Názory k článku
Základní úvaha o potřebě očkování

David
David (neregistrovaný) ---.46.broadband2.iol.cz
23. 10. 2014 13:04 Nový

Poděkování autorovi

celé vlákno

za hezké články na tomto serveru.

Děkuji :-)

sarka
sarka (neregistrovaný) ---.nsys.cz
23. 10. 2014 18:59 Nový

Re: Poděkování autorovi

celé vlákno

Musim se pridat, podobne uvahy jsou vzacne a pritom potrebne. Doufejme, ze se debata rozvine celonarodne a ockovat se lide budou (nebo nebudou!) uz jen dobrovolne a informovane.

†
(neregistrovaný) 176.10.100.---
24. 10. 2014 9:24 Nový

Re: Poděkování autorovi

celé vlákno

Máte pravdu, ALE...

Tady vidíte, kam může vést to, že lidé cítili potřebu (opět na podnět satana) nechat jen jinak sexuálně orientované prostě na pokoji (ať si v ústraní dělají co musí, pokud neškodí) a zajistit jim jejich "práva" zákony.

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/12748-poboureni-rodice-deti-se-ve-skole-uci-abecedu-na-pornografickych-obrazcich-zobrazujicich-deviantni-sexualni-praktiky.aspx

A věřte, že učení abecedy na úchylných sexistických obrázcích je to nejmenší zlo dneška. To se vám jen satan chechtá do ksichtu, protože ho to baví. A přitom pochopitelně křiví dakší generaci.

Tihle lidé (stále obrovští hlupáci, ale již o něco menší zbabělci než našinec) již vyšli do ulic ze závažnějších důvodů, aby neztratili nad dětmi úplnou kontrolu (když odepření vzdělání by dopadlo také ztrátou kontroly). Jenže v jejich zemi je situace již ohodně horší než u nás, ale k tomu také dojdeme. Pak můžeme oba národy srovnat, bude-li mít kdo a bude-li ještě chuť - komu by to šlo vůbec předložit?

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/14352-pul-milionu-francouzskych-rodicu-vyslo-do-ulic-parize-aby-protestovali-proti-genderizaci.aspx

P.S.
Tohle téma jsem propašovat trochu záměrně. Je velice aktuální a mělo by vás trápit. Je to ale pořád ta stejná hra (o vaši duši) o které mluvím, stejné způsoby chování, stejní aktéři (až zemřou nahradí je jiní nenastane-li dříve konec času, na jiných místech rostou každý den jako houby po dešti podobní).

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
23. 10. 2014 19:02 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

já taky moc děkuju, čtu Vaše články s chutí a zájmem, snad budou další díly! Nemohl byste tu prosím, čistě soukromě, dát svůj vlastní názor na přínos a riziko očkování u jednotlivých nemocí? Myslím tím, v jakém věku a proti jakým nemocem byste Vy osobně nechal naočkovat svoje dítě, jestli to není příliš osobní otázka? Mám osmiměsíční miminko, dosud neočkované a mám pocit, že ty informace kolem očkování jsou tak hrozně těžko pro laika rozšifrovatelné :( Začala jsem čtením diskuzí maminek, kterým se po očkování s miminky něco stalo, pokračovala jsem na vakciny.net, Rozalio, pak videi s paní L. Elekovou, Anitou Petek, mám objednanou knihu A.Strunecké, čtu Vaše články i článek o očkování od prof. J. Jandy, mluvím se svou pediatričkou a stejně mám pocit, že absolutně nevím, jak se rozhodnout. Chybí mi konkrétní čísla, o která by se dalo opřít. Kolik je asi v naší republice maminek, jejichž děti mají po očkování trvalé následky, jaké jsou to následky, kolik je naopak u nás lidí, kteří se nakazili v posledních letech černým kašlem nebo tetanem, atd. jak se jim to stalo/jak byli staří/byli očkovaní nebo ne a kdy/umřeli? Copak se takovéto statistiky nevedou?

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
23. 10. 2014 22:57 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Kdybych to jen věděl... dal bych to opravdu vědět. Nejsem na tom o moc lépe než vy s těmi konečnými závěry. Ty informace nejsou rozšifrovatelné mj. proto, že schází velké kusy šifry. Mnoho informací dosud opravdu chybí, takže se některé věci nedají spojit dohromady.

Uvedu Vám pouze malý logický příklad.

V letech 2004-2009 se mělo za vědecky postulované a všeobecně přijímané, že očkování proti černému kašli není schopno navodit kolketivní imunitu populace (šíření samotného patogenu), respektive, že nic takového nebylo vědecky prokázáno (svědčily proti tomu mnohé dílčí práce a studie). Některé práce dokonce naznačily, že očkování tím, že zmírňuje průběh nemoci u očkovaných může podporovat šíření patogenu a pro neočkované vytvářet dokonce vyšší riziko nákazy.

ALE!

Pokud je tento závěr správný, poté očkování právě tím, že podporuje v populaci kolující patogen (B. pertussis) podporuje vznik a udržování přirozené imunity populace tímto způsobem - a to již máme zase mechanismus svědčící pro posílení kolektivní imunity. (Tímhle se ale už vůbec nikdo nezybýval.)

ALE!

Vzniká přirozená imunita při styku s patogenem u očkovaných stejně a stejnými mechanismy (kvalita, kvantita) jako u nočkovaných? To není z mnoha důvodů pravděpodobné a je otázkou jestli ten rozdíl je velký a významný nebo zanedbatelný. A jsme u teorie prvotního antigenního hříchu - aneb u vzniku archetypu imunitní reakce vůči patogenu, když první styk nebyl stykem s jeho plnou antigenní strukturou.

* * *

Celým tímto řetězcem se poté posouváme od vědecky relativně dostatečně prokázaných faktů (krok 1.) do stupňů vysoce nepodložených a jen pouze ve svých principech relativně rozumných hypotéz, které možná platí, ale míru jejich vyjádření můžeme v takovém případě stejně jenom tipovat.

A když půjdete opravdu do detailů, tak takhle zabřednete u většíny očkování a vakcín.

Proto považuji za důležité všímat si kvality procesů jakými byly současné mainstreamové názory vytvořeny a jsou prosazovány možná více, než hledat onu pověstnou pravdu. Nekvalitní a nespolehlivý proces a děravou argumentaci odhalíme mnohem snadněji než správný výsledek na konci všech úvahových kaskád a potřebných vědeckých poznatků. A ty procesy dnes - to mi věřte - to je obrovská Lotynka, Sportka a často jen ryzí dojmologie. "Provax" spoustu věcí dnes vůbec neví - a s tím rozhoduje. Provádí de facto nepřiznané klinické studie "na živém" a klíčové poznatky se získávají až v dlouhém období postmarketingového sledování již očkované populace. "Provax" poté musí lhát, protože ani NEMŮŽE JEDNAT JINAK. Kdyby přiznali, na základě jakých všech neznalostí o nás a našich dětech rozhodují, tak přijde od očkování takový široký ústup, který žádný "antivax" nedokáže vyvolat svými aktivitami ještě 15-25 let. O to více je povinné očkování neodůvodnitelné - právě ve své povinnosti. Nikdo totiž pořádne neví jak se mnohé věci opravdu mají. Je to ostuda medicíny založené na důkazech a věřím, že to bude jednou spravedlivě přičteno jménům těch, kteří tohle zapříčinili. Jim to ale dnes vadit nemusí, protože to bude až in memoriam.

Takže na Váš dotaz mohu odpovědět pouze takto: Do mých tří alergických dětí už nikd yv životě nepřijde žádná vakcína, pokud se pro ni jako dospělí lidé nerozhodnou sami. A to se jim určitě pokusím rozmluvit. Nemusí se mi to ale podařit. - Znáte to, odpor k radám rodičů....

†
(neregistrovaný) ---.is.a.tor.exit.server.torland.is
24. 10. 2014 8:10 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

A vám vůbec nevadí, že nahrazujete přirozené něčím co přirozené může vytlačit, změnit, poškodit rovnováhu (tady jde o jistotu, ne o možnost), změnit přirozený vývoj tvorů na zemi i člověka, ...?

Že vůbec lidé nemají představu co dělají (živé mikroorganismy, působící přirozenou cestou, kterou běžně organismus napadají se dávno nepoužívají) je běžné, ale také je běžné že se to nikdy neděje v tak masivním měřítku a je jisté, že nikdy to všichni lidé nepřijmou.

Co s nimi budete dělat, pokud je tedy nebudete násilím řešit hned a do doby než budete na násilí trvat samovolně nevymřou, kvůli změnám které jste vyvolali?
Napadá vás, že je necháte na pokoji, ale jejich děti již ne? To také nepůjde!

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 10. 2014 10:26 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Takže smysl vaší odpovědi mám chápat jako "Kdo nic nedělá, nic nezkazí"?
A není to taky náhodou lotynka, hazard a čistá "dojmologie" ?
( krásné slovo )
Kdyby se např. nedej Bože rozšířila ebola, už vás vidím jak do svých dětí tu rychlokvašenou vakcínu osobně pícháte i přes vaše nynější hrdinská prohlášení. Nikdy neříkej nikdy.
VB
P.S.
Příští rok bude na trhu vakcína proti malarii. Když budete muset cestovat do oblasti s vysokým rizikem, kde lidé umírají po tisících, dáte přednost vakcíně nebo si budete hrdinně ničit játra antimal. profylaxí?
(ale že se vůbec ptám, vždyť játra mají vysokou samoobnovovací schopnost a v těch vakcínách je jed. Že ano.)

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
24. 10. 2014 12:19 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

V jedné věci máte pravdu - myslel jsem tím pouze současná očkování.

Pokud by přišlo tak vysoké riziko jako ebola či něco podobného, určitě bych přehodnotitil tuto vysoce zvýšenou míru rizika. ve vztahu k závěru, který jsme uvedl.

K dojmologii: Základem medicíny je léčit (intervenovat do pacienta) pouze na základě vědomostí, nikoliv nevědomostí. Pokud ublížit mohou pacientovi obě varianty naší nevědomosti (nikoliv naší vědomosti), poté je správná pouze jedna, a to neléčit. Již Hipokrates to věděl. Pokud mohou ublížit obě varianty postupu v souladu s naší odbornou vědomostí, jde o klasickou volbu menšího rizika. Může to dopadnout tak i tak...

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
24. 10. 2014 17:31 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

rozumím, děkuji. Mě na tom nejvíc nervuje toto: vím, že jako laik se nestanu přes noc neurologem ani výrobcem vakcín, abych měla alespon více informací k tématu. Jak mám např. zjistit, zda s tím hliníkem ve vakcínách a jeho působením na organismus má pravdu Mudr. Eleková nebo RNDr. Petráš? Můžu si říct, že oběma jde o byznys nebo o lepší prodejnost svých knih...na druhou stranu, i přes velkou odbornost celého tématu to budeme nakonec my, laičtí rodiče, kteří budou zodpovědní za svoje miminka, až dostanou jako neočkované černý kašel nebo budou mít následky po očkování. Až na to, že v prvním případě budeme strašně nezodpovědní, kdežto v druhém holt "pro blaho společnosti a proočkované populace se někdy musí něco obětovat."

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 10. 2014 20:05 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Pokud vím,
ani jeden z uvedených autorů ještě neuvažoval výsledky Khanovy studie (2013) o lmyfatickém přesunu nanopartikulí do CNS. Petrášovým dedukcím toto velmi schází. Eleková a Strunecká to sice tvrdí v důsledku, ale teď už si nevybavuji zda právě kompatibilním způsobem.

Bee
Bee (neregistrovaný) 96.59.105.---
25. 10. 2014 7:23 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

zdravim, ja se o ockovani take zajimam a vetsinu informaci hledam na googlu v anglictine. Shledla jsem taktez ruzne dokumenty o rizicich ockovani a velmi prinosna mi pripada kniha Dr. Searse, ktera asi take nebude v cestine k sehnani, tedy netusim, ale popisuje kazdou vakcinu a jeji slozeni, k cemu slozi, jake nemoci ma zabranit a kdy se napriklad tato nemoc naposledy vyskytla v USA a Evrope, Asii a nektera z nemoci nebyla spatrena jiz pres 20 let.

