Hlavní navigace

Zámecký park ve Valašském Meziříčí se uzavře

Helena Singerová

Máte poslední víkend na procházku zámeckým parkem ve Valašském Meziříčí, než se tuto neděli na více než rok veřejnosti uzavře. Důvodem je celková revitalizace, tedy obnova inženýrských sítí, chodníků, oplocení, instalace mobiliáře i údržba a výstavba nové zeleně. Úpravy potrvají do května příštího roku a předpokládané náklady by se měly vyšplhat zhruba k 20 milionům korun. Jednu čtvrtinu zaplatí město a zbývající tři čtvrtiny půjdou z dotace Evropské unie z Regionálního operačního programu…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Máte poslední víkend na procházku zámeckým parkem ve Valašském Meziříčí, než se tuto neděli na více než rok veřejnosti uzavře. Důvodem je celková revitalizace, tedy obnova inženýrských sítí, chodníků, oplocení, instalace mobiliáře i údržba a výstavba nové zeleně. Úpravy potrvají do května příštího roku a předpokládané náklady by se měly vyšplhat zhruba k 20 milionům korun. Jednu čtvrtinu zaplatí město a zbývající tři čtvrtiny půjdou z dotace Evropské unie z Regionálního operačního programu regionu soudržnosti Střední Morava.

V parku je unikátní vysoká hustota mladých, ale i osluněných starých a odumírajících stromů, které představují biotop nutný pro existenci mnoha ohrožených druhů hub a živočichů.

Valašskomeziříčský park je součástí zámku Kinských, ve kterém bude současně s revitalizací obnoven amfiteátr v bývalém letním kině. Mimo provoz je od záplav v roce 1997. Informovala o tom agentura Mediafax.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).