snaha po fyzické dokonalosti – nutí ženy, aby věnovaly větší pozornost i těm částem svého těla, které bývají v převážné většině zcela skryty před zraky veřejnosti. V posledních letech tak plastičtí chirurgové přistupují k estetickým úpravám i těch nejintimnějších míst: zevních oblastí ženského pohlavního ústrojí.

Doba čtení: 4 minuty

I stařec může mít spermie skoro jako zamlada

Mužská plodnost bývá ovlivněna různými faktory: nemocemi, prodělanými operacemi, životním stylem nebo genetickými predispozicemi. Pozitivní zprávou však je, že věk se na stavu spermií nepodepisuje zdaleka tolik jako na ženských vajíčkách. Co ovlivňuje mužskou plodnost?

14. 10. 2016 12:32
Doba čtení: 3 minuty

dTest: Chemie v menstruačních vložkách?

Pro muže velká neznámá, pro ženy pravidelná starost. Při výběru menstruačních vložek a tampónů hledají ideální absorpci, snadné používání, příznivou cenu a absenci nežádoucích látek. Časopis dTest podrobil laboratorním testům 17 značek vložek a tampónů, aby zjistil, které splňují nejnáročnější kritéria a představují vhodný i výhodný nákup.

13. 10. 2016 11:19
Doba čtení: 2 minuty

Líbejte se bezpečně: jak si užít a nechytit HIV

Můžeme se alespoň bezstarostně líbat a oddávat orálnímu sexu, aniž bychom se museli bát infekce? Jak moc spolehlivou ochranou při souloži je kondom? A co dráždění pohlavních orgánů rukou nebo anální sex? Minimalizujte riziko nákazy HIV při náhodném sexu. Přinášíme vám bezpečnostní desatero.

12. 10. 2016 11:04
Doba čtení: 6 minut

Na zánět močových cest neplatí jen brusinky

Velmi časté onemocnění, které trápí víc ženy než muže. K nastartování stačí málo, a pokud nejsou léčené včas, hrozí značné komplikace. Zbavte se zánětu močových cest hned v začátcích. Nejen brusinkami.

3. 10. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Hrbatá prsa aneb mýty a fakta o implantátech

O „silikonech“ čili prsních implantátech koluje řada nesmyslných smyšlenek; některé na pohled kuriózní výroky se naopak zakládají na pravdě. Plastický chirurg komentuje 9 nejčastějších tvrzení. Co se říká o implantátech a co z toho je pravda?

24. 9. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Tip lékaře: jizvy po plastické operaci prsou

Žádný chirurg neumí operovat zcela bez jizev, vždy, kdy dojde k porušení kůže – tedy k jejímu rozříznutí – nějaká jizva vznikne, říká plastický chirurg. S čím by měla žena po plastice prsou počítat?

28. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

Leuzea, parcha, maralí kořen: něco pro dobrý sex

Skvělá léčivka má tři jména a mnoho léčivých účinků. Tím nejpikantnějším je podpora sexuálního života, parcha totiž léčí impotenci a funguje i jako přírodní afrodiziakum. Maralí kořen v kombinaci s ženskými léčivkami můžeme používat při léčbě neplodnosti. U mužů zvyšuje počet a kvalitu spermií.

25. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Omlazení genitálu pomůže nejen po porodu

S čím pomůže a kolik stojí rejuvenace neboli omlazení intimních partií? Někdy se mluví také o rejuvenaci pochvy, ale nejde jen o pochvu a o zúžení. Zákrok spočívá ve třech krocích a umí ledacos.

19. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Menstruace a 4 způsoby, jak ji zvládnout

Menstruace je v reprodukčním věku nedílnou součástí života každé ženy. Aby pohodlí a hygieně bylo v těchto dnech učiněno za dost, představíme vám pomocníky, které pomohou překonat pravidelné krvácení.

17. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Pod sval, či pod žlázu? Kam umístit silikony?

Občas čítávám vášnivé diskuse na téma „pod sval či pod žlázu“ na internetu a musím se přiznat, že je sleduji s pobavením. Svědčí většinou o tom, že diskutující nemají valný přehled ani o lidské anatomii, ani o celé problematice augmentace prsů.

14. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 1 minuta

Co byste měli vědět o myomech

Myomy jsou nezhoubné nádory vznikající z děložní svaloviny. Jsou častou příčinou bolestí, ale i neplodnosti. Dají se léčit. S léčbou a jejím plánováním úzce souvisí i plodnost a mateřství ženy.

Doba čtení: 4 minuty

HIV test z laboratoře, nebo se otestovat doma?

Včasné odhalení HIV infekce zásadním způsobem ovlivňuje prognózu nemoci. Čím dříve se nemocný začne léčit, tím déle může žít. Kam se jít nechat otestovat, je testování anonymní a jak spolehlivé jsou testy, které pořídíte na internetu?

