Názory k článku
Zachraň svou hospodu, volají majitelé restaurací

lol
lol (neregistrovaný) 91.199.207.---
10. 8. 2015 12:53 Nový

........

celé vlákno

Problem vidim v tom, ze ti parazite berou restaurace(hos­pody...) jako verejny prostor a proto maji pocit, ze do provozu muzou zvanit a sikanovat majitele.
Ostatne, podobne je to i s vychovou a vzdelavani deti...
Asi kazdy zna nechut papalasu k domaci vyuce.
To same co se tyce obrany zivota a majetku. Fizlove se muzou zblaznit kdyz si to clovek poresi sam...a kdyz je zavolate, treba jako nedavno z hospody v Boru, tak vas tam nechaji zhebnout...hlavne ze jich tri tisice pak kontrolovalo lekarnicky a buzerovali ridice.

Soudruzi! Nepremyslejte, nic nedelejte a cekejte na nasi pomoc!!!
My, vsemocny a moudry stat, se o vas postarame!

Mary
Mary (neregistrovaný) 91.199.207.---
10. 8. 2015 20:17 Nový

Re: ........

celé vlákno

Neni to totez jako se zdravotni peci? Instituce museji vedet vsechno nejlip.
Byrokratu pribyva a vymysleji lejstra. Radi rozvrtaji to, co funguje, aby vykazali cinnost. Bohuzel zhoubnou. Politici jsou kapitola sama pro sebe. Ta velkohuba tzv.podpora maleho a stredniho podnikani par dnu pred volbami je uz trapny a falesny folklor. Po volbach to konci, vse zapomenuto. Male podnikani je nutno drit z kuze.
Jsem hodne skepticka, ze hospody preziji protikuracky zakon a dalsi veci, ktere popisujete.

Tomáš Marný aura:10
10. 8. 2015 22:10 Nový

Re: ........

celé vlákno

Hospody samozřejmě protikuřácký zákon přežijí. Do těch, kde čepují kvalitní piva, začne chodit víc lidí, kterým dosud vadil odporný smrad, aby si pivo mohli vychutnat. Do těch, kde čepují sračky typu Gamblihnus a Staráč bude chodit pořád stejně lidí, protože jsou zvyklí nalít si do hlavy denně svých 8 až 10 kousků. Takže zpočátku budou vřeštět, že musí chodit smrdět ven, ale zvyknou si.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) 91.199.207.---
10. 8. 2015 22:15 Nový

Nesmysly

celé vlákno

Tam kde čepují kvalitní piva již dávno mají oddělené prostory.
Většina malých venkovských hospod po zákazu kouření zanikne, štamgasti samozřejmě nebudou chodit kouřit ven, ale přesunou se k Vencovi do garáže.
Po zákazu kouření budou chvíli chodit do hospod rodiny s dětmi, ale na těch se nic nevydělá, bude krach jako na burze a před úřadem práce se budou tvořit fronty.

P2010
P2010 (neregistrovaný) 91.199.207.---
10. 8. 2015 22:44 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Jenze az se Pepa vozere u Venci v garazi, nebude se mit kde "zahrat". Ze nasledky zisku z hracich automatu nakonec platime vsichni, to vam asi taky unika, stejne jako autorum tech narku.

To je jak ten dalsi argument, kdyz je ted stejny objem vody/nealka drazsi nez pivo. Ekonomicky je to neobhajitelne a jasne to nabada ke konzumaci alkoholu, zvlaste mlade lidi. A plati o tom opet to co vyse.

