Hlavní navigace

Oblíbené farmářské trhy začínají 12. března v sobotu na Kubáni

22. 2. 2011

Sdílet

První farmářský trh odstartuje na Kubánském náměstí, v Praze 10 („na Kubáni“) v sobotu dne 12. března. Bude se konat od 8 do 14 hodin. Dále budou trhy pokračovat jako vloni, tedy každé úterý, čtvrtek a sobotu. Další z Farmářských tržišť otevírá na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 („Jiřák“) ve středu dne 16. března 2011 od 8 do 18 hodin a konečně Náplavka u Palackého mostu v Praze 2 bude otevřena v sobotu 19. března 2011 od 8 do 14. Slavnostní zahájení budou v uvedené dny vždy v 10 hodin.

První farmářský trh odstartuje na Kubánském náměstí, v Praze 10 („na Kubáni“) v sobotu dne 12. března. Bude se konat od 8 do 14 hodin. Dále budou trhy pokračovat jako vloni, tedy každé úterý, čtvrtek a sobotu.

Další z Farmářských tržišť otevírá na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze 3 („Jiřák“) ve středu dne 16. března 2011 od 8 do 18 hodin a konečně Náplavka u Palackého mostu v Praze 2 bude otevřena v sobotu 19. března 2011 od 8 do 14. Slavnostní zahájení budou v uvedené dny vždy v 10 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na své oblíbené prodejce, ale i na novinky, které pro ně organizátoři trhů – občanské sdružení Archetyp, připravili. Jsou to zejména bohaté tematické akce, také praktické věci, jako koše na tříděný odpad, kompostéry, ale také mlékomat, který bude v blízkosti trhu brzy umístěn. Rozjela se nám i bedýnková komunita, přidružená k farmářskému tržišti Jiřák, pro které jsou vybírány vždy ty nejlepší produkty sezóny. Aktuální nabídku, objednávkový formulář a recepty najdete na www.farmarske­trziste.cz/be­dynky.

Velkou novinkou bude také otevření prvního farmářského trhu, zaměřeného na profesionály v gastronomii, tedy kuchaře a bude umístěn na Dvořákově nábřeží, blízko Čechova mostu přímo na Náplavce a jeho otevření je plánováno na duben tohoto roku.

Otevírací doby tržišť:

Farmářské tržiště Kubáň
úterý + čtvrtek 8–18 hodin, sobota 8–14 hodin

Farmářské tržiště Náplavka (Rašínovo nábřeží)
sobota 8–14

Farmářské tržiště Jiřák
středa 8–18, sobota 8–14

Přehled farmářských trhů na celý týden najdete vždy v pondělí na Vitalia.cz včetně plánů na jarní období.

Najděte si FARMÁŘSKÝ TRH přímo vám na míru! 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).