Názory k článku
Za horečku buďte rádi, horší je ji nemít

Cora
Cora (neregistrovaný) 46.208.80.---
6. 11. 2012 1:15 Nový

Za horečku buďte rádi, horší je ji nemít.

Kristepane, diazepam maličkým dětem?????? Vždyť je to Valium.

helca123 aura:10

Bez teploty

celé vlákno

Můj strejda odmalička bojuje s doktory, protože je vzácný případ člověka bez teploty - může mít zánět průdušek a nic, takže když přijde k obvoďákovi s tím, že je mu špatně a ten se zeptá: "A teplotu máte?" on že ne, tak je považován za simulanta.

Libor
Libor (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
2. 9. 2016 17:30 Nový

Re: Bez teploty

celé vlákno

Přesně, tohle zažívám už 25let ! Je to frustrující když vám nepomohou a ještě z vás udělají hypochondra. Je tu vlastně vůbec někdo, kdo umí tenhle problem fundovaně vysvětlit a případně i pomoci ?????

majdalenka
majdalenka (neregistrovaný) ---.crfreenet.org
9. 5. 2013 10:44 Nový

sirupy nebo čípky

já bych horečku určitě nepodceňovala. osobně jsem si jí užila s dětma dost a to třeba po očkování nebo při prořezávání zoubků. naštěstí mi dobře zabírají čípky od nurofenu, které mají fakt rychlý nástup a překonali jsme tak pár krušných nocí

krista
krista (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
3. 3. 2014 20:18 Nový

nurofen

celé vlákno

já tedy musím říct, že bych jí u dětí radši nezažila. je nejhorší vidět ty prťata, jak trpí a neumějí říct proč. naštěstí nám obvykle pomohl dobře nurofen sirup a nebo čípky. zabírají fakt rychle a dobře.

alička
alička (neregistrovaný) ---.adsl.tmcz.cz
29. 5. 2014 21:19 Nový

Re: nurofen

celé vlákno

no nejlepší je jí nemít a být zdravý..ale když už na horečku dojde, tak dávám nurofen - preferuji u dětí čípky. ale i sirup je fajn - hlavně má dobré dávkovátko, takže není potřeba dávat na lžičku.
zabírá nejen na horečku, ale i na bolest.

Gábi
Gábi (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
10. 3. 2014 20:11 Nový

teplota nad 38´

Já dávám léky dětem od 38´ a výš ...
Mám v lékárničce Nurofen sirup - ten dětem chutná (je pomerančový) a zabírá rychle. Dávali jsme při prořezávání zoubků - osvědčil se, a tak dáváme i na horečku.
Když horečky nejdou snížit - dá se střídat např. panadol a nurofen po 4h.

eva
eva (neregistrovaný) ---.cust.centrio.cz
31. 7. 2014 16:29 Nový

Re: Za horečku buďte rádi, horší je ji nemít

Vy tady sice správně radíte nesnižovat teplotu, ale zároveň píšete, že máme zalézt na tři dny do postele a vzít si paralen? To je protichůdné, ne? Já mívám obvykle jen málo zvýšené při viróze, rýma a kašel většinou minimálně - jen ta nepříjemná teplota se vleče přes týden. Nesnižuji ničím, radši bych uvítala recept jak teplotu zvýšit - mám zkušenosti, že v těch případech nemoc odejde dřív a cítím se potom i v lepší kondici.