Muzete vysvetlit jak se na rodinach s detmi nic nevydela ? Kolik je cisty zisk z jednoho piva a kolik z Matonky nebo tocene limonady (ktera je opet drazsi nez pivo) ? A k te Matonce obvykle bude i nejake jidlo (pravda, musi se umet pripravit), ne jen donesena cigareta.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) 91.199.207.---
10. 8. 2015 23:01 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Garáže si štamgasti předělají na improvizované pivnice, samozřejmě i s vytápěním.
Hazard a náklady s ním spojené nejde vymýtit zákazem automatů, patologický hráč půjde na valchu, mimo dohled státu, s mnohem horšími následky.
Mládeži do 18 let v hospodě žádné pivo nenatočí, problém neexistuje.
Ceny určuje nabídka/poptávka a konkurence, ne tajemník na RaJ, pro tohle jsme cinkali klíčema na náměstích.
Rodinka si objedná jeden birel, jedno preso, dětem dají vlastní pitíčka a dvě hodiny se nimrají v palačince. Štamgasty prolévající hrdlem množství piv a hlavně lihovin to absolutně nenahradí.

-
- (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 9:08 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

"Garáže si štamgasti předělají na improvizované pivnice, samozřejmě i s vytápěním."
A proč by to dělali? Pokud je o smradlavé hadry a tělo opravdu takový zájem, tak se současná hospoda přejmenuje na "Frantova garáž". Pokud...

"Hazard a náklady s ním spojené nejde vymýtit zákazem automatů, patologický hráč půjde na valchu, mimo dohled státu, s mnohem horšími následky."
Ano? A v čem to bude podle tebe horší? To je jako vyhrožovat oběšenci, že ho ještě utopí.
Nikoli, podstata není u již hotových nemocných. Ano, nemocných. Podstata je ve vytváření snadnou dostupností nových nemocných. Pokud nebudou automaty snadno dostupné, tak noví nemocní vznikat budou, vždy se najde nějaký horší kus, co zděděný statek prohraje v kartách a prochlastá, o tom není sporu. Ale bude jich jen zlomek.

Ostatně pro obce by bylo levnější platit každé hospodě nekolik desítek tisíc měsíčně výpalné, nežli je enchat provozovat automaty. Škody vzniklé krádežemi a likvidací výdělečně činných lidí a rodin jsou daleko vyšší, nežli výnosy z desátku.

Obhajovat automaty je stejné, jako kdyby se pyroman hájil, že když nebude zapalovat baráky, hasiči nebudou mít co žrát.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 13:18 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Současná venkovská hospoda se tak dávno jmenuje a i to v ní tak vypadá jako v garáži a nikomu to desítky let nevadilo. Jenom pár intelektuálských hlupáků z města začalo mít potřebu do ní strkat svoje špinavé pracky a zakazovat tam kouření atd.

Státem kontrolovaný hazard může zmenšit následky patologického hráčství a může přispět ke včasnému zachycení nemocného.
Nekontrolovaný hazard nic z toho neumožňuje, naopak problémy pouze prohlubuje.
Automat náklonnost k hazardu nevytváří, ta se vytváří geneticky už při narození, podobně jako všechny jiné závislosti.
Pokud automaty obec zakáže, hráč si svoje patologické potřeby ukojí jinak a často hůře, není pravda že zákazem automatů se patologický hráč zázrakem vyléčí a začne místo toho pěstovat ředkvičky.
Automat je papundeklová bedna a ta rozhodně žádné rodiny nerozbíjí.

Šárí
Šárí (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 10:57 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Nechť si páni štamgasti ty garáže klidně předělají a užijí. Pokud nebudou obtěžovat okolí, je jim přáno. Už jsem několik takových garážových hospod viděla, jedna byla nějaký čas i v mém přímém sousedství. Asi povinný zákaz kouření není jediným důvodem k vzniku takových míst. Podle mého názoru byla úplně každá tato garážovka těžký ekl, nejen kouřením, ale proti gustu...

Ceny bych já osobně hostinským neurčovala. Chce-li hospoda za obyč vodu třicet korun za dvě deci a nenamáhá se mít krabičku nějakých čajů bez umělé příchuti, prostě si nic nedám a napiju se v autě vlastní vody.
Hrací automat v počtu 1ks na hostinec bych klidně ponechala, registrační pokladny bych nezaváděla.

O letošní dovolené jsem za celou dobu narazila pouze na jedinou kuřáckou hospodu (kde se právě nekouřilo a bylo kolem poledne rozumně vyvětráno). A to jsem vymetala vesnické hospody, turistické chaty i čtyřhvězdičkové podniky.
Když se nad tím zamyslím, zdá se, že hostinští sami začínají přicházet na to, jak se věci mají.

