Hlavní navigace

bělení zubů

Oil pulling – cucání oleje bělí zuby. No, to určitě…

Tzv. mlgání oleje v ústech po dobu až půl hodiny má údajně zuby detoxikovat a vybělit. Dělají to tak prý stovky lidí vyznávajících tradiční indické lékařství – ájurvédu. Pravda, něco podobného dělají, ale vůbec ne kvůli bělení.

28. 1. 2019 0:00
Doba čtení: 5 minut

3 nejčastější chyby při čištění, které vám kazí zuby

Nedostatečná hygiena, nesprávné pomůcky a také bělení zubů podle babských rad. To jsou nejčastější příčiny zničeného chrupu podle zkušeností zubařů a dentálních hygienistek.

27. 11. 2018 19:42
Doba čtení: 3 minuty

Jak vypadá ideální chrup

Je libo dokonalý úsměv? Zubaři sice mají definován zubní ideál, ale upozorňují, že zásadním kritériem dokonalého úsměvu zůstává zdraví zubů i dásní.

28. 4. 2018 0:00
Doba čtení: 5 minut

Nikomu to neříkejte, bělím si zuby

V Americe nikdo nechce být v minoritě žlutých zubů, u nás je to zatím naopak. Ale čím dál víc zejména mladých lidí chce mít úsměv jak z hollywoodského filmu. Fungují bělicí pásky? Které bělení je účinné a bezpečné?

Doba čtení: 9 minut

Bělení zubů není bez rizika

Bělení zubů nepředstavuje primárně zdravotní problém, ale nevhodným postupem si ho nakonec můžeme zbytečně přivodit. Vysoce koncentrované bělicí gely mají totiž parametry žíraviny.

Doba čtení: 6 minut

Bělení zubů není pro každého

Chcete bílé zuby jak z reklamy? Je to možné, ovšem – něco to stojí a nehodí se to pro každého. Měli byste taky vědět, že efekt není na věky, a pečlivě vybrat, kde vám bělení udělají.

Doba čtení: 5 minut