†
(neregistrovaný) ---.enn.lu
23. 10. 2014 20:47 Nový

Pravděpodobně zbytečný příspěvek pod jednoznačně zbytečným článkem

celé vlákno

Celá ta myšlenka MIN-MAX je nesmysl.

Kdyby si člověk (absolutně věřící v účinnost vakcín) kladl za cíl co nejvíce zvýšit šanci lidstva na přežití, nebo získat co nejzdravější populaci (bez absolutní selekce přirozenou smrtí z nemocí) musel by vždy podporovat co nejširší množství přístupů lidí k udržování svého zdraví, a ochran před šířením nemocí.
Nikdy by mu do "jeho zvrácených plánů" (nikdo nemá to právo takhle se chovat a rozhodovat o osudech jednotlivých lidí) nemohlo pasovat ani 50% proočkování populace na významném úzamí (řekněme 2500 km2 = 50x50 km). A to dokonce ani tehdy, kdyby kolektivní imunita byla jeho modla které každý den obětuje.

To že celá kolektivní imunita je nesmysl, stejně jako boj s těmi malými souputníky člověka, kteří jsou prostě součástí světa ve kterém žijeme, vám asi nedokáži nijak pro vás zajímavě podat. Je to prostě pravda kterou nechcete vidět, mrháte kvůli tomu svým časem a energií a jste snáze ovladatelní, vydíratelní, zneužitelní.

++

Článek pana Vavrečky není třeba ani číst do konce, aby bylo jasné o co jde, ale zkusím vám to o co opravdu jde podat jinak. Použiji přitom i jeden expresivnější terminus technikus, který však není použit kvůli urážení, nýbrž pro svoji výstižnost a aby jste udrželi pozornost.

Vavrečka je užitečný idot, pravděpodobně nevědomě (často myslím že naopak vědomě) úkolovaný jinými užitečnými idioty a motivovaný skrze své ego a ostatní pudy, který vás potřebuje jako své užitečné idioty (včetně takových jako jsem já) pro svůj úsek hry/plán v plánu.

Proč napsal ten zhola zbytečný článek? Cítí potřebu se ospravedlnit za kdo ví co? Za to, že vy si myslíte že je pro antivax a on je zatím jednoznačně provax? Kdo ví za co mu kdosi pod článkem děkuje, ten článek byl napsán jen aby byl napsán, je o ničem?!
Napsal ho pravděpodobně především proto, aby vám podsunul možné pohledy na problematiku. Ale pozor, ne na celý problém, ale jen na problematiku očkování kde vám tvrdí, že jiný přístup není možný. Ve světě který on chce možná jiný přístup k smysluplnému očkování (tak to naznačuje) nebude možný, nevím nezabývám se tím, protože takového světa nechci a tedy i nebudu nikdy součástí. Tedy mne nemůžete nechat žít vedle sebe, já vás naopak snesu (klidně se vzájemně, beze mne, očkujte až do zblbnutí, nebo předčasné smrti).

A proč to všechno, co je tím hlavním plánem? Satan chce všechny odvést od Boha! A i tohle je dílčí úsek jeho cesty. U jedněch uvítá to kolik energie jste nemohi vydat na nalezení Boha, to neštěstí a nesvobodu, zničení těla, slabost myslet, následná bezdětnost či potrat, úmrtí dítěte, přežívání,...)
U druhých? Má moc působit na vaše ego i pudy. Může zajistit i to že budete bohatý a užívat všeho vrchovatě (i proto na některé profese musíte pořád víc vydělávat, proto bankéři tisknou peníze, proto se většina sotva uživí), ale většinou a většina i těchto bude jen trpět, bude žít stále stejně nuzně, a ani si nedokáže uvědomit to komu nevědomky slouží.

Nemohu za to že to nevidíte. Ale i jen z lidského hlediska (selským rozumem), má smysl se problémem kolem očkování zabývat. Měli byste dospět přesně k tomu samému co jsem popsal i když o Bohu a satanovi nechcete ani uvažovat.

Tedy ještě jednou. Předložím vám to jako v článku, akorát trochu více z venku. Chce to nezabývat se jen problematikou očkování, to klidně přenechte lékařům pokud jim věříte. Nebo také ne, zabývejte se tím pokud chcete.
Trvejte ale na nezáměně problematiky očkování a problému s očkováním i když vám vnucují že spolu souvisí, zejména skrze modlu kolektivní imunity, o jejíž nesmyslnosti ve skutečnosti nepochybuje jen málokdo i když nahlas hlásá opak. Problému kdy vám vláda a nejrůznější zájmové skupiny upírají vaši svobodu a znásilňují vás.
To že i na tuto činnost vás napřed okradli, aby ji měli z čeho financovat, také nevidíte nebo vidět nechcete. Zkuste se nechat neokrádat a možná snadněji prohlédnete, nebudou to mít poté tak jednoduché při vašem obelhávání . Víte jen kolik příživníků se živí tím aby vás udrželi ve stále stejném stavu a váš pramen financí nevysychl?

wtf
wtf (neregistrovaný) 88.83.254.---
23. 10. 2014 20:57 Nový

Re: Pravděpodobně zbytečný příspěvek pod jednoznačně zbytečným článkem

celé vlákno

Dobrý večer, děkujeme vám všichni za váš velmi přínosný a užitečný pohled na věc. Po vašem příspěvku jsem nucena zcela změnit svoje myšlení a svůj život. Osvětlil jste mě!

†
(neregistrovaný) ---.anonymizer.ccc.de
24. 10. 2014 7:12 Nový

Re: Pravděpodobně zbytečný příspěvek pod jednoznačně zbytečným článkem

celé vlákno

Pane Vavrečka,

Pokud vám jde opravdu o diskusi, tak audio záznam (který se zjevil u staršího souvisejícího článku http://www.ninanovakova.cz/wp-content/uploads/2014/10/Seminar-ockovani.mp3), případně doplnění o prezentace rozšiřte co největšímu množství všech nejrůznějších lidí. Je to dobrá směs názorů, mnoha správných a rozumných a lidé budou potřebovat čas vzít tuhle problematiku vůbec do mysli a teprve pak se tím vůbec začnou zabývat (je potřeba je ve správný čas donutit se tím znovu zabývat).

Já vám ale říkám, že je to celé jen šaškec. Už jen aktér Farský, co z toho může vzejít dobrého pro lidi v této zemi? Když nebude moci s někým handrkovat co za co, jaký přílepek kde protlačí, alespoň nebude k výsledůmy vašich myšlenkových procesů přihlížet (nehodí-li se mu do karet). Ostatní jsou stejní.

U vás nechápu (a proto bývám možná ostřejší než je vhodné) tu snahu dát jakoby prostor všem variantám (perfektní vakcína o které tvrdíte že může existovat o které ale vzápětí tvrdíte že patrně nikdy nespatří světlo světa). Politici vůbec nemají takovou rozlišovací schopnost, a vy jim naopak vyhovujete jako teoretický podklad pro klasickou salámovou metodu.
Přesně tenhle princip je používán dnes a denně a byl speciálně vytvořen pro ojebávání občanů státem. Kdo státu a vládě (případně nějakému odpornému spolku odporníků) následně zabrání ve stanovení toho, že již příští generace vakcín nebude prohlášena za dostatečně dokonalou pro využití způsobem jaký si v minulosti (často odlišná vláda nebo i uskupení) schválili?

Řeknu vám to na rovinu, nic co stát nařídí, nebo vláda schváli pro mne není důležité a závazné. Já tuhle "autoritu" ani její pravidla neuznávám. Nicméně to neznamená, že pro případ že by to někdy mohlo fungovat by se nemělo kazit co nejméně věcí.
Proč dělat vůbec podobný zbytečný zákon, když jak jsem psal výše pokud vůbec neexistuje kolektivní imunita není jediný rozumný důvod vytvářet jakékoli zákony a upírat lidem právo svobodně nakládat se svým tělem.

Pokud chcete prospět, tak vymyslete jak se zbavit zbytečných státních úředníků, které tento celý nesmysl živí, aby neměli potřebu se stále angažovat. Já bych jedno řešení měl a fungovalo by i na celou vládu!

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
24. 10. 2014 12:32 Nový

Re: Pravděpodobně zbytečný příspěvek pod jednoznačně zbytečným článkem

celé vlákno

"šaškec" je moc hezký termín.

Zkuste se navěc podívat bez změna svého názoru trošku jinak: Pro Vás je to principiální šaškec, ale pokud se nám podaří přeci jen pomoci těm lidem, kteří nechtějí povinně očkovat všech devět valencí, a chtějí něco jiného (ochránit jejich svobodnou volbu), tak rpo tyto lidi to šaškec nebude. Pro Vás samozřejmě pořád, ale vy přece nejste oni.

Své aktivity a činnosti tedy - a vím to - nečiním pro Vás. Pro Vás je to neužitečný šaškec v každém případě. Pro někoho jiného ale nemusí. Nenahlížejte na to tedy pouze obecně, ale individuálním pohledem různých individualit. Vaše víra by ostatně měla zahrnovat pochopení pro ty druhé a odpuštění (že třeba oni chtějí očkovat čtyři valence svému dítěti)? Není to tam?

†
(neregistrovaný) ---.privacyfoundation.ch
24. 10. 2014 14:38 Nový

Re: Pravděpodobně zbytečný příspěvek pod jednoznačně zbytečným článkem

celé vlákno

Jenže vy si neuvědomujete, že pokud dnes máte nějaký manévrovací prostor a nějakého politika (jakožto osobu která si přivlastňuje právo které mu nenáleží) který je ochoten vás vůbec nechat abyste ho ovlivnil, zítra už ho nenajdete.

Ten problém je celý o něčem jiném. Občané dnes dovolí těm zločincům jednat jak jednají a nikdo se jim nepostaví. Zítra jejich chuť povyroste, a už se ani nebudou snažit vymýšlet si virtuální důvod proč do toho mohou zasahovat a přímo nařídí. Stačí se podívat kolem sebe, včera, dnes,... Je to pořád stejná a otravnější písnička.

Uvidíte že dříve či později dojde i na ty životy, s dnešním přístupem lidí je to nevyhnutelné. V jiných oblastech už na ty životy dochází, i když média o tom neinformují. Když uvážíte, že i to mizerné očkování se propojuje s ostatním peklem na zemi (sociálkou, juvenilní justicí, úlevami na daních, povolením k pobytu, možnosti navštěvovat dávno předplacenou školku,...) o životy jde již také dávno.
Jak jsem říkal v minulosti, vy doktoři jste měli dávno tlačit na pilu že se vám děje zlo, protože vy to možná také odnesete (až se na vás občané zaměří a pokusí se jednotlivcům pomstít skrze možné pokuty), pak se uvidí zda a jak dlouho vás bude systém chránit (již dnes chrání více lidí než je zdrávo).

tom
tom (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz
30. 10. 2014 6:56 Nový

Re: Pravděpodobně zbytečný příspěvek pod jednoznačně zbytečným článkem

celé vlákno

Tak podl tohle se podepisu.
Jako autor clanku, je to dalsi politik, co skoncil a stejne ma potrebu lidem narizovat co je treba, jeho cinnost na ministerstvu mluvi za vse.

Klapaciuss
Klapaciuss (neregistrovaný) ---.70.broadband6.iol.cz
24. 10. 2014 12:23 Nový

Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 10. 2014 12:26 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Ortoped. Jinak Ferda Mravenec, práce všeho druhu.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
24. 10. 2014 12:34 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Zase mu nesmíte křivdit. On toho o očkování ví docela hodně. Jen se na věci dívá z opačné strany "politického spektra". Tam kde se věci dají vysvětlit více možnostmi, vždy zvolí tu "správnou".
Rozhodně je to vyšší váhová kategorie než ti povolaní a osvícení homeopati.
VB

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
24. 10. 2014 12:50 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

No, mne je jasne, ze autor toho ma nastudovano opravdu hodne. Jeho zavery jsou logicke, podlozene. A je jenom dobre, ze v farmaprumyslu neni zainteresonany. Je treba si uvedomit, ze zadny vakcinolog, leta timto prumyslem ziveny, nebude proti ockovani brojit. Je to jeho chleba. Proto je to Strunecka, Patocka, Vavrecka a dalsi, ktere zivi neco jineho a mohou si dovolit rikat pravdu.

Jen dal pane Vavrecka, perfektni prace !

