Hlavní navigace

Život "na hromádce" stát trestá vyššími odvody a chybějícími právy

10. 6. 2010

Sdílet

Soužití druha a družky české právo nijak nehájí. Když už je v zákonech vzpomenuto, tak jen proto, aby stát ze soužití získal na odvodech více peněz. Mnoho partnerů, a to nejen mezi mladou generací, dává před manželstvím přednost soužití bez požehnání úřadu nebo církve. Právní řád ovlivněný tradičním pojetím rodiny a vztahů mezi mužem a ženou ale nechrání neformální svazky tak, jako hájí instituci manželskou. To je pochopitelné, neboť z manželství vedle řady výhod a práv vyplývá také spousta…

Soužití druha a družky české právo nijak nehájí. Když už je v zákonech vzpomenuto, tak jen proto, aby stát ze soužití získal na odvodech více peněz.

Mnoho partnerů, a to nejen mezi mladou generací, dává před manželstvím přednost soužití bez požehnání úřadu nebo církve. Právní řád ovlivněný tradičním pojetím rodiny a vztahů mezi mužem a ženou ale nechrání neformální svazky tak, jako hájí instituci manželskou. To je pochopitelné, neboť z manželství vedle řady výhod a práv vyplývá také spousta povinností.

I svazky osob stejného pohlaví jsou chráněny více než soužití druha a družky. A proto druh a družka musejí věnovat správě svých majetkových záležitostí a všem formalitám větší pozornost než manželé. Obzvlášť je potřeba předejít  nepříjemným překvapením v případě smrti jednoho z nich.

Celý článek najdete na serveru Měšec.cz

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).