Hlavní navigace

cukrárna

Cukrářské trendy 2019? Zlato a malované květiny na dortech

Chystáte se letos připravit svým ratolestem, manželovi či rodičům dort k výročí či narozeninám? Zkuste se inspirovat trendy, které jsou platné právě pro tento rok. Bez zlata, barev a štětce se ale neobejdete.

21. 3. 2019 10:00
Doba čtení: 2 minuty

Punkové cukrářství s čerstvými větrníky a křivými vizitkami

Cukrářství čp. 1 jsme našli na Vinohradech v místě, kde roky sídlila čistírna. Kabát nám tu už nevyčistí, ale můžeme si ho tu odložit, posadit se, dát si poctivý větrník, makronku, a když nám ho někdo nevyfoukne před nosem, tak i cheesecake.

Doba čtení: 4 minuty

V Koláčovém království frčí rustikální koláče i chleba s vajíčkovou pomazánkou

V Koláčovém království pečou jen ze základních surovin, chemie a náhražky jim do kuchyně nesmí. A na chuti je to znát. Pokud nefandíte předraženým nafintěným dezertům, ale máte rádi klasiku se špetkou domácí pohody, vyražte s námi do pražských Nuslí.

Doba čtení: 4 minuty

Cukroví z másla? U nás samozřejmost, říkají v Koláčovém království

Když člověk nestíhá a zároveň se nechce ochudit o vůni a chuť cukroví, může vsadit na to kupované. To, v němž je skutečně máslo, kde se nešetřilo ořechy ani dobrou čokoládou. Jeden takový podnik jsme objevili a olizovali jsme se až za ušima.

4. 12. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Lidé mi do cukrárny chodí kvůli paštice, směje se Katka Antošová

Vyrobila čokoládové minidortíky – koule, nad kterými srdce zaplesá, ale na Hithitu s nimi propadla. Neúspěch v kampani ji však neodradil, svému produktu věřila, a tak dnes vlastní útulnou cukrárnu a koulí koule o sto šest. A k tomu pořádá kurzy a servíruje paštiku s Proseccem.

7. 8. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Salima 2016: Trojice českých výrobců, kterou musíte znát

Před pár dny skončil jubilejní ročník potravinářského veletrhu Salima, který hostil nepřeberné množství vystavovatelů, chutí, vůní i výrobků, které ještě neznáte. Poznejte trojici těch, kteří nás nejvíce zaujali.

25. 2. 2016 0:00
Doba čtení: 4 minuty

Dortletky vyrábí majitelka prvorepublikové cukrárny sama. Tři dny

Přestože se celý život věnovala umění a historii, dnes je hrdou majitelkou cukrárny, která dělá jedinečné dortletky. Minidortíky, které sbírají jednu cenu za druhou.

14. 12. 2015 0:00
Doba čtení: 5 minut

Historické cukrárny

V regionálním muzeu v Jílovém u Prahy je do 2. 3. 2014 k vidění výstava Historické cukrárny. Nechybí na ní ani prodejna s atrapami cukroví a původní formy či další cukrářské pomůcky.

27. 1. 2014 9:30