Názory k článku
Vymýtit dvojí kvalitu potravin nebude snadné. Optimismus není na místě

Tomas Hruby aura:67
5. 2. 2018 14:07 Nový

Divné srovnání...

Nemohu si pomoci, ale publikované testy mne spíš utvrzují v názoru, že jde o hodně nafouklou bublinu...
Jak jinak chcete hodnotit případ, kdy máte dvě pizzy v CZ a DE Globusu, obal mají značně odlišný, ale v hodnocení se označí za odlišné verze toho samého? A tato situace byla v testu vícekrát, mimochodem spornost asi došla i testujícím, kteří se snažili argumentovat například "Lahev je sice rozdílná, ale označení i grafické prvky jsou stejné." - bez komentáře.
Řada výrobku byla stejná anebo šlo o nepodstatné odlišnosti.
I v tomto testu se mimochodem našel případ, kdy byl naopak výrobek pro ČR nesporně lepší než ten pro Německo (nebylo to poprvé, podobné případy byly už v minulých testech).
Ne že by se nenašlo pár skutečných úletů, vybavuji si například luncheonmeat Tulip, kde německý byl výborný a český bez nadsázky totální bullshit ač vypadaly k nerozeznání, ale připadá mi, že těchto situací ubývá.

Michal Vesiak aura:10
13. 2. 2018 11:14 Nový

Re: Vymýtit dvojí kvalitu potravin nebude snadné. Optimismus není na místě

"Vymýtit dvojí kvalitu nebude zas tak snadné" - si minister myslí, že je superman? Pokiaľ budú konzumenti blb** a budú kupovať šmejdy, tak tá dvojaká kvalita nevymizne. Keď ministri niečo nanútia, tak výrobcovia proste len zmenia obal (napr. Kokakola - E, ako East:)