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
24. 10. 2014 13:16 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

12:23 - 12:34
že pozdravuju Vašeho kolegu :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
26. 10. 2014 19:31 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

To byla časová náhoda, IP adresy to snad dokazují.
Nebo myslíte, že mám a platím 2x připojení?
VB

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
24. 10. 2014 12:43 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Takové jako vy mám moc rád...
V čem vám text neodpovídá. Dejte sem dvě klíčové nesmyslné věci z článku ať se k vašemu názoru tomu mohu vyjádřit. K tomu, co jste napsal, nelze totiž říct nic. Byl to snad váš účel?

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
26. 10. 2014 0:34 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Nějak mě to useklo příspěvek... tak ještě jednou.

Samozřejmě to byl záměr. Jako byste pana TSD, alias Taky Skoro Doktora, neznal :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 10. 2014 15:38 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Nic ve zlém. Na mne opravdu působíte dojmem renesanční osobnosti.
Na Leonarda sice nemáte, ale vzpomněl jsem si na tuzemského Ferdu.
Tak se nezlobte.
VB

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
27. 10. 2014 16:40 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

JV reagoval smajlíkem, což určitě nesymbolizuje zlost ;-)

Určitě si všichni vzpomínáte i na Brouka Pytlíka, původně Ferdova souputníka. Možná se i zde dočkáme toho, že se z nešikovného vejtahy, který všechno ví a všechno zná, stane nakonec dobrosrdečný, laskavý a vynalézavý chlapík! :-)))

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 10. 2014 16:49 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Už se mi po vás stýskalo. Byl jste se taky podívat na představení, nebo jste měl Áčko?

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
27. 10. 2014 17:13 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Očkování v mém životě není tak důležité téma, abych se kvůli tomu stresoval byť i krátkodobým přebýváním v našem hlavním městě ;-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 10. 2014 8:34 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Jaký stres? Já tady žiji celý život a jsem v poho.
Na rozdíl od vás je to můj chléb náš vezdejší a nemám rád, když mi ho někdo pomlouvá.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
28. 10. 2014 9:50 Nový

Re: Jake medicínské vzdělaní ma autor clanku?

celé vlákno

Že mi život ve velkoměstě nevyhovuje, není v žádném rozporu s tím, že spousta jiných lidí je tam šťastná. ;-)

Lucia
Lucia (neregistrovaný) ---.antik.sk
26. 10. 2014 20:16 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Pán doktor,

smiem sa opýtať, ako ste mysleli toto:

„Kosily někdy lidstvo zarděnky, tetanus, příušnice, hemofily B, žloutenka B? Kdy, kde, v jakém rozsahu a za jakých podmínek? Bude se to opravdu opakovat úplně stejně?)”

Napr.:„ In the last major rubella epidemic in the United States, during 1964–1965, an estimated 12.5 million rubella virus infections resulted in 11,250 therapeutic or spontaneous abortions, 2,100 neonatal deaths, and 20,000 infants born with CRS.”

Je to veľa, málo? Alebo ste v tomto prípade mali na mysli, že nie je potrebné plošné očkovanie a lepší by bol systém, ktorý ste popísali v článku o rubeole?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 10. 2014 11:12 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Jak to vypadá se žloutenkou B se může pan doktor přiučit na : https://is.cuni.cz/webapps/zzp/download/130134913
Nechci nic předjímat, ale očkování podle toho co vyučují na fakultě, přeci jenom má vliv na výskyt onemocnění a to kladný. Jak by se situace vyvíjela nebýt očkování nám pan doktor JV určitě vysvětlí. To, že přeočkování je víc než vhodné by jako zdravotník měl vědět. Doktoři jsou nejvíc ohroženou skupinou. ( pokud se tedy nezabývají např. právem )
TSD

s.
s. (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
2. 11. 2014 15:27 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

A jak to vypadá s očkováním proti příušnicím https://dspace.zcu.cz/handle/11025/9128 . Ještě že ta epidemie odezněla bez očkovací intervence úplně sama.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 11. 2014 18:16 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Kdyby neodezněla očkovat by se určitě začalo. Nevím co tím chcete naznačit. Slečna bakalářka se docela snažila.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 17:38 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Vaše data mne zaujala protože jsou velice podívná. Pokud bych jim věřil, přišlo by mi 22 000 poškozených za 2 roky docela dost, a to i na USA. Kde jste ta data ale vzala?

Výskyt CRS (u narozených dětí) se v USA začal specificky sledovat od roku 1966 (a ten rok byla incidence 11 případů na celou populaci USA.) V roce 1969 ze započalo s očkováním a incidence CRS narostla na 30-60 případů ročně. 12.5 mil případů zarděnek bylo v 75-80% u malých dětí, kde žádné potraty a CRS plodu nehrozí, protože se nejedná o těhotné nemocné.

Vaše data vůbec neuvádí (jako mnohé povrchní zdroje), jaká byla incidence zarděnek (1964-1965) u těhotných žen v prvním, druhém a třetím trimestru. To je totiž klíčový údaj, který nás musí zajímat. Incidence u osob jiných není vůbec podstatná.

Proč se tato data neuvádějí, je pro mne pochopitelné. Jsou mnohonásobně nižší. Těch 20 000 dětí s CRS to by skutečně byl masakr. K ničemu takovému během dvou let v USA vůbec nemohlo dojít, ro nby totiž byla plody "kosící" epidemie. Kde jinde se o ní dočtete? Váš informační zdroj je podle mne nedůvěryhodný, ale nic bližšího o něm nevím, protože jste jej neurčila. Dohledejte si údaje o pouhých desítkách ročního výskytu CRS v dobách, kdy se toto teprve začalo v USA sledovat. V předobdobí - kdoví, kdo do toho co vše účelově zařadil.

Z článku extrahujícho vědecké zdroje:

" V roku 1966 sa v USA
začal sledovať výskyt CRS, evidovaných bolo 11 prípa
dov. V roku zavedenia očkovania (1969) to už bolo 31,
v 70. rokoch v rozmedzí 3070 prípadov ročne. Tento
nárast nezodpovedá nárastu populácie v danom období.
Ešte horšie vyzerá vyhodnotenie pomeru počtu
prípadov rubeoly a CRS. Kým v roku 1966, pred zave
dením očkovania, bolo na 46 925 prípadov rubeoly 11
prípadov CRS, v roku 1991 bolo 1401 prípadov rubeoly
a 47 CRS. V roku 1992 bolo len 160 prípadov rubeoly
a 11 CRS, takže po 25 rokoch očkovania bola situácia z
pohľadu cieľa očkovania rovnaká ako pred jeho
zavedením. Pritom lekári začali tehotným ženám s
podozrením na kontakt s rubeolou odporúčať umelý
potrat, čím sa počet CRS umelo znížil oproti obdobiu
pred očkovaním.
V Saudskej arábii sa plošným očkovaním detí, ako i
žien po pôrode podarilo zvýšiť sérokonverziu tehotných
až na 91%, avšak výskyt CRS stúpol 4 násobne."

Robertson SE, Cutts FT, Samuel R, DiazOrtega JL. Control of
rubella and congenital rubella syndrome (CRS) in developing countries, Part 2: Vaccination against rubella. Bull World Health Organ. 1997;75(1):6980. PMID:9141752. PMCID:PMC2486979.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 18:07 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Já to celkem chápu. Než si ty zaručené informace mezi sebou ti aktivisté předají, každý si přihodí jednu nulu.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
30. 10. 2014 9:40 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Na wiki (http://en.wikipedia.org/wiki/Rubella) se o té epidemii zmiňují a odkazují se na Plotkina, resp. materiál, který vydalo v roce 2001 vydavatelství ELSEVIER. Do jaké míry je to nezávislý zdroj a do jaké míry funguje jako marketingová agentura firmy Merck si můžete udělat představu např. zde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Elsevier

Zajímavý zdroj je tady: http://folk.uio.no/regie/english/literature/lectures/rubella.htm. Tam se odkazuje na více autorů, jejichž odhady se liší. Je tam naznačen i rozpor mezi odhadovanými důsledky epidemie a počtem hluchoněmých v 80. letech.

V podstatě to odpovídá tomu, co píšete - že skutečné sledování začalo až po epidemii a veškerá čísla ohledně obětí epidemie jsou jen odhady.

Dále se o epidemii píše na CDC (http://www.cdc.gov/vaccines/pubs/surv-manual/chpt14-rubella.html), kde je jako zdroj uvedeno centrum nakažlivých nemocí, konkrétně jejich "Rubella surveillance". To už budí dojem, jako by to byla statisticky zaznamenaná data, nikoli odhady.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 18:56 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Díval jsem se na to,
to je skutečně zarážející. Jak píše i paní Lucie níže, ta data se dramaticky liší a objevit příčinu tohoto zjevného a neslučitelného rozporu by asi chtělo 2-3 dny bádání pouze nad tímto izolovaným problémem. Musíme si dále uvědomit, že v té době neexistovalo vůči virovým onemocněním nic než diagnostika z klinických symptomů, když laboratorní určení viru nebylo možné. Je to podivné.

Je mj. také podivná epidemie zarděnek zasahující v takovém počtu těhotné ženy (odhadováno z počtu postižených dětí a potratů), když tyto rodičky v dané době byly na 75-85% chráněny přirozenou imunitou po onemocnění prodělaném již v dětství. Je však možné, že těch 25-15% poskytuje dostatečný počet v USA na dosažení těch pesimistických čísel.

Je to divné. Data nejsou navzájem ani rámcově slučitelná.

Lucia
Lucia (neregistrovaný) ---.antik.sk
30. 10. 2014 16:17 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

celé vlákno

Údaje sú zo CDC, ako uviedol pán JB. Nechápem, ako sa tie čísla môžu v jednotlivých zdrojoch tak veľmi líšiť...nejaké ešte pohľadám.

Bay Tik
27. 10. 2014 23:54 Nový

A co jiny pohled?

celé vlákno

Ockovani lze chapat jako druh pojisteni.
Pokud se nechate ockovat, s nejvetsi pravdepodobnosti k nicemu nedojde.
Pokud se nenechate ockovat vakcinou hrazenou ze zdravotniho pojisteni, naklady spojene s lecenim si hradite sami.
A pokud se nenechate ockovat povinnym ockovanim (povinne=proti snadno prenosnym nemocem a puvodcum vaznych epidemii), pak jdou na vas vrub nejenom naklady spojene s lecenim vasim, ale i s resenim dalsich nasledku - treba tech ktere nakazite.
Co tenhle pristup? :-)

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
28. 10. 2014 7:42 Nový

Re: A co jiny pohled?

celé vlákno

zapomněl jste popsat variantu, když se necháte naočkovat a k něčemu dojde..

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 10. 2014 8:40 Nový

Re: A co jiny pohled?

celé vlákno

Není nutné abyste si náklady spojené s nemocí měl hradit sám a proč taky , máme přece solidární zdravotnictví. Ono každého vytrestá už jenom pokles jeho příjmů, protože z nemocenské se moc dobře žít nedá.
Tak těch pár stovek za vakcínu je dobrá investice, protože jinak můžete přijít o víc. (o víc než o peníze)
tsd

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
28. 10. 2014 10:30 Nový

Skoda

celé vlákno

Bohuzel, arogance nekterych ceskych lekaru (bez rozdilu specializace) kazi reputaci cele profesi. Prostredi ceske mediciny je ovsem velice specificke. Oproti ostatnim oborum jsou lekari velice (snad az prehnane) ctizadostivi a soutezivi mezi sebou navzajem. V ceske medicine neni objektivni pravda zdaleka tak dulezita a vazena jako nazor renomovaneho odbornika.

Argument 'nejsi odbornik, tedy tomu nerozumis' je velmi chaby a zcela neduveryhodny. Pokud tedy nekdo odbornik je, pak jiste dokaze jasne a vecne vysvetlit, v cem se dany laik myli.

Neznam zadny jiny obor lidske cinnosti, kde dva ruzni 'odbornici' mohou mit zcela protichudne (matematicky receno vzajemne komplementarni) nazory a presto se dusovat, ze pravdu maji oba. Pricemz je zcela logicke, ze to neni mozne. A neznam zadny jiny druh legalniho podnikani, kde si podnikatelsky subjekt muze tak dovolovat na klienty jako v medicine.