10. 8. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

TOP 10 na intimní hygienu

Intimní hygiena, to jsou mycí gely a emulze, masti, nebo třeba vaginální čípky.

Doba čtení: 5 minut

Hyperhidróza: jak se zbavit nadměrného pocení?

Zápach a mokré kruhy na tričku. Běžné deodoranty nezabírají. Někdo se potí na čele, jiný nejvíc v tříslech, nebo má mokrá záda. Nepomáhá ani pomalá chůze. Nadměrné pocení dokáže léto znepříjemnit.

Doba čtení: 3 minuty

Zotavení po porodu: ošetření hráze

Bolavé hrázi po porodu uleví hojivé sedací koupele, speciální mýdla, některé vaginální gely nebo čípky a mnohé další. Čím mohou ženy zmírnit riziko poporodních obtíží ještě před porodem?

8. 7. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

5 mobilních aplikací, co vám pohlídají zdraví

V době chytrých telefonů a promyšlených aplikací je život v mnohém snazší. Chytlavé hry nás zabaví v čekárně u doktora, zatímco aplikace pohlídají pitný režim, zdravé opálení, menstruační cyklus nebo počet kalorií, které spálíte při běhu. A to nejlepší na konec, jsou zdarma.

Doba čtení: 2 minuty

Hormonální jóga pomáhá ženám i diabetikům

Certifikovaných lektorů hormonální jógy pro ženy není mnoho. V oblasti hormonální jógy pro diabetiky a muže ještě méně, tam je Jana Černotová v Česku průkopnicí. Absolvovala kurz u samotné zakladatelky tohoto cvičení, doktorky filozofie a psychologie, Brazilky Dinah Rodrigues. V rozhovoru objasňuje, jak hormonální jóga na organismus působí.

27. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 9 minut

Jak si udržet zdravou vaginu

Najdou se ženy, které jsou náchylné na různé vaginální záněty, mykózy a jiné obtíže, které přispívají nejenom k nepříjemným pocitům, ale také znesnadňují sex. Existuje však celá řada návyků, jež mohou pochvě vyloženě prospívat a tím její citlivé prostředí činit odolnějším před nájezdem bakterií, kvasinek a častých ženských nepříjemností.

23. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

TOP 10 přípravků, které potřebujete k bezpečnému holení

Použitím holicích gelů nebo krémů snížíte riziko pořezání při holení jak tváře, tak i nohou nebo jiných částí těla. Které gely, krémy, vody a balzámy na a po holení jsou nejprodávanější?

21. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Tipy, jak zvládnout návaly a pocení v klimakteriu

Zralé ženy v období přechodu si nejčastěji stěžují na nepříjemné návaly horka a následné pocení, jež dokáží řádně znepříjemnit život. Přinášíme rady, jak na ně vyzrát za pomoci přírody, i tipy z lékárny.

19. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Online lékárna Pilulka.cz spouští unikátní službu – dovoz léků

Jste senior, máte zlomenou nohu, malé nemocné dítě nebo prostě jen kalendář nabitý od rána do večera? Nyní si můžete léky i doplňky stravy nejen objednat z domova či kanceláře, ale během krátké doby vám je tam Pilulka.cz i doručí.

18. 5. 2016 13:31
Doba čtení: 2 minuty

TOP 10 doplňků na močové cesty

Trápí vás močové cesty? S léčbou i prevencí pomáhají brusinky a doplňky stravy. Podívejte se na 10 nejprodávanějších.

8. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty

Testy plodnosti a ovulační testy

Důvodů, proč se nám nedaří počít dítě, je mnoho a přesnou příčinu zjistí až lékař z podrobných vyšetření. Přesto je možné nejprve vyzkoušet testy z lékárny, které mohou odhalit nejčastější příčinu. Případně vás nasměrují k lékaři. V lékárnách jsou volně prodejné i ovulační testy. Ty vás zase nasměrují… do ložnic.

2. 5. 2016 0:00
Doba čtení: 2 minuty

3 metody na posílení pánevního dna

Ochablé svalstvo pánevního dna je problém, který znají ženy po porodu. S přibývajícím věkem postihuje většinu žen, ale také mužů. Přitom cviky na posílení pánevního dna mohou řadě problémů předejít nebo je oddálit.

26. 4. 2016 9:54
Doba čtení: 3 minuty

Čím podpořit laktaci aneb kojení bez problémů

Rodím, tak i kojím. Někdy to ale tak jednoduché není. Zvlášť když je mléka málo. Nebo skoro vůbec žádné. Čím podpořit laktaci, kromě správné techniky a častého přikládání miminka k prsu?

19. 4. 2016 0:00
Doba čtení: 3 minuty