Hlavní navigace

Z těhotenství do těhotenství: Jak dostat maximální podporu?

25. 3. 2010

Sdílet

Měšec: Pomalu vám končí výplata státní podpory na jedno dítě a najednou znovu otěhotníte. Další rodičovskou před narozením nedostanete a do práce vás těhotnou asi nevezmou. Co s tím?  Vrchol nezaměstnanosti český trh práce pravděpodobně ještě nedosáhl. Pokud dobíráte rodičovský příspěvek, plánujete další miminko a v práci se pod vámi kýve židle, proč nejít na další mateřskou? V případě, že je budoucí matka zaměstnaná, nemá problém. Dostanou ale mateřskou i nezaměstnané maminky, které po…

Měšec: Pomalu vám končí výplata státní podpory na jedno dítě a najednou znovu otěhotníte. Další rodičovskou před narozením nedostanete a do práce vás těhotnou asi nevezmou. Co s tím? 

Vrchol nezaměstnanosti český trh práce pravděpodobně ještě nedosáhl. Pokud dobíráte rodičovský příspěvek, plánujete další miminko a v práci se pod vámi kýve židle, proč nejít na další mateřskou? V případě, že je budoucí matka zaměstnaná, nemá problém. Dostanou ale mateřskou i nezaměstnané maminky, které po dočerpání rodičovského příspěvku nastoupí na chvíli do práce? A jak na tom budou ty, které zůstanou v tomto mezidobí na pracovním úřadu?

V redakci serveru Měšec.cz se množí dotazy na téma mateřské. Nejčastější se týkají situace, kdy matka dobírá rodičovský příspěvek a chystá se opět na mateřskou. Jít mezi tím na chvíli pracovat? Přihlásit se na úřad práce? Z čeho se bude vlastně nová peněžitá pomoc v mateřství (lidově mateřská) vypočítávat?

Připravili jsme pro vás: TĚHOTENSKÝ KALENDÁŘ

Těhotenství je nejkrásnější období života ženy  – tuto větu vymysleli nejspíš muži… 

V článku Z těhotenství do těhotenství: Jak dostat maximální podporu? na serveru Měšec.cz najdete informace, jak postupovat v různých situacích:

  • Matka přechází z rodičovského příspěvku rovnou na další mateřskou
  • Matka přechází z rodičovského příspěvku na úřad práce a pak na PPM
  • Matka přechází z rodičovského příspěvku krátce do zaměstnání a pak nastupuje na PPM

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).