Fakt dneska mládeži po 18 nikde nenatočí? Tak to tedy zlaté osmdesátky, kdy našim klukům v šestnácti sedmnácti natočili skoro kdekoli a nám dámám prodali vínko a vodku úplně v každém krámě. Popili jsme, naučili se a bylo hotovo, alkoholici z nás nevyrostli, i když někteří do toho bušili fest. Podle mně je střední škola ta pravá doba na podobnou výuku.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 13:23 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Štamgasti neobtěžují okolí již nyní, kouření v uzavřené hospodě okolí neobtěžuje.

Pokud si hospodský ve svém majetku zakáže kouření dobrovolně, je to jeho věc a podnikatelské riziko. Jedná se o to, že mu to nesmí nikdo nařizovat.

Mládeži pod 18 let nikdo pivo natočit nesmí. Pokud nějaký takový podnik znáte, jste povinen to oznámit příslušným orgánům.

Šárí
Šárí (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 13:56 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Stát může hostinským v jejich majetku leccos nařizovat, a také tak činí. Už jen vámi jmenovaná regulace alkoholických nápojů pro mladistvé je státní regulací. A existuje spousta dalších regulací. V brzké době se k nim nejspíš i ten zákaz kouření přidá. Takže hospodu s huliči bude možné nahlásit příslušným orgánům :-)))

Ona totiž hospoda není tak úplně soukromý prostor, je to zařízení pro veřejnost. S tím musí každý hostinský počítat. Jinak mu zbývá jen ta garážovka bez licence.

lol
lol (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 14:14 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Muzete mi ocitovat nejaky zakon, ktery povazuje soukromou restauraci za verejny prostor?

Nezasekla jste se nahodou nekdy pred triceti lety, kdyz rude mozky nazyvaly statni prasecince sektorem VEREJNEHO stravovani?

Asi vam ta doba vsem zustala trcet pod kuzi...

Šárí
Šárí (neregistrovaný) 91.199.207.---
12. 8. 2015 6:08 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Restaurace prostě je zařízení pro veřejnost. Sice o tom rozhodl její vlastník tím, že ji založil a otevřel, ale pokud to udělal, je to prostě podnik veřejného stravování. Takže pokud vlastník chce provozovat restauraci, musí se řídit vyhláškami o veřejném stravování, které v našem státě stále existují, i když se třeba jmenují jinak.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 20:20 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Hospoda JE soukromý prostor. Opravdu již není vlastník státní podnik RaJ IČO 00063371.
Pletete si kouření a nalévání mladistvým. Zatímco mladistvým nemůže nalévat nikdo a nikde, je to zakázáno plošně pro všechny, tak kouření plošně zakázáno není a hospodský si tak ve svém soukromém prostoru může zapálit, pouze na to musí upozornit nálepkou na dveřích.

Tomáš Marný aura:10
11. 8. 2015 23:26 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Od 1.1.2016 bude kouření, doufejme, plošně zakázáno v putykách stejně, jako je tomu v civilizovaných státech, a hospodský si může tu nálepku nalepit na čelo.

Sigmund
Sigmund (neregistrovaný) 91.199.207.---
12. 8. 2015 9:56 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Je to pravděpodobné. Jenže pak bude následovat spousta negativních dopadů, o kterých bolševičtí fanatici, toužící rozhodovat o majetku druhých, stále nechtějí slyšet.

Tomáš Marný aura:10
13. 8. 2015 8:01 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Ano, jeden z těch negativních dopadů bude ten, že výrobci pracích prášků přijdou o své zisky, protože nekuřáci nebudou muset prát smradlavé svršky po každé návštěvě hospody...

Sigmund
Sigmund (neregistrovaný) 91.199.207.---
13. 8. 2015 8:31 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Pokud jsou nekuřáci nesvéprávní a chodí do podniků pro ně neurčených, zvýšené náklady na očistu oděvu jim jen přeji.