Pristup k ockovani je jen spicka ledovce.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
28. 10. 2014 10:44 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

druhý odstavec je přesný.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
28. 10. 2014 10:57 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

ale hned mě napadl protiargument ;) Protože daný laik je takový blbec, že by nepochopil ani smysluplné a logické vysvětlení.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
28. 10. 2014 11:21 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Jiste, tak lze argumentovat take.

Chtelo by to takovy 'maly' test: Dotycnemu lekari postavme za domem jadernou elektrarnu a jeho obavy o jeji bezpecnost smetme ze stolu argumentnem, ze neni odbornit tak tomu nemuze rozumet. On je prece takovy 'laik', ze by smysluplne a logicke vysvetleni nepochopil. Myslite, ze ho to uklidni?

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
28. 10. 2014 19:38 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

napsal jste to přesně. Není co k tomu dodat. Ve věci povinného očkování nám není umožněno si zvolit, jaké riziko chceme podstoupit, zda to z očkování nebo z neočkování. Tak nás aspon chlácholí, že není čeho se při očkování bát.

Blancici aura:10

Re: Skoda

celé vlákno

dave_007,

šmarjá, Vy jste geniální, to je fakt suprové přirovnání!!! Takové opravdické, prostě přesně takové, které je škoda nepoužít v diskuzi s "odborniky", tedy se s. Jandou či Prymulou, či např. i TSD (tady jsem zvědavá na jeho reakci, předpokládám, že řeč bude ihned odvedena do kopru - ostatně, jako vždycky)

On totiž v na semináři v PS vystoupil i bývalý ministr zdrav. Heger, který povinné očkování přirovnal k povinné školní docházce, ... ano, až tak hluboko klesla argumentace "odborníka" ...
Jakoby děti na ZŠ - v rámci prevence hyperaktivity - povinně pily čaj s brómem /potažmo bromidem draselným/, či co?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 10. 2014 17:25 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Ale to vám jasně naznačil pan doktor Vavrečka, když ty zapeklité otázky a odpovědi na podobných schůzích a debatách odeslal spolu se mnou do vesmírných dálav. K tomu, aby neodborník pochopil musí znát nejen základ ale vše. Ovšem v tom okamžiku to už není laik. Můžete se tím odborníkem samozřejmě také stát. ....tak za deset let (pokud nemáte nadprůměrné IQ)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 10. 2014 17:35 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Až si jednou zlámete nohu zkuste přijít třeba za doktorem Vavrečkou a řekněte mu, že je sádra zbytečná a že to spraví viamín C a teplý čaj.
Chvíli na tom trvejte a to pak uvidíte s jakou arogancí vás odmítne léčit a pošle kamsi....
Tak a oootom to je.
P.S. nevím o tom, že by odborníci na očkování byli v rozporu. V rozporu jsou s těmi takyodborníky

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
28. 10. 2014 22:38 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Tomu chybí elementární logika. Proč by chodil k lékaři člověk, který se chce léčit vitamínem C a čajem?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 7:08 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Třeba proto, aby dokázal doktorovi jaký je blbec a jak řemeslu nerozumí.
Myslím, že v této diskuzi jsou toho schopni skoro všichni.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
29. 10. 2014 10:43 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Jenže ono je to přesně naruby ;-)

To Prymulové, Jandové, Hegerové a spol. pohrdají diskusí s těmi, kteří "tomu nerozumí". Místo pravdy chystají pro veřejnost raději marketingové strategie.

Ti "skoro všichni" tady v diskusi dr. Vavrečkovi děkují právě za jeho otázky, kterými se snaží změnit způsob komunikace medicínských kapacit s laickou veřejností.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 11:18 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Když se mi porouchá počítač, s největší pravděpodobností ho odnesu do opravy. Když se budu ptát co tomu schází a proč to nefunguje, bude asi největším oříškem pro toho odborníka mi to nějakým "laickým" způsobem vysvětlit. Bude k tomu muset použít asi mnoho nepřesných přirovnání aby sestoupil až na samé dno mé počítačové negramotnosti.
Pokud bude tu závadu konzultovat s kolegou počítačářem, může mluvit věcně a v odborných termínech a myslím, že se oba rychle domluví. Bohužel já nebudu vědět jakou řečí hovořili. (hardisk, paměť, port, sběrnice ap.) to ještě zvládnu, ale když půjdou do hloubky a do souvislostí, nezbude mi nic jiného než jim věřit. Nebo se vrhnu na dálkové studium na ČVUT obor výpočetní technika a pak změním profesi a po pěti-deseti letech si s nimi můžu popovídat. Do té doby jim budu buď důvěřovat nebo je pomlouvat.
Takže se to netýká jen lékařů, ale každého druhého oboru.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
29. 10. 2014 12:50 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Zkouším si vybavit, kdo všechno mi v životě opravoval počítač. Tuším, že ten nejvzdělanější měl za sebou maturitu ;-)

Ale nebudu hnidopich a zkusím naskočit na vlnu přirovnání IT a očkování.

Uvěříte tomu, že nejnovější antivirový software ochrání váš notebook i proti tomu, když s ním vztekle prásknete o zem? Snad i bez titulu z ČVUT vám dojde, že jakýkoli software nezabrání fyzické destrukci hardwaru.

Já si tedy dovolím i bez absolvování lékařské fakulty tvrdit, že kolektivní imunita nestačí na obhajobu kompletní sady povinného očkování, protože součástí hexy je i protitetanovka.

Stejně jako se bude muset váš počítačář více snažit, aby vám prodal nejnovější antivirus, tak i pánové imunologové se musí trochu více snažit, abychom jim poslušně zbaštili nutnost očkovat naše novorozence.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 14:06 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

To máte pravdu.
Ale nevím, kdo vám tvrdil, že protitetanovku dostává dítě kvůli navození kolektivní imunity. Dítě ji dostává aby bylo chráněné ono jako osoba.
Tak zjednodušeně jak to píšete asi nikdo z generality našeho očkování neargumentoval.
(jestli ano, pak se "ukecl" resp. to hodně zjednodušil) to je ale problém jednoho konkrétního člověka a jednoho výroku. V odborné literatuře se rozlišují inf. nemoci šířené z člověka na člověka, zoonózy aj. A ví to snad i každé dítě školu povinné a vy také. Tak proč to najednou ignorujete a tvrdíte, že ONI nás záměrně špatně informují?

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
29. 10. 2014 15:28 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

A nedala nám to generalita náhodou takhle generálně rovnou do zákona?

Nebo se pletu a je u nás úplně bez problémů možné odmítnout očkování proti tetanu, nechat dítě naočkovat zbylých 5 vakcín z hexy samostatně, pak mmr, a následně si od pediatra odnést potvrzení pro školku (a další kolektivy), že máte dítě PLNĚ naočkováno?

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
29. 10. 2014 13:01 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

A kdyz vam tedy ten pocitac opravi, ale Vy i presto nejste spokojen. Postaci vam prohlaseni, ze "vse je v poradku, Vy jen nejste odbornik a tak tomu nemuzete rozumet"?

Mozne odpovedi jsou 'ano' ci 'ne'. Jakakoukoliv jinou odpoved povazuji za nepochopeni me otazky.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 13:33 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Na "blbou" otázku můžete dostat jen "blbou" odpověď. Proč bych neměl být spokojen, když to opraví? Vaše konstrukce jsou vesele fantastické.
Ale je dost dobře možné, že to budete zrovna vy. V tom případě byste se měl zamyslet nad tím, jestli ten počítač umíte správně ovládat a pak teprve hledat chybu v druhých. Nic vám nebrání vyzkoušet ještě jednu opravnu a když dopadnete stejně je chyba ve vás. Stejně tak můžete vyzkoušet víc doktorů, protože samozřejmě můžete při vaší smůle kápnout na neschopu.
Takoví lidé se vyskytují ve všech oborech lidské činnosti. Pokud se dva-tři doktoři shodnou na diagnóze a léčbě pak raději věřte jim než svému přesvědčení.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
29. 10. 2014 13:47 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Takze nepochopil. :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 14:07 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Některé blbosti ani chápat nechci.

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
30. 10. 2014 8:23 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

To je pane přístup. Když to nepochopím, nebo se mi to nehodí do krámu, protože mi to boří mé pracně sestavené demagogie, prohlásím to za blbost. Vaše typická "argumentace" ;-)

BTW jestli se divíte, že lidi mají lékaře za arogantní idioty, tak je to přesně kvůli tomu, co předvátíte vy tady v diskuzích. Vy jste totiž ukázkový příklad :-)

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 13:29 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

To je demagogie, oblibena to berlicka. Kazdopadne je jasne, ze jsme dospeli ke koneci diskuse a je jasne komu dosly argumenty, kdyz si musi takto vypomahat.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 13:41 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Celkem by mne zajímalo, jestli si vůbec pamatujete o čem diskuze začala?
Vy trpíte nutkáním předvést hlavně svůj ostrovtip a jádro pudla vám uniká.
Prohlásit druhého za demagoga jen proto, že nechce převzít vaše názory a hájí si ty svoje je ubohá laciná finta. Je mi vás opravdu líto.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
29. 10. 2014 9:28 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Jen naprosto arogantni jedinec si muze myslet, ze ostatni jsou tak zcela mimo, ze by si davali dohromady zlomenou nohu cajem a vitaminem C. O sadre v dnesni dobe mluvi leda tak nekdo, kdo si jeste nepretocil kalendar na 21. stoleti a nevi, ze jsou podstatne pohodlnejsi zpusoby fixace koncetin.

I ditko ze 3. tridy zakladni skoly chape, ze se zlomenou nohou se neda nikam chodit, neb chuze o jedne noze je jaksi nemozna. Uz z definice pojmu 'chuze' plyne, ze chuze o jedne noze neni chuze, mozna tak skakani. Premyslim, proc to nedochazi Vam.

P.S.: Verim Vam, ze o tom nevite. Jen by mne zajimalo, zda vazne verite, ze vite o vsem a kdyz o necem nevite, tak to nemuze existovat.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 9:48 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Smutné je, že vy nechápete co je nadsázka. Ale to se vyučuje až v 7. třídě ZŠ. Tak si dodělejte alespoň základní vzdělání.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
29. 10. 2014 9:40 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Az jednou zase budete pojidat kure (ci jine maso), vzpomente na vsechna ta antibiotika, rustove hormony a ruzne jine mnamky. Az se s chuti zakousnete do krupave zeleniny, pomnete vsech tech hnojiv, postriku a konzervantu.
Asi Vam z toho moc do zpevu nebude, coz? Ale muze Vas uklidnit fakt, ze Vam do toho vubec nic neni, neb nejste odbornik.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
29. 10. 2014 9:44 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Az se jednou (opravdu staci jen jednou) vysekate v aute a hasici budou nepochopitelne otalet s vyprostenim Vasi malickosti z vraku, neb Vam jeste nehori nohy takze zadny spech, pomnete, ze Vas nazor a Vase pocity nejsou relevantni. Nejste totiz odbornik!

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 9:58 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Ještě jste vynechal kominíky a holiče. Vidím, že se vyznáte opravdu ve všem. Tedy máte silně vyvinutý "RELEVANTNÍ POCIT", že můžete do všeho mluvit. Klidně si mluvte, ale nedivte se, že vás pak ti odborníci nebudou brát vážně. Jestli to chcete nazvat arogancí, klidně si poslužte.
Já vidím jako aroganci všechno kritizovat na základě takypocitů a odborné nezpůsobilosti.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
29. 10. 2014 10:37 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Kominikum a holicum se timto uprimne omlouvam. Priste musim myslet i na ne. ;-) Take jsem opomel komiky, cimz se omlouvam i Vam.

Mate pravdu, mam silne vyvinute pocity. Predevsim tedy pocit 'duveruj, ale proveruj'. Nemyslim, ze je nutne uctivat lekare jako nejake modly a nekriticky prijimat cokoliv reknou. Rovnez je vhodne premyslet nad jejich motivaci.

