Hlavní navigace

Zajímá vás kvalita potravin? Odborníci vám řeknou, co jste nevěděli

22. 9. 2016

Sdílet

 Autor: Shutterstock
Státní veterinární ústav Praha nově pořádá odborné semináře pro odbornou i laickou veřejnost.

Semináře se budou týkat problematiky, která je pro veřejnost v současné době velmi aktuální, a to je kvalita potravin, další se pak budou věnovat problematice chovu zvířat, aktuální v tomto roce jsou tyto termíny a témata:

Ryby a rybí výrobky

26. 9. 2016, 10–14 hodin – Ryby a rybí výrobky (falšování, označování, zdravotní nezávadnost z mikrobiologického hlediska, problematika parazitů), přednášející – odborným garantem je Ing. Jan Rosmus, vedoucí oddělení chemie, a MVDr. Jan Kučera, vedoucí oddělení hygieny potravin SVÚ Praha, vložné 250 Kč, které zahrnuje organizační náklady a občerstvení pro posluchače.

Virové infekce psů v Česku

5. 10. 2016, 10–14 hodin – Virové infekce psů v Česku – Genotypizace parvovirů, parvoviróza psů v praxi, přednáší MVDr. Tomáš Fiala/AA Vet, návrat psinky, jiný pohled na Aujeszkyho nemoc u psů, virová hepatitida u psů – popis případu, herpesvirus psa – fakta a fikce, cirkovirus psa jako původce závažných enteritid, přednášející – pracovníci oddělení sérologie a virologie SVÚ Praha pod záštitou MVDr. Kamila Sedláka, Ph.D., ředitele SVÚ Praha, vložné 250 Kč, které zahrnuje organizační náklady a občerstvení pro posluchače.

poporodni_deprese

Masné výrobky

1. 11. 2016, 10–14 hodin – Masné výrobky (obsah masa a čisté svalové bílkoviny, falšování, označování, nová legislativa, zdravotní nezávadnost z mikrobiologického hlediska, hygiena výrobního procesu), přednášející – odborným garantem je Ing. Jan Rosmus, vedoucí oddělení chemie, a MVDr. Jan Kučera, vedoucí oddělení hygieny potravin SVÚ Praha, vložné 250 Kč, které zahrnuje organizační náklady a občerstvení pro posluchače.

Infekční nemoci koní

21. 11. 2016, 10–14 hodin – Infekční nemoci koní (susp. případ malleu, susp. případ babeziózy – přednáší MVDr. Vendula Jandová/VK Heřmanův Městec, EVA v ČR, Západonilská horečka a ostatní flaviviry u koní, Taylorella eguigenitalis, EHV – poznámky k laboratorní diagnostice, AIE situace v Evropě, přednášející – pracovníci oddělení sérologie a virologie SVÚ Praha pod záštitou MVDr. Kamila Sedláka, Ph.D., ředitele SVÚ Praha), vložné 250 Kč, které zahrnuje organizační náklady a občerstvení pro posluchače

Kontakty s bližšími informacemi pro zájemce o semináře a přihlášky:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).