Seti
Seti (neregistrovaný) 91.199.207.---
13. 8. 2015 13:22 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

"Pokud jsou nekuřáci nesvéprávní"

Vypadá to tak :-)

Tomáš Marný aura:10
13. 8. 2015 15:09 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Prozradím ti sladké tajemství: Jsou oblasti, kde je jedna hospoda na 10 vesnic a lidi tam chodí proto, aby si pokecali... Ale chápu, že někteří tupci nepochopí, že kromě Práglu a krajských měst, kde jsou 3 hospody v každé ulici, existuje i něco takového.

Sigmund
Sigmund (neregistrovaný) 91.199.207.---
13. 8. 2015 16:36 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Je mi líto, že u vás v Klacíkově nemáte více než jednu hospodu, avšak není to vina Pražanů.
Máš nějaký zákonný nárok na posezení v hospodě? Pokud ano, pak by stát měl hospodu zajistit a určit osobu, která za ní bude odpovídat. Pokud takový zákon není, pak má fungující hospoda nějakého majitele, který do jejího provozu investoval nemalé prostředky, šel do rizika a patrně se i dost nadře. Co jsi zač, že mu chceš nařizovat, jaký podnik má provozovat? Z jakého titulu? Protože si chceš pokecat? Nebo protože jsi obyčejný alkoholik, který musí mít svou dávku, ale přitom ti bytostně vadí nezdravé návyky jiných lidí? Nebo jsi obyčejný bolševik, který v životě nic nedokázal, ale rád by rozhodoval o tom, co mu nepatří? Nebo jsi slabomyslný a proto opakovaně lezeš tam, kde ti není dobře?
Proč nejdeš s kůží na trh ty? Proč si neotevřeš nekuřáckou hospodu pro těch deset vesnic? Vždyť to přece musí být zlatý důl...

Seti
Seti (neregistrovaný) 91.199.207.---
13. 8. 2015 20:54 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Je zajímavé, že takoví omezenci, kteří rádi omezují druhé kvůli svých sobeckých egoistických potřeb, řvou nejvíc, když někdo jiný omezí je.

Tomáš Marný aura:10
15. 8. 2015 23:18 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Proč bych si měl otvírat hospodu, když mně bohatě uživí něco jiného? A toho bolševika si nech pro svýho fotra, estébáckej kriple.

Sigmund
Sigmund (neregistrovaný) 91.199.207.---
17. 8. 2015 11:41 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Když dojdou argumenty, přijdou nadávky. Jsem na to od lůzy zvyklý. No nic, i tak Ti přeji hezký den, drahý milionáři z Klacíkova.

Seti
Seti (neregistrovaný) 91.199.207.---
12. 8. 2015 11:20 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Co se nepodařilo soudruhům z Moskvy za téměř 100 let, to zvládnou soudruzi z Brusele za poloviční dobu za nadšeného hýkání vovčanů, pro které civilizace = socialismus.

Tomáš Marný aura:10
11. 8. 2015 9:52 Nový

Re: Nesmysly

celé vlákno

Ale nesmysl... Vídím to u nás na vsi - občas je akce, kdy jsou v hospodě děti nebo důchodci a prostě se nekouří. Kuřáci choděj ven. Ani na ten jeden den se nepřesunuli do garáže k Vencovi, který nakonec tu garáž pro nezájem zavřel úplně.

P2010
P2010 (neregistrovaný) 91.199.207.---
10. 8. 2015 22:22 Nový

Re: ........

celé vlákno

Stejne tak se bude do restauraci chodit vice lidi najist, ti ktere tam doposud kvuli odpornemu smradu nenapadlo ani nakouknout (a nechteli jezdit pres pul mesta do jedine predrazene nekuracke) a nakonec udelaji vetsi utratu, nez "tlacenka a 8 piv + vlastni donesene cigarety". Pravda v nekterych se budou muset naucit varit jinak nez z polotovaru, ale to je jen ku prospechu :-) Nakladove je to totiz levnejsi. Stejne tak usetri za OSA poplatky na projekce fotbalu a podobnych nesmyslu, zakazniky kteri se jdou najist to vetsinou stejne nezajima a jen to rusi.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) 91.199.207.---
10. 8. 2015 23:05 Nový