Samozrejme mate pravo plazit se lekarum u nohou a hltat kazde jejich slovo s posvatnou uctou. Chapu, ze nerozumite tomu, proc tak necini vsichni ostatni, ale asi se s tim budete muset smirit.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 11:40 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Tak proč nekriticky přijímáte co řeknou Dr. Vavrečka, Dr. Eleková, Prof. Strunecká a jim podobní? Proč se jim plazíte u nohou? Nemyslím, že je třeba je přijímat jako nějaké modly. ( pro mnoho lidí to modly jsou, vždyť píší tak čtivé a "odborné" články a knihy )

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
29. 10. 2014 12:41 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Zminene lidi neznam a ani nevim jake nazory zastavaji. Klidne je kritizujte, nemam s tim vubec zadny problem. Ani Vas nebudu presvedcovat, ze maji pravdu.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 13:19 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

To je zajímavé. Diskuze pod článkem MUDr. Vavrečky a vy nevíte o koho jde?

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
29. 10. 2014 13:37 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Aha. Takze kdyz pod jeho clankem diskutuji, tak prijimam jeho nazory? Kde presne, prosim?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 14:16 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Takže ho neznáte? No pak se nedivím, že vy se divíte.
Až bude diskuze o atomové fyzice klidně si jděte zase zadiskutovat.
Hlavně nezapomeňte udělat ze všech atomových fyziků blbce a lumpy.
At´si taky užijou.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
29. 10. 2014 14:40 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Komunita jadernych fyziku je skupina lidi, ktera se komukoliv neustale pokousi vysvetlit i ty nejnepochopitel­nejsi zakony mikrosveta lidskou reci.Staci jen naslouchat.
Nepamatuji si, ze by mne nekterykoliv z nich odbyl stylem 'tomu by jsi nerozumel, jsi totiz laik'. Vy jste nejakeho takoveho fyzika zazil?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 10. 2014 15:35 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Takže jste doufám pochopil, že jaderná elektrárna je v podstatě bezpečné zařízení. Nebo snad ne? Když nejste odborník.
Vypadá to, že jejich vysvětlování u vás nepadlo na úrodnou půdu.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 9:34 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Ach, vidim ze to vysvetlili i Vam. Divim se, ze jste se nasel odvahu, kdyz zastavate nazor, ze laik nema odbornikem co diskutovat.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 12:50 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

To byla pro změnu ironie. Pochopil?

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
29. 10. 2014 11:43 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

k tomu bych dodala..ještě před zhruba deseti lety byla např. hormonální antikoncepce fakt bomba, sotva se žena zjevila u gynekologa, už jí to nabízel, ba přímo cpal. Ani slovo o nějakých rizicích, vedlejších účincích..deset let uplynulo a hle. Doktoři to stále cpou, ale už se objevují i jiné informace. I dobrému doktorovi nemusíme věřit všechno, co řekne..

Seti
Seti (neregistrovaný) ---.191.broadband4.iol.cz
30. 10. 2014 8:30 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Doktorovi naopak NESMÍTE věřit nic! Je zajímavé, že u většiny ostatních činností si lidé kontrolují a ověřují všechno možné. Proč si je někdo schopen přepočítávat každý lístek u pokladny, kde jde jen o peníze, ale v případě, že jde o zdraví, nebo i o život, je schopen někomu beze všeho věřit na slovo? Tohle mi hlava nebere.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
30. 10. 2014 11:08 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

to je vlastně pravda! Stačí, když nám někdo spravuje dům a už mu čučíme pod ruku a jsme obezřetni, hledáme si dozor, který ho bude kontrolovat...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 12:53 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Jestli ono to nebude tím, že kupecké počty a malou násobilku zná každý.
Myslím, že lidské tělo je trochu složitější než 1+1 na pokladním bloku.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 13:16 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Stejne, jako kazdy vi kolik mame litru krve ci procent vody v tele. Kazdy vi, co je to bunka, virus, bakterie atd.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 13:27 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Tak schválně, předveďte se. A nestyďte se to kopírovat z Wikipedie, vy komiku.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 13:32 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Ale proc ne. Jen nevim, zda vy tusike kolik je 1+1. Zvladnete to?

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 13:44 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

To je uplne jedno co napisu. Stejne budete tvrdit, ze to je spatne, protoze ten a ten zdroj uvadi jine cislo. A i kdybych opsal cisla ze vsech moznych zdroju, budete tvrdit, ze to je post morte, ale Vy jste mluvil o krvi v zivem cloveku. A pak se zase budete vytacet, ze jeste chtel jen dospele, bez deti atd. atd.
Pokud i presto trvate na svem navrhu, velice rad presne a poctive zmerim mnozstvi krve ve Vasem tele. A slibuji, ze Vam ji vratim zpet. :-D

To je totiz to nejvetsi kouzlo mediciny, nikdo Vas totiz nemuze skutecne nachytat na hruskach, neb se da vse celkem lehce relativizovat.

Podivejte se na Wikipedii sam. :-P

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 13:53 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Zato vás lze na hruškách nachytat celkem snadno.Prosím vás proč byste měl opisovat čísla z různých zdrojů, když to přece každý ví včetně vás samozřejmě.
A to jste se pokusil o tu nejjednodušší otázku.
Co třeba buněčná blána a osmotické děje? Jak jste na tom?

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 14:00 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

A co Vy vite o turbulentnim proudeni? Rika Vam to neco?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 14:14 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Taky odpověď. Takže s těmi buňkami a viry to tak horké nebude, že ne?
Tak kde berete tu odvahu mluvit do něčeho, čemu vůbec nerozumíte a schází vám elementární znalosti ?
To moje tvrzení nepovažuji za aroganci, ale naopak váš přístup považuji za aroganci hlouposti. Nevím jestli se mám bez boje smířit s tím, že do medicíny mluví hlavně páni inženýři, léčitelé, astrologové a vědmy.
Nebo že do vakcinologie mluví ortopedi, obvoďáci a homeopati a to za mohutného povzbuzování odborníků vašeho formátu.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 14:40 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Nevim, mozna Vam na zakladni skole o virech a bakteriich nepovidali a tak si myslite, ze o nich nic nevi ani ostatni. Mozna si dokonce myslite, ze ostatni ani netusi, ze neco takoveho existuje, coz? Rika se, ze podle sebe soudim Tebe.

Dobre, na turbulenci jste se evidentne nechytl. Tak to rochu ulehcime. Umel by jste vysvetlit kolik a proc je 1+1? Pred chvili jste naznacoval, ze to je jednoduche ...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 15:06 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Milý agente 007. Jestli jste si stačil povšimnout nalézáte se na stránce zdraví a medicína. Tady se každý může vyjádřit ke článku autora, případně si vyměnit názor (pohádat) s někým z diskutujících na dané téma. Vy autora neznáte, článek jste nejspíš ani nečetl a pokud ano pak asi obsah nechápete. Ty viry a bakterie byli ještě celkem akceptovatelné.
Turbulentní a laminární proudění je pro vás možná zajímavé téma, ale já vám říkám, jděte se s ním "vycpat".
Jestli chcete kritizovat vakcíny a celý obor na základě znalostí ze základní školy, jděte se "vycpat" také. Nejsem opravdu zvědavý na to, aby mne poučoval člověk s rozhledem 14ti letého puboše. Vlastně to vypadá, že ten puboš asi nejspíš budeš.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 16:34 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Vy ted fusujete do prava, kdyz vynasite soudy o tom kdo, kde a co muze, ci ma delat? Jak vubec muzete vyjadrovat nejaky nazor, kdyz nejste odbornik?

Je pro Vas zasadni, ze neznam autora, nebo ze jsem mozna jeste v puberte? Skutecne by pravda z ust pubertaka byla 'mene pravdiva' nez z ust dospeleho muze?

Ovsem obsah meho sdeleni Vam jaksi unikl. Nekritizuji vakciny a ani obor jako takovy, ale lekarskou komunitu a jeji zpusob komunikace s verejnosti. Asi mne opet poslete do muzea, ale obsahove jsou lekarska komunita a medicina samotna dva naproto rozdilne subjekty. Nebo jste tak vztahovacny a kritiku komunity povazujete za kritiku oboru?

Ostatne, uvedomujete si, ze otazka, zda ma, nebo nema, obcan pravo se k cemukoliv vyjadrit i presto, ze neni odbornik, neni otazkou medicinskou, lec pravni?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 17:01 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Ale já přeci nevynáším soudy. Já jen říkám jděte se vycpat.
A klidně to řeknu každému, kdo mi bude neodborně fušovat do řemesla.
Říkej si co chceš, já mám to samé právo a proto říkám jdi se vycpat.
Kritika doktora podložená turbulentním prouděním může mít jedinou odezvu.
JDI SE VYCPAT!!!

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 17:38 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Probuh! Jakou realnou moznost mam, fusovat Vam do remesla? To mi tedy povezte. :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 17:41 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Vy asi zaplať Bůh žádnou. Ono stačí, že do toho mluvíte.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 18:21 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Znovu Vam opakuji:

K medicine se nevyjadruji, neb ji nerozumim. Jen uprimne touzim po tom, aby s nami lekari jednali jako s lidmi, ne jako s objektem jejich zamestnani. Nevim jak ostatni, ale ja rozhodne nehodlam lekarum fusovat do remesla a nebo je kontrolovat, jen bych pro klid me duse rad vedel co se mnou je, co se mnou hodlaji udelat a proc. Nemyslim si, ze je to tak moc. A vim, ze to jde, neb jsem takovy pristup zazil.

Lekari to tak asi nevnimaji, lec zbytek populace ano. A neco by s tim lekari jako stav, meli delat. Ale mozna, ze to ani neni chyba lekaru, ale celeho zdravotnickeho systemu.

tsd
tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---
31. 10. 2014 8:22 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

A vy si myslíte, že s klientem neudělám anamnézu? Že mu neřeknu proč to které očkování je doporučené, jaká je míra rizika, jak si má chránit zdraví na cestách, proč ho nemohu naočkovat teď a nebo vůbec .....atd.?
Samozřejmě, že ano. Je to moje povinnost.
Ale jestli si myslíte, že se s ním nechám zatáhnout do debaty o usazování hliníkového adjuvans v mozkové tkáni, tak to ani náhodou. Za prvé se obávám, že by začal citovat knihu Prof. Strunecké a za druhé by to byl asi jediný klient toho dne. Nakonec by stejně odcházel s přesvědčením, že jsem ducha mdlého, protože on to má přeci z "důvěryhodného" zdroje a já mu nedokážu odpovědět tak, aby to pochopil.

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 14:58 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Plne chapu, ze Vas pristup za aroganci nepovazujete. Ostatne, u nazorove konzistentnich lidi nelze cekat nic jineho.

Obavam se ovsem, ze jste zde s takovym nazorem zcela osamocen. Ja osobne Vase prispevky v teto diskusi povazuji za skvelou ukazku adorace arogance. Jiste mate rozsahle encyklopedicke znalosti, ale schopnost kritickeho analytickeho mysleni mate hodne zakrnelou.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
30. 10. 2014 16:05 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

takže abychom si to shrnuli, nejsme kompetentní rozhodnout se, kdy a proti čemu necháme své děti naočkovat, ale jsme kompetentní starat se o ně v případě, že na nich očkování zanechá následky. Pak mi řeknou doktoři co? "Omlouváme se?" nebo snad "Stane se to jednou za čas, to je smůla, že zrovna Vaše dítě.." Možná je skutečně lepší očkovat než neočkovat, ale chci mít jasně napsané výhody i nevýhody, na základě jakých vědeckých studií se k tomu došlo, jestli daná nemoc začala ustupovat ještě před začátkem očkování nebo ne, kolik lidí na ni kdy umřelo, srovnat zdravotní stav očkovaných a neočkovaných dětí atd. To, jestli tomu pak budu nebo nebudu rozumět, je už můj problém.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 16:49 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Jak to bude v případě odškodňování, to se lide český musíš obrátit na státní úředníky a na politiky. V tom doktoři nehrají žádnou roli a už vůbec ne rozhodovací. Pokud vím je ve hře jakýsi garanční fond, ze kterého by se případné odškodnění hradilo. V jakém je to stadiu je pro mne taky ???
A ty vaše ostatní otázky patří přesně do kategorie na první pohled jednoduchých, ale při hlubším zamyšlení hodně komplikovaných. Je totiž úplně jedno, jaká byla situace před +-X lety, kdy začínala jednotlivá očkování. Teď je situace úplně jiná a pro šíření některých nemocí výrazně horší, pro šíření jiných nemocí výrazně lepší a někde to nemusí hrát žádnou roli. Musíte pak brát jednu nemoc po druhé a zahrnout do toho srovnání všechny možné aspekty.(např. výživa, hygiena, cestování,klima, poporodní péče .......) a teď si představte jak budete detailně mapovat situaci před padesáti lety a srovnávat s přítomností. Mně to vychází jako skoro nadlidský úkol, pokud to má být jen minimálně přesné a seriózní.
Zhruba si představuji, že závěry té studie, která vydá na Jiráskův román, budou tak padesátistránkové a nakonec to stejně někdo bude muset "přežvýkat" pro širokou veřejnost jako jednu buď doporučující nebo nedoporučující větu. Ale taková zjednodušující doporučení máte k dispozici už teď a stejně tomu nevěříte. Ono nezbývá než ne/ věřit, protože jinak si budete muset probrat celou tu analýzu bod po bodu a udělat závěry. Na to abyste si to mohla udělat musíte mít znalosti a vzdělání. Jste ochotna to vše podstoupit abyste se nakonec dozvěděla, že vaše závěry jsou stejné jako výsledky vědců kteří na studii pracovali?
Ale to bohužel není všechno. Na závěr příjde nějaký šťoural a řekne, že studie nezohlednila výbuch v Černobylu a tak ji lze považovat za vadnou. A máte to.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
30. 10. 2014 19:43 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

já nechci odškodnění, ale zdravé dítě nebo alespon vědomí, že jsem pro to udělala, co jsem mohla. A právě si nejsem jistá, jestli je očkování v kojeneckém věku ta správná volba. Jak můžu podepsat informovaný souhlas s očkováním, když vůbec informace nemám? Paní pediatrička mi řekne, že vyskytnout se může po očkování "zvýšená teplota" a že nemám tolik číst na internetu.

