Hlavní navigace

Žárlení je projevem nízké sebedůvěry a vede nejčastěji k nedůvěře a rozpadu vztahů

Redakce

Fenomén žárlení ve všech podobách je nedílnou součástí většiny partnerských vztahů. Přehnané žárlení se pak nemalou měrou podílí na partnerských problémech, které mnohdy vyústí až v rozpad partnerských vztahů. Většina dotázaných exkluzivního průzkumu spol. SANEP, který se zaměřil na problematiku nevěry, se domnívá, že žárlení je projevem nízké sebedůvěry a podezřívavosti. Přehnané žárlení pak podle názoru dotázaných vede nejčastěji k nedůvěře a rozvodu nebo rozchodu. Drtivá většina respondentů…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Fenomén žárlení ve všech podobách je nedílnou součástí většiny partnerských vztahů. Přehnané žárlení se pak nemalou měrou podílí na partnerských problémech, které mnohdy vyústí až v rozpad partnerských vztahů. Většina dotázaných exkluzivního průzkumu spol. SANEP, který se zaměřil na problematiku nevěry, se domnívá, že žárlení je projevem nízké sebedůvěry a podezřívavosti. Přehnané žárlení pak podle názoru dotázaných vede nejčastěji k nedůvěře a rozvodu nebo rozchodu. Drtivá většina respondentů se pak domnívá, že žárlením rozhodně nelze upevňovat partnerský vztah.

Podle průzkumu na svého partnera žárlí 31,2 % dotázaných. Zajímavé však je, že na otázku „Žárlí na Vás Váš partner?“ kladně odpovědělo 37,7 % dotázaných, což poukazuje na skutečnost, že si někteří lidé nepřipouští, že na svého partnera žárlí.

Že žárlení není v partnerských vztazích vítaným jevem, naznačuje i názor 58,6 % dotázaných, podle jejichž názoru žárlení není nezbytné pro správně fungující vztah a 26 % respondentů se

Exkluzivní internetový průzkum společnosti SANEP byl proveden na reprezentativním vzorku 8.190 dotázaných ve věkové kategorii 18–69 let.

TIPLI-tip-mesec

Skutečnosti, že přehnané žárlení je ve většině případů projevem nízké sebedůvěry a důvodem rozpadu řady vztahů, může z valné většiny přispívat i poměrně rozšířený další partnerský fenomén, kterým je nevěra, k níž se podle dřívějšího průzkumu spol. SANEP přiznalo 43 % dotázaných.

Zdroj: Sanep.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).