Re: ........

celé vlákno

Nejmenší náklady a největší zisk má s velkým přehledem rozlévání lihovin a nejvíc jich zkonzumují štamgasti a jejich přátelé.
Poptávka lidí toužící po dobré večeři je již dávno saturována, již dnes existují podniky plně nekuřácké s dobrou kuchyní.
Představa, že na vesnici po zákazu kouření začnou lidé chodit do venkovské hospody na jídlo, je z repertoáru pacientů v Bohnicích.

P2010
P2010 (neregistrovaný) 91.199.207.---
10. 8. 2015 23:12 Nový

Re: ........

celé vlákno

Poptávka lidí toužící po dobré večeři je již dávno saturována, již dnes existují podniky plně nekuřácké s dobrou kuchyní.

Ano, 20 km autem.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 13:24 Nový

Re: ........

celé vlákno

To odpovídá poptávce. Poptávka po restauracích na malých vesnicích prostě není.

P2010
P2010 (neregistrovaný) 91.199.207.---
12. 8. 2015 10:04 Nový

Re: ........

celé vlákno

A jak se ta poptavka zjistuje ? Maji v zahulenem pajzlu anketni listek "Chteli jsme se tu najist, ale je tu jen pajzl, tak jdeme jinam" ? Nebo byla v kazde vesnici drive nekuracka restaurace s jidlem, ktera posleze zkrachovala ?

Jak muzete merit nizkou poptavku u neceho co se vubec nenabizi.

lol
lol (neregistrovaný) 91.199.207.---
12. 8. 2015 10:23 Nový

Re: ........

celé vlákno

Tak jednoduche to asi nebude.
Viz:
http://jihlava.idnes.cz/mensi-obce-maji-problemy-s-hostinci-duy-/jihlava-zpravy.aspx?c=A150811_2183521_jihlava-zpravy_evs

Lide, kteri na takovych mistech ziji a pracuji, proste nemaji dost kapitalu na zacatek.
Tech par jedincu, kteri prostredky maji, jde radsi podnikat jinam, kde je vic potencionalnich zakazniku.

Trochu odbocim...
Stat nevaha zadluzit zacinajici studenty VS vysokymi pujckami-nazyva je investici(pro studenty)...
Stat dava investicni pobidky filamarum, prumyslnikum.­...nazyva je investici(pro stat a podnikatele v tur, ruchu)...

A tady ve vyse uvedem pripade je to najednou problem...

P.S.
Chapu rozdil mezi statnimi a obecnimi financemi.

Mary
Mary (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 0:09 Nový

Re: ........

celé vlákno

Podivejte se, co jich krachuje jeste ted po Zapadni Evrope diky tomu protikurackemu tazeni. Ten zakon tam plati uz par roku.

Tomas Hruby aura:67
11. 8. 2015 13:11 Nový

Re: ........

celé vlákno

Zkušenosti ze Západní Evropy ale moc jednoznačné nejsou. Typicky v UK čistě podle počtu je těch krachů v době po zákazu kouření spousta. Zastánci zákazu argumentují tím, že jde spíš o náhodnou shodu, kdy se zákaz kouření potkal i s jinými vlivy (daňové úpravy, všeobecný ekonomický propad).

Nojo, ale i kdyby měli s těmi jinými příčinami pravdu na 100% (o čemž dost pochybuji), tak je to pro situaci v ČR dost varovné právě proto, že tu právě ta kombinace více vlivů hrozí. V tomto ohledu má totiž ta kampaň pravdu celkem nesporně - ono se asi dá postupně reagovat na zákaz kouření, zákaz (či omezení) hracích automatů nebo na EET a ustát to. Ovšem ustát tohle všechno najednou může být úkol nadlidský...