Mně by se právě nějaká taková kniha hrozně líbila. Měli by ji k dispozici jak rodiče, tak i pediatři a mohli by nad ní i diskutovat- třeba by mohla být první část odbornější a druhá jednodušší pro laiky. :)

tsd
tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---
31. 10. 2014 8:53 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Jenže informace pro tu knihu někdo musí sesbírat, setřídit a rozdělit.
Stačí, že ať už úmyslně, nebo proto, že informaci nedohledá, něco důležitého opomine a je to zase k ničemu. Kdyby tu knihu chtěl napsat pan JV (a vypadá to že má zájem) , pak počítejte s tím, že se na svět bude koukat svýma očima, a jeho názory ne vždy budou objektivní.
Malý příklad jeho názorů : Dítě údajně postižené po očkování proti KE koktá a je to VÁŽNÝ nežádoucí účinek. Na druhou stranu doživotní obrna lícního nervu po prodělané encefalitidě je jen taková MALÁ LAPÁLIE.
Nebo: nedávno proběhla meta analýza vlivu očkování na výskyt autismu s jednoznačným výsledkem že žádná souvislost neexistuje. Pan doktor Vavrečka se postaví světu s tvrzením, že tam scházejí nejméně 4 studie, které by tam být měly.
A teď si představte, že napíše tu knihu a já nad ní budu s vámi diskutovat. Asi bychom se neshodli. To přece nic nepřinese, leda tak pár korunek do spisovatelovy kapsy.
Mám jiný návrh. Tu knihu by mělo napsat více autorů odlišných názorů a každý by měl pod daným problémem svůj odstavec. Čtenář by měl pěkně pohromadě celé spektrum názorů a mohl by si vybrat, kdo ho přesvědčil. Neumím si bohužel představit ten tým, který by to sepisoval, proto raději sám odesílám nápad do říše pohádek.
Zkrátka a dobře, byla by to jen další kniha formátu "Jak přežít očkování"
tsd

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
31. 10. 2014 10:00 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Přesně tak, knihu by měli napsat společně ti, kteří o problematice očkování vědí nejvíc. Jak říkáte. Pokud by se neshodli, napsal by tam konkrétní odborník, proč nesouhlasí. Byly by tam pohromadě všechny studie, které se uskutečnily ohledně očkování a které mají nějaký význam pro posouzení očkování u nás. Já vím, je to utopie. :) Ale bylo by to fér. Taky bych tam zahrnula ale nějakým způsobem i rodiče dětí poškozených očkováním a naproti tomu i rodiče, kteří prodělali s dětmi např. černý kašel či něco jiného, aby to bylo vyvážené.

Jen mi pořád v hlavě zní několik otázek: "je očkování obrovský byznys?" (ano) Chtěli by odborníci skutečně objektivně pátrat po tom, jestli je tento byznys přínosný pro očkované? Jak by na tom byl asi pediatr, který by rodiče upozornil i na možné vážné negativní účinky a rapidně by mu tím třeba klesla proočkovanost u dětí? Měl by s tím nějaké potíže? (řekla bych, že jo). CHtěl by vůbec někdo zjistit aspon přibližný počet dětí, které očkování poznamenalo? A tak, no.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
31. 10. 2014 10:26 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

a dále ještě dvě věci- prof. Janda se v jakémsi svém článku zabýval otázkou, co by se stalo, kdyby v naší republice významně klesla proočkovanost a dokládal to příklady z jiných vyspělých zemí..ale nepamatuju si, že by tam byly napsané zdroje, ze kterých čerpal. To je přece výborná stopa- podívat se nezaujatě do zemí, kde v posledních desetiletích došlo k nějaké dramatické změně v očkování.

a druhá věc- četla jsem (asi na nějakých stránkách proti očkování), že v Japonsku se jeden čas posunul začátek očkování až od dvou let věku a prý tím prakticky vymizel syndrom náhlého úmrtí kojence. Pokud je to pravda (nějak jsem nevěděla, kde si to mám ověřovat), pak je to přece taky zajímavý údaj!

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
31. 10. 2014 10:42 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

ps hlavně kdyby ti odborníci už fakt něco sepsali, protože mně už jde z toho šíleného množství informací, které si protiřečí, hlava kolem a ještě chvilku a už mě asi odveze chocholoušek :) Nemám informace, kterých bych se mohla při rozhodování chytnout nebo jim nerozumím a do příštího týdne se mám rozhodnout, jestli naočkuju nebo očkování odložím. Všichni kolem něco do mě hučí (doktorka, rodina..), ale vlastně je to pořád jen "očkování je dobré, jinak riskuješ život miminka."

tsd
tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---
31. 10. 2014 10:51 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Bohužel do příštího týdne se to stihnout nedá. Obávám se že to bude běh na dlooooouhou trať. Možná, že až vaši vnuci budou mít rozhodování možná jednodušší.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
31. 10. 2014 10:56 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

pps a ještě poslední věc- je rozdíl, pokud já nebudu očkovat své dítě a podobných "alternativců" bude jen pár, takže budem vlastně parazitovat na tom, že ostatní jsou očkovaní a nemoci se tolik nešíří? Druzí at si vyžerou to riziko a my budem těžit z kolektivní imunity? Otázek je mnoho a odpovědi mě nenapadají.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
31. 10. 2014 11:15 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Z kolektivní imunity mohou neočkovaní těžit pouze pokud tato v populaci vznikne (65-75% imunologicky chráněných jedinců z celku!) Uhádnete u kolika z devití povinných očkování není kolektivní imunita v ČR vůbec dosažena a tedy neočkovaní ani nemají žádný "prostor" těžit z nějakého takového benefitu? :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---
31. 10. 2014 12:19 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Pane kolego předpokládám, že byste to chtěl nastínit paní Veronice v "několika větách". Sám víte, že to nejde. Proto si dovolím poslat odkaz na oficiální zjištění stavu dětské proočkovanosti.
http://www.szu.cz/uploads/documents/CeM/Zpravy_EM/20_2011/01_leden/017_vysledky.pdf
Asi namítnete, že dětská proočkovanost není proočkovanost celé populace a budete mít částečnou pravdu. Když už jste to nakousl, mohl byste nám říci pradvu celou a třeba netvrdit, že proočkovanost v domovech důchodců má vliv na kolektivní imunitu v dětských kolektivech.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
31. 10. 2014 14:13 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

:-) Právě pro Vás bude asi příští článek již zaslaný redakci. "Kolektivní imunita v dětských kolektivech". Zamyslete se, co říkáte... Ani Vaše zaměstnání a jeho ochrana (existencionální sebeobrana) nevyžadují, abyste tvrdil úplné nesmysly.

Jaký vliv tak asi má na kolektivní imunitu dětských kolektivů kolektivní imunita jednotlivých rodin? :-)

A Jaký vliv na minimální kolektivní imunitu proti černému kašli má 95% proočkovanost dětské populace? :-)

Tu proočkovanost nechte ležet tam, kde je. S kolektivní imunitou má často jen velmi málo společného a oba to velmi dobře víme.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 11. 2014 0:10 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Pane kolego, nemyslím, že bych tvrdil úplné nesmysly. Proočkovanost totiž MÁ často s kolektivní imunitou mnoho společného.
( není krásné jak se protichůdně dá popsat stejný stav, protože to není ani černé ani bílé, ale šedivé ) jen vy to popisujete jako skoro černé já jako skoro bílé.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
31. 10. 2014 15:58 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

já hlavně myslím, že už jste mě nachytal, protože vůbec nevím, jak se vlastně pozná, že ta kolektivní imunita proti určité nemoci je vytvořena? Kdo jsou ti imunologicky chránění jedinci? Nerozumím ani tomu termínu:( Mé znalosti končí tam, že tetanus jediný není přenosný z člověka na člověka a u ostatních osmi nemocí jsem myslela, že když je ta vysoká proočkovanost, tak to znamená vytvoření kolektivní imunity. Prolítla jsem i Váš článek o kolektivní imunitě, ale duch poznání mě neosvítil. :) Souvisí to snad nějak s účinností jednotlivých vakcín? Prof. Janda psal o epidemii spalniček a záškrtu po snížení proočkovanosti, co si tak vybavuju..skutečně nevím.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
31. 10. 2014 16:12 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

není mi ovšem ani jasné, proč přibývá černého kašle, naopak proč např. záškrt se neobjevuje vůbec. Už nerozumím vůbec ničemu.

Radush
Radush (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
1. 11. 2014 17:41 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

K tomu záškrtu jsem asi před dvěma lety slyšela v rozhlase zprávu, že ze 34 Národní referenčních laboratoří jimž byly zaslány anonymní vzorky, určilo správně původce 6 a 28 záškrt správně neurčilo...
Navíc jak jsem se později zajímala, vakcína je určená na záškrtový toxin, takže by se původce záškrtu v populaci šířil i přes očkování.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
31. 10. 2014 23:41 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Jen ne okraj k epidemii spalniček v Ústí.
Existují různá vysvětlení.
1) Velká část nakažených byla očkována v jednodávkovém schematu, od kterého se upustilo právě z důvodů nevyhovující ochrany. Ti lidé pak na přeočkování nešli. Takže chyba systému.
2) Zdrojem nákazy byl Ind, který přicestoval do ČR. Je dost možné, že nám přivezl trochu zmutovaný vir na který naše očkování už bohužel nezabírá, nebo jen málo. Takže zatím neověřená teorie.
3) Očkování je k ničemu. Teorie kolegy Vavrečky.
Co se vám zdá z vašeho pohledu jako nejpravděpodob­nější?
tsd

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 11. 2014 11:06 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Alespoň mi nepodsouvejte, co si nemyslím a nikdy jsem si to nemyslel, jako "očkování je k ničemu".
Na přednášce jste přece byl. Existuje hranice pro doporučení plošného očkování, i pro povinnost i pro fyzické vynucování. To jsou mé názory (i zde zřetelně v článku uvedené), tak proč to zase přetáčíte? Vy jste ukázkově nekorektní a skutečně nepoučitelný člověk. Jako lobbista za určitou variantu byste s tímto přístupem zcela propadl.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 11. 2014 13:08 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Vaše slova " Nevidím mezi povinným očkováním žádné smysluplné" Nebo tak nějak podobně.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 11. 2014 13:15 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Dám si tu práci a zpětně to dohledám.

Wisp
Wisp (neregistrovaný) 88.103.53.---
31. 10. 2014 21:26 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Očkovali jsme včera. Malá je jen trochu víc ospalá.. :) Po pročtení článků zde, některých knih prof. Strunecké a dalšího materiálu jsem usoudila, že očkovat určitě ano. Určitě existují případy, kdy se v souvislosti s očkováním něco stalo a nikdo to nepopírá, ale kdyby to bylo tak zlé, jak se někteří snaží tvrdit, určitě by se to nedalo ututlat. Takže pokud nemáte kontraindikace v rodině, nebála bych se toho.