Ivan
Ivan (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 13:27 Nový

Re: ........

celé vlákno

Venkovské hospody v "západní" Evropě zkapaly jako mouchy. Najít hospodu v docházkové vzdálenosti, protože autem se do hospody jet nesmí, je již mnohde nemožné. Zvýšila se i nezaměstnanost a náklady na sociální dávky.

Mary
Mary (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 19:51 Nový

Re: ........

celé vlákno

V Britanii se nastesti autem do hospody i z hospody da jet. :-))

Tom
Tom (neregistrovaný) 91.199.207.---
23. 8. 2015 13:42 Nový

Re: ........

celé vlákno

Pokud to je pár roků, tak to se asi časově kryje s obdobím tzv. krize, že?

Mary
Mary (neregistrovaný) 91.199.207.---
12. 8. 2015 8:41 Nový

Re: ........

celé vlákno

On tem kurakum pak nekdo, kdokoliv, zasedne misto, nemluve o tom, ze si v ceskych hospodach a restauracich nemuzou odlozit sve veci na stul a proste odejit jen tak ven.
Bude se platit predem, nejspis u baru, coz v Cechach vubec neni zvykem. Vzdycky se platilo az po konzumaci.
Pokud cisnici nebudou obsluhovat, ale budou jen stat za barem a cepovat pivo a jine piti, neni potreba jim davat spropitne...klesnou jim prijmy. Jidlo snad donesou, ale musi byt pochopitelne zaplacene predem.
Bude to uplne nova situace pro vsechny.

Jaroslav Kolín aura:10
12. 8. 2015 8:49 Nový

Re: ........

celé vlákno

Nezlobte se, ale už jednou jsem vám tady někde napsal, že vaše vize aplikující britský systém modifikovaný vaší averzí k Čechům jsou úplné nesmysly.

Mary
Mary (neregistrovaný) 91.199.207.---
12. 8. 2015 9:21 Nový

Re: ........

celé vlákno

V cem nemam pravdu? Kdyz paradoxne nekdo muze oba systemy porovnavat, tak se Vam to nelibi. Proc? Tady sami Cesi plivou jedovatou slinu na sve spoluobcany- kuraky, ale to je normalni a prijatelne, ze?

Jaroslav Kolín aura:10
12. 8. 2015 18:28 Nový

Re: ........

celé vlákno

Tak znova: Vy nic neporovnáváte. Systém, který jste popsala jako hrůzu, která se na nás řítí, je běžně aplikován na britských ostrovech. Zajímalo by mě, proč, a proč by měl být aplikován u nás. A v čem je ten náš horší?

Tom
Tom (neregistrovaný) 91.199.207.---
23. 8. 2015 13:39 Nový

Re: ........

celé vlákno

Jako provozovatel nekuřácké restaurace, která je oblíbená i mezi kuřáky, kteří ale musí a chodí kouřit ven (a i tak poté bezohledně donesou zpět ostatní část svého nežádoucího odéru) musím konstatovat, že blábolíte nesmysly. Možná to bude i tím, že zde provádíte nějakou kampaň pro některou z postižených stran (tabáková firma, hazardový boss, autor petice) o čemž i svědčí, že se zde patrně z jednoho místa snažíte vzbudit dojem, že jde u vás o postoje více osob:

Petr K. (neregistrovaný) 91.199.207.---
Mary (neregistrovaný) 91.199.207.---

Doporučuji příště použít anonymizér.

Tom
Tom (neregistrovaný) 91.199.207.---
23. 8. 2015 13:56 Nový

Re: ........

celé vlákno

Za to ipéčko se omlouvám, evidentně je to problém na straně Vitalie

lol
lol (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 0:15 Nový

Re: ........

celé vlákno

Myslim, ze to preziji uplne v klidu, protoze kuraku je sotva ctvrtina...
Coz samozrejme nemeni nic na mem nazoru, ze papalas nema zadne pravo zasahovat do podnikani.

A ano, je to totez jako se zdravotni peci. Nemame sanci si vydelat na operace a leky, protoze pod pohruzkou likvidace nas vsechny oberou o vic jak polovinu vydelku, aby mohli rozdat miliardy na bubaky, vegany-ekoteroristy, pravdolaskare a dalsi parazity...