K nezbytnosti toho kterého očkování se vyjadřovat nehodlám, ale například poliovirus se podle zprávy WHO objevil v některých oblastech Sýrie - to je vzhledem k tamní situaci celkem nepříjemné zjištění.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 11. 2014 0:20 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Bohužel polio je i v : Izraeli, Kamerunu, Rov. Guinei.Somálsku, Afghánistánu, Pákistánu, Nigerii.
Naštěstí je to daleko a do afrických zemí se i vzhledem k ebole nyní cestuje minimálně a do těch ostatních vzhledem k situaci také.

†
(neregistrovaný) ---.privacyfoundation.ch
1. 11. 2014 12:30 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Netřeba jezdit tak daleko, v Evropě ho GSK vypouští do řeky (i když jde prý opět jen o mimořádnou havárii).

P.S.
Co se mne týká, kdybych chtěl nechat někoho opravdu vystavit polio viru, tak aby se jeho tělo s ním seznámilo a snad získalo i jakousi odolnost pro setkání budoucí... hledám starý způsob (podávání ústy, na lžičce) a ještě si dám pozor aby to nebyla (jak bylo uvedeno) nějaká mutace z Indie.

Oni si ji tam pravděpodobně mnohonásobným očkováním a přetížením imunity velkého počtu jedinců vytvořili.
Otázka je jednak zda by vůbec mělo smysl seznamovat tělo s původní verzí proti tomuto novému poli viru. Druhak, zda vůbec k nějakému seznámení se s virem dochází a k jakému. Podrobněji to rozepsal myslím i pan Vavrečka v nějakém starším článku.
Injekčnímu podání čehokoli (ale zůstaňme u libovolné ochrany proti polio) bych se bránil jako by mi šlo o život, protože podle mne o něj při injekčním podání opravdu jde.

Vůbec nechápu jaký máte problém s tím že by dítě mohlo prodělat příušnice, neštovice, spalničky, zarděnky, ani spála není nijak zásadní nemoc i když je vzácnější,... já bych ho naopak doporučil přivést do kolektivu kde se může nakazit a získat doživotní odolnost (pro niž je naopak vhodné aby se tyto nemoci v populaci běžně vyskytovali).

Myslím že když člověka neohrožují tyto nemoci má i lepší šanci se vypořádat s černým kašlem.
Já (neočkovaný) ho pravděpodobně před pár lety prodělal (lékař by mi stejně nic nepředepsal a pravděpodobně by ho ani nepoznal - oni dnes už nepoužívají ani mikroskopy) a neměl zdaleka tak hrozný průběh jako míval například ještě před 60 lety u malých dětí, a myslím že za to může i u někoho kvalitnější výživa. Co budou dělat vaše děti až se stane, že je vše uvedené bude nepřirozeným způsobem ohrožovat naráz?

Radush
Radush (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
1. 11. 2014 17:22 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Prosím, ve které zemi k této mimořádné události (polio v řece) došlo?

†
(neregistrovaný) ---.enn.lu
1. 11. 2014 19:24 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Rieka Laan/Lasne, ktorá preteká cez Flámske i Valónske Brabantsko, bola nakazená vírusom detskej obrny (poliomyelitídy) po nehode v továrni výrobcu vakcín GlaxoSmithKline vo valónsko-brabantskom meste Rixensart (menej než 15 km od Bruselu — pozn. prekl.).

Približne 45 litrov vody, nakazenej vírusom detskej obrny, uniklo z čističky odpadových vôd v tejto továrni. Únik bol údajne spôsobený chybou človeka.
...

Flanders News.BE — 7.IX.2014

Pôvodný článok „Polio virus leaks into river“ (http://deredactie.be/cm/vrtnieuws.english/Health%2Band%2BEnvironment/140907_Polio_leak)
z angličtiny preložil Ing. Marián Fillo (http://www.slobodavockovani.sk/news/glaxosmithkline-v-belgicku-vypustil-do-rieky-funkcny-virus-detskej-obrny/)

P.S.
Ty údaje jsou ale nic neříkající. Já to také zmínil jen tak pro zpestření, i když nepochybuji že tyto firmy jsou, kromě jiného, schopny a ochotny udržet si své klienty a tedy důvod pro svoji pochybnou existenci. Zkuste si zjistit jak se polio šíří a jak působí, jak se běžně vyskytuje...

P.P.S.
GSK má obecně jeden průšvih za druhým, ale když se nikdo neozývá... ani při zjištěném podplácení státních úředníků, ani při zjištěných podplacených a lživých studiích (na základě nichž do vás cpou i ty povinné vakcíny), ani při nehumáních testech kdejakého svinstva na lidech,... tak co by neměli?
Já tu firmu například úplně bojkotuji a už několik let jsem nekoupil nic co vyrobil jakýkoli chemický koncern který skoupili (a že je to baví a skoupili již kde co). Pokud mají někde jen podíl a nejsou uvedení jako vlastníci... tak to nemám podchyceno, ale já těch umělých serepetiček potřebuji rok od roku méně. Takže v tomhle ohledu díky GlaxoSmithKline, díky tobě se vracím k přirozenému normálu, ale i tak ti přeji bídně zajít.

Radush
Radush (neregistrovaný) ---.48.broadband14.iol.cz
1. 11. 2014 19:41 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

O poliu jsem něco přečetla, bála bych se právě při výrazném snížení naší životní úrovně s ohledem právě na možný přenos. Mj. jsem si i vyčetla k mému překvapení, že u většiny nakažených
(cca 75procent) poliem probíhá onemocnění jako běžná viróza a *jen* méně než 1 procento je postiženo tělesnými parézami.
Navíc se u nás kontroluje přítomnost polioviru ve splaškových vodách.
No ale jeden nikdy neví, co se bude dít....
Jen by mě zajímalo, jak dlouhou potencionální ochranu očkování proti poliu poskytuje.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 11. 2014 8:48 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Že by životní úroveň výrazně klesala to tedy zatím ne. Zatím klesá jen pomalu. Ale co není může být. Potom budou ti naočkovaní docela ve výhodě.Nikdo nemá věšteckou kouli.

†
(neregistrovaný) ---.torservers.net
2. 11. 2014 19:43 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Ono je to spíše naopak, trocha té nečistoty vám zdraví utuží, respektive nedovolí abyste zchoulostivěli. Lidské tělo, stejně jako jakéhokoli jiného živého tvora, se prostě přizpůsobuje prostředí ve kterém žijete a způsobu života který vedete.
Pokud se tedy 364 dnů v roce pohybujete ve sterilním prosředí a jeden den se hrabete kdo ví kde tak onemocníte. Pokud se ale budete hrabat kdo ví kde ďostatečně často, pravděpodobně onemocníte jednou, dvakrát, potom si vaše tělo najde mechanismus jak se s tím vyrovnat, budete nucen změnit prostředí, případně zemřete.
K takovému dramatickému projevu, ale mnohdy vůbec nedojde, i když vy poznáte že nejste ve své kůži. Na projev toho čemu říkáme nemoc a chodíme s tím k doktorům je třeba určité množství bakterií či virů, toxinů,... musí dojít k většímu rozvrácení našich těl a zásadnější imunitní reakci (to je ten stav kdy se cítíme mizerně, tělo bojuje) kterou je, jak bývá zvykem u současné medicíny, hloupost tlumit. Naopak to chce klid, trpět a nechat tělo bojovat, podpořit ho nejlépe nepřetěžováním a vhodnou stravou, vhodným prostředím (postel, teplo,..).
Povídačky o životní úrovni, nebo těch vašich farmách je (přinejmenším bez upřesnění) pěkná hloupost.

To co jste psal v jiném vlákně, ta plzeňská "epidemie" příušnic v roce 2011. To si snad děláte legraci.
Vy sám musíte dobře vědět, že ještě asi tak před 20-30 lety, bývaly běžně vlny příušnic, kdy během měsíce onemocnělo s přehledem 50-100 dětí na každé škole v kraji (na každých 70-90 dětí v jednom ročníku) a postupně to obešlo celou republiku, příští rok se to opakovalo s podobně starými dětmi co nemoc ještě neprodělali. Nikdo z toho nedělal vědu, nikdo se toho nebál, bylo to normální, každý si tím jednou v životě prošel a tím to pro něj definitivně skončilo.

†
(neregistrovaný) ---.tor.ninja
2. 11. 2014 20:12 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Musím tedy ještě upřesnit, že za snižující životní úroveň jsem si dosadil život na farmě (doporučujete tu očkování proti tetanu), nebo obecně snížený hygienický standard.

Pokud by se ono snížení životní úrovně mělo projevit například v nekvalitním stravování, tak tam vám pomůže snad již jen Bůh.

Na očkování bych rozhodně nespoléhal. Spíše bych se, již při špatné výživě, bál následků které tělo nebude mít jak vykompenzovat.
Nebo paradoxně úplná změna stravy, přijímat mnohem výživnější a živější stravu, což ale často vede ke skokovému snížení hygienického standardu, a opět platí že pokud k němu dochází už při vyčerpaném těle, nebo dokonce za stavu nemoci...

Myslím to ale obecně není žádná věda, každý má přece nějaký odhad a ví co mu může prospívat a co už mu zcela jistě neprospěje. Kdyby ho neměl, těžko by dožil dnešních dnů.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 11. 2014 22:00 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Vážený. Život na farmě byť 5ti hvězdičkově, sebou nese riziko tetanu o hodně vyšší než život ve městě nebo na vesnici. Hádejte proč. To co jste napsal je holý nesmysl a vaše dosazování je trochu zcestné,

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
2. 11. 2014 22:05 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Jó to býval sladký život.
Já si ale pamatuji také na něco horšího a trochu jinak a z jiného pohledu. Ale o tom vy zjevně nemáte ponětí.

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
3. 11. 2014 13:49 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

My jak si skoro všechno pěstujeme, a hnojíme organickými hnojivy ( rozuměj kravská lejna ), tak předminulý rok, jsem se při kydání hnoje docala nepěkně napíchnul vidlema. Poslední tetanovku jsem patrně dostal pred 30. lety. No opláchnul jsem to kysličníkem a stále žiju. Rozumím ale, že riziko infekce bakterií Clostridium tetani tu je. Nicméně dneska nebude problém se z toho vysekat, pokud bych případnou infekci nenechal zajít moc daleko. Pro mě platí, že ockování proti tomu je zbytečné. Nikoho nakazit nemohu a ověřil jsem si, že pravděpodobnost nakažení se není velká.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 11. 2014 18:56 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Víc štěstí než rozumu.

†
(neregistrovaný) 217.14.208.---
4. 11. 2014 7:33 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

To je právě ten mechanismus, který jsem popisoval (a ohledně tetanu ne v první diskusi, ale ani jednou jste nebyl můzou políben).

On se totiž Viktor s bakteriemi tetanu setkává pravidelně. Bez zranění, ale zejména s každou menší oděrkou která ještě ani neposkytuje vhodné podmínky k masivnímu namnožení. Jeho tělo tudíž tento mikroorganismus zná a počítá s ním.
Dalo by se říci že v tomto případě půjde zejména (těžko říci tělo má mechanismy o kterých se můžeme jen domnívat že existují a nějak fungují) o jistý druh přirozené vakcinace, narozdíl od té vámi provozované (pochybné a nebezpečné) je ale opravdu účinný.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
1. 11. 2014 3:40 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

No, já mám autoimunitní poruchu, alergie a ještě něco..:( nevím, zda to může být kontraindikace. Jinak jsem ráda, že se Vašemu miminku po očkovní dobře daří, tak jako spoustě dalších.Kamarádčin syn byl očkovaný taky normálně plus ještě na pneumokoky a doted- má dva roky- snad ještě neměl ani rýmu a to ho tahají všude.A žijí na statku se spoustou zvířat. :)

Wisp
Wisp (neregistrovaný) 88.103.53.---
1. 11. 2014 23:15 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

<No, já mám autoimunitní poruchu, alergie a ještě něco..:( nevím, zda to může být kontraindikace.>
Pokud máte obavu, zkuste to probrat s pediatrem. Ale pokud to není nesnášenlivost nějaké součásti vakcíny, mělo by to být v pořádku. , Jedno vím jistě (i z vlastní zkušenosti) - stres je mnohem častějším a záludnějším spouštěčem podobných chorob než očkování. Tak pokud se nakonec rozhodnete očkovat, věřte tomu, že to dopadne dobře. Držím palce.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
2. 11. 2014 22:34 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

je to alergie na mléko, plísně...nevím, jestli ve vakcíně zrovna není uvedena laktoza. Mám pocit, že jsem to četla ve složení. Jinak děkuju. Moje paní pediatrička je moc hodná, ale vždy mi řekne to, co jsem už psala. Mám pocit, že si myslí, že jsem blázen. :)

Wisp
Wisp (neregistrovaný) 88.103.53.---
3. 11. 2014 13:16 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

[je to alergie na mléko, plísně...nevím, jestli ve vakcíně zrovna není uvedena laktoza.]

Je. Kdyby vaše dítě nesnášelo laktózu, už byste to ale určitě věděla. Většinou jse to stává až když vyrostou z kojeneckého věku. Ale určitě neškodí se na to zeptat.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
1. 11. 2014 23:21 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Pokud žijete na statku se spoustou zvířat tak i ten tetanus by nebyl od věci.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
2. 11. 2014 22:18 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

kamarádka tam žije, se kterou se ale často vídám a mám v plánu ji s dcerkou navštěvovat..já jsem ted tetanem úplně posedlá. Myslíte prosím, že se dá chytit i z odřeniny nebo zadřené třísky nebo je to skutečně nemoc "hlubokých válečných zranění"?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 11. 2014 11:17 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Spíš z těch hlubokých ran, ale nemusí být zrovna válečná. Zranění sekerou, pilou, nebo vidle od hnoje zapíchnuté do nohy. Určitě vás napadne mnoho neuvěřitelných poranění.
Zajeďte si do Pejřimova do nemocnice na příjem a zeptejte se čeho jsou lidé schopni. Ať víte do čeho jdete.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 19:04 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Dokázala byste formulovat deset základních otázek rodiče stran očkování (nějakého obecného), na které byste především chtěla a potřebovala znát odpověď před svým rozhodnutím?

Pokud si troufnete, pošlete mi je prosím přes redakci. Zajímalo by mne to.

veronika
veronika (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
30. 10. 2014 19:24 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

moc ráda pošlu.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
30. 10. 2014 14:16 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Co třeba vakcíny proti TBC a proti pertusi, pane Taky skoro neomylný doktore? Jak jste na tom?
http://www.vitalia.cz/clanky/lekarstvi-ockovani-vira-na-zakladech-statistiky/nazory/vlakno/8/

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
30. 10. 2014 14:29 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Kdo vám řekl, že jsem neomylný. Já už v životě udělal pár blbostí. Tak překouknout, zapomenout, neuvědomit si, zkrátka chybovat je lidské.
A co je lidské není mi cizí. V ordinaci si musím dávat velký pozor abych něco nezkopal a věřte nevěřte dokonce se snažím o profesionální a vstřícný přístup. A podle reakcí klientů, kteří se rádi vracejí se mi to asi daří.
Zato když sednu k takové diskuzi na Vitalii, musím se trochu vybouřit a ani si velký pozor dávat nemusím. Je to báječná kompenzace. Tady nemůžu nikoho poškodit, jen maximálně naštvat. Naštěstí do ordinace mi chodí rozumní lidé, se kterými je rozumná řeč. Tady se koncentrují lidé, které v ordinaci nikdy neuvidím a jsem za to docela vděčný.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
30. 10. 2014 19:36 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

A člověk by si řekl, že v pohodové očkovací ordinaci nacpané spokojenými vracejícími se zákazníky nebude mít lékař čas ani potřebu něco kompenzovat ;-)

tsd
tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---
31. 10. 2014 8:08 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Přál bych vám prožít v ordinaci jeden den. Ale nejdřív vám objednám týdenní pobyt v lázních na zotavenou.

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
31. 10. 2014 9:50 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Ta nabídka platí jen pro mě?

Určitě nejsem jediný, kdo by si přál pracovat jen s rozumnými a spokojenými klienty a přitom mít ještě dostatek času na celodenní bouření v internetových diskusích ;-)

tsd
tsd (neregistrovaný) 193.85.243.---
31. 10. 2014 11:00 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Celý pracovní den mám zapnutý počítač před sebou a občas někdo nepříjde. Tak mám možnost si vyplňovat volné chvilky duchaplnými diskuzemi s panem JB. Ta nabídka platila vám a oba víme, že byla jen taková "řečnická". Nebo vy byste měl to srdce píchat do lidí ty "jedy"?

JB
JB (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
3. 11. 2014 9:00 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

Pořád netuším, z čeho bych se měl léčit v lázních, kdybych si jeden den zapíchal v ordinaci cestovní medicíny ;-)

Má snad očkování vedlejší účinky nejen na očkované, ale i na očkující?

dave_007
dave_007 (neregistrovaný) 149.238.193.---
30. 10. 2014 13:25 Nový

Re: Skoda

celé vlákno

V medicine je 1+1=3, a to je uz nejaka slozitost! :-D

s.
s. (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
2. 11. 2014 23:26 Nový

Re: Základní úvaha o potřebě očkování

V krátkosti jen několik poznámek k proběhlému semináři:
1. Cost-benefit analýza k béčku – v roce 97 byla vypracována jiná, náhradní varianta, která Helclovu přebila. Zkrátka stalo se nejvyšší prioritou hepB v našem očkovacím kalendáři mít. Autory jsou opět staré známé firmy, a to, že se o ni vůbec nemluví, není překvapení, se subpopulací dětí se zde šoupe jak s pěšáky na bitevním poli. Pan bývalý ministr Heger by o ní snad měl něco vědět, nebo ne? Nebo že by se taky ztratila?

2. Dívat se na celou očkovací strategii z pohledu několik let zpětně nepovažuju za zcela vhodné. Zlomový se stal rok 1949. Před – 2 zákony a 1 vyhláška – 1918 (zákon o povinném očkvání proti neštovicím – Čechy, Morava a Slezko, Slovensko, Zakarpatská Ukrajina), nařízení MZ o plošném a doporučeném (tedy dobrovolném) očkování proti záškrtu z r. 1935 (Čechy, Morava, Slovensko, Rus), 1942 – pouze Slovensko (zákon o očkování proti záškrtu), 1946 – zákon o povinném očkování proti záškrtu (Čechy, Morava a Slovensko). V roce 1949 vystupuje ČR z WHO pro „údajnou diskriminaci“ podobně jako celý východní blok a rozsah a obsah očkování se v roce 52 přesouvá do vyhlášky a začínají "ta" politická rozhodnutí dirigovaná MZ. Předtím se ovšem konalo několik „výletů“ k našemu vzoru na východ, kde jsme byli poučeni, jak se to má správně dělat. Zatímco WHO chápala očkování jako doporučená – a stále je chápe – u nás je to zkrátka povinnost.

pje
pje (neregistrovaný) 93.99.228.---
3. 11. 2014 19:33 Nový

zapomenutý předpoklad

celé vlákno

Kdokoli se pustí do modelování čehokoli, musí zvážit, na základě jakých předpokladů je model konstruován. Pan exministr prázal, že se neliší od většiny české, na první pohled zdánlivě skvěle znalostně vybavené části populace. Stačí v předpokladech abstrahovat od problematického předpokladu či parametru a pak zazářit při prezentaci sofistikovaného modelu. Co však s uvedeným modelem, pokud uvedeme, že tiše uvažovaný předpoklad srovnatelného zdravotního stavu populace zvažované pro očkování a srovnatelné reakce na patogen a na vakcínu je zcela neudržitelný a neodpovídá realitě? Zkrátka, čím to je, že neočkovaní lidé přežívají absurdní expozice patogenům, po nichž se jiní hromadně kácí a mnozí umírají? Ti bystřejší obvykle usuzují na odlišnou individuální imunitu kadého z nás, ale již se neptají, kde se tyto rozdíly berou. Je snad proočkovaný a medikamenty promořený lidský jedinec zdravější než člověk, který nikdy nebyl u lékaře a nikdy nepolykal žádnou medicínu kromě přirozené stravy? Nejlepším "očkováním" je totiž přirozená expozice běžným patogenům (neúzkostlivá hygiena), Častý pobyt na v přírodě (expozice jiným živým organismům) a na slunci (vitamín D), častá konzumace přírodní neupravené stravy (vitamíny, stopové prvky, cukry tuky a bílkoviny včetně enzymů nutných pro jejich potřebné a neškodné zpracování, neuspěchaný denní režim a pravidelná tělesná i duševní aktivita dokáží odolat nejen ebole, ale i všem dalším produktům umělých snahy o redukci populace. Základní úvahou o potřebě očkování není exministrovo modelové expozé, ale důsledné studium podmínek, jež vedou k udržování fyziologického zdraví a šetří tak nesmyslné výdaje na spoustu zbytečných vakcín a jiných farmak.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
3. 11. 2014 19:46 Nový

Re: zapomenutý předpoklad

celé vlákno

neuspěchaný denní režim a pravidelná tělesná i duševní aktivita dokáží odolat nejen ebole, ale i......

Mám tomu rozumět tak, že když si ráno dám kafíčko, přečtu tři mušketýry k obědu lososa a zeleninku a večer si půjdu zaběhat, budu imunní proti ebole?
To je opravdu na Nobelovku.

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
3. 11. 2014 19:57 Nový

Re: zapomenutý předpoklad

celé vlákno

...vytržené z kontextu !

user psal, že měšťáček z kanclu a na polotovarech z marketů živ nějaké to očkování potřebuje, protože by ho zabila i chřipka, ale týpek z vesnické farmy na BIO stravě ( rozuměj doma vyrobené, vím co jím, žádná pochybná značka ), může fungovat a ničeho se nebát. Navíc se musí oháňet, tzn. se hýbe.Jak říkám, z dokrorů jen zubař a v případě blbosti akutní péče nějakého chirurga.

Jen k tomu D3. U nás je problém, ho od podzimu do jara nachytat. Nevím proč, ale dříve to tak nebylo.

†
(neregistrovaný) ---.privacyfoundation.ch
4. 11. 2014 7:57 Nový

Re: zapomenutý předpoklad

celé vlákno

Myslím že problém se sluncem byl vždy. Já jeden rok zkoušel chodit hned na první slunce kdy to šlo vydržet (březen), ale to slunce je ještě prostě příliš nad obzorem a jeho šikmé paprsky jsou příliš slabé.

Jestli v něčem může být rozdíl, tak ve stravě. Vitamín D se uloží do tukové tkáně, spolu se spoustou jiných užitečných látek. Uvažte, že dříve se zvířata ve velkém krmila i lnem, konopím, slunečnicí, topinamburem, a vůbec vším co bohatý podzim může nabídnout. Pokud se pak zabila, než to stihla spotřebovat a pokud to přežilo tepelnou úpravu a uchování, což jsou věci o kterých nevím mnoho...

Kolikrát mne ale napadá, že by možná stačilo kdyby člověk jen pořádně jedl. Ono se to nezdá, ale například naše drůbež dostane zcela jistě kvalitnější stravu než 90% lidí které každý den potkám a v množství takovém, že co dám asi 35 kg drůbeže na den tak by mělo stačit asi dvěma 80 kg chlapům na den. A to nehovořím o tom co si venku seženou sami, ale jen o tom co jim předhodím.

†
(neregistrovaný) 212.48.84.---
12. 11. 2014 18:03 Nový

Norsko

Jeden z bodů návodu jak se vyhnout hledáčku norské sociálky, a tedy se zbytečně nevystavovat riziku ukradení dítěte:

"Dejte dětem všechny doporučované vakcíny, nebo alespoň většinu z nich. V Norsku není vakcinace povinná jako v Česku, ale pokud nedáte dítě vakcinovat (v nejhorším případě vůbec), dostanete se do hledáčku a to není nic příjemného."

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svoboda/clovek/rodina/1332-mraz-vane-z-norska-anonymni-udavacstvi-jako-ctnost-chcete-zit-se-svym-ditetem-predstirejte-loajalitu-vzorny-totalitni-stat-jsme-tam-kde-jsme-byli.htm