-
- (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 9:32 Nový

Re: ........

celé vlákno

"Coz samozrejme nemeni nic na mem nazoru, ze papalas nema zadne pravo zasahovat do podnikani."

Má, dokonce je to v některých případech jeho povinnost. Například jestliže ono podnikání spočívá v parazitování na rádežích a násilné kriminální činnosti, tak jako je to u "získávání zdrojů" pro házení do hracích automatů, tak jednat musí.

Ono si to musíš rozmyslet. Jestliže je tvé přesvědčení, že máš právo ignorovat zákony a práva druhých, tak potom ale zde bude vždy nějaký větší pes, co nakonec ojebe tebe. A to bude kňučení a slziček.

lol
lol (neregistrovaný) 91.199.207.---
11. 8. 2015 9:49 Nový

Re: ........

celé vlákno

wtf?
Jaka ignorace zakonu a prav druhych..kde to tam vidite?

Papalas si vymysli zakon, pak zjisti ze uz ho neumi vymahat a vsechny plosne ma za zlodeje a prekupniky.
Tak to dopada ve vsech oblastech, protoze jsou neschopni, lini a hloupy.

Potrestana ma byt kradez vika od kanalu a ne sikanovat herny.

P2010
P2010 (neregistrovaný) 91.199.207.---
10. 8. 2015 21:38 Nový

Proc ?

Muj oblibeny podnik presne splnuje vsechna kriteria, proti ktrerym se oni ohrazuji (samozrejme zcela nekuracky, nerve tam zadne radio ani se tam nepousti zadny dementni fotbal, ostatne neni ani na cem :-) Takze nepotrebuji nic zachranovat.

No a hraci automaty, to snad nema cenu ani komentovat. Snad jedine s tim EET maji pravdu.

Petr K.
Petr K. (neregistrovaný) 91.199.207.---
14. 8. 2015 14:15 Nový

Tyhle regulace povedou jen k tomu že vesnická hospoda zavře a půjde do šedé zóny

Jednu takovou znám, úřady tak dlouho prudily až hospodskej hospodu zavřel a udělal si soukromý klub u sebe ve stodole. Na vesnici to funguje stejně, chodí ti samí lidé, akorát se místo do kulturáku chodí do stodoly a stát místo aby měl daně a odvody tak vyplácí hospodskému podporu a hospodskej je o poznání spokojenější a bohatší.

Takže až se zavede EET, bude to to samé jen ve větším měřítku. Stát uvidí méně peněz, což je principielně velmi dobře, jelikož lidem ty peníze zůstanou v peněženkách a utratí je za užitečné služby (místo aby stát polovinu peněz utratil na přerozdělovací úředníky a zbytek přerozdělil na neziskovky, imigranty, české filmy, cyklostezky a další buzeraci produktivní části společnosti).

Tom
Tom (neregistrovaný) 91.199.207.---
23. 8. 2015 13:27 Nový

S mnohým jako restauratér souhlasím

S levnějším nealkem, zákazem kouření (z dlouhodobějšího horizontu více peněz u nekuřáků na útratu i u nás na úkor tabakových firem), likvidací hracích automatů (kéž by) - které nejsou nic jiného než legalizované okrádání mentálně slabých a nemocných, bohužel se škodlivým dopadem na celou společnost v podobě kriminality, rodinných rozpočtů i tržeb restaurací a obchodů - peníze jen utíkají k hazardovým bossům) a za určitých podmínek i s evidencí tržeb mých i mé konkurence nemám JAKO RESTAURATÉR problém.

Navíc je otázkou co z návrhů nakonec zbyde po průchodu parlamentem, vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby nakonec jen to, co je nařízené z EU.

Co mě skutečně vytáčí je výpalné osám a integramům apod., číslička v menu, ale hlavně nízká kupní síla plynoucí z nízké české mzdové hladiny. To je myslím nejzásadnější problém restaurací v ČR.