Názory k článku
Výjimka svědomí umožňuje odmítnout očkování dítěte bez sankcí

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.static.bluetone.cz
26. 1. 2016 8:56 Nový

Svoboda

celé vlákno

Rodiče mají svobodné rozhodnutí nenechat své děti očkovat.

Provozovatelé školek, škol, táborů apod. mají svobodné rozhodnutí určit, zda je jejich zařízení vhodné pro neočkované děti..

Věřím tedy, že rodiče s neočkovanými dětmi se nebudou domáhat vstupu do těchto zařízení a svobodně se rozhodnout umístit děti tam, kde očkování není podmínka vstupu.

Jan
Jan (neregistrovaný) 78.110.216.---
26. 1. 2016 10:19 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

I děti bez očkování mají právo na vzdělání. Trochu se opomíjí i fakt, že provoz školek je hrazen i z daní rodičů, kteří nejsou líní o věcech přemýšlet, zvažovat rizika a přínos, a možná proto se rozhodli své děti neočkovat tak, jak svrchnost píská.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.static.bluetone.cz
26. 1. 2016 10:32 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Nikdo právo na vzdělání neupírá, ale škola si může definovat podmínky, za kterých děti do školy přijme. A myslím si, že očkování je jedna z věcí, která je důležitá.

Ano, chápu, je moderní se vyhraňovat proti tomu, co úřady nařídí apod... ale zapomíná se na to, jak lidé umírali, když ještě očkování nebylo - přečtěte si třeba tohle: http://www.vakciny.net/AKTUALITY/akt_2013_03.htm

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
26. 1. 2016 10:39 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Váš názor opravdu nelze brát vážně.
Školka nemá vůbec oprávnění suverénně omezovat základní práva, jak je vymezil Ústavní soud. Navíc má poté povinnosti, jaké jí ukládá zákon. Hovořit o tom, že školky se mají snad samy rozhodovat zda budou vyhazovat neočkované děti, je velice lidový názor na věc.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.static.bluetone.cz
26. 1. 2016 10:55 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Dobrá, školka asi ne, to je státní instituce, ale např. tábory, kroužky apod.. ty si mohou definovat, jaké díte mohou přijmout nebo ne..

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
26. 1. 2016 11:37 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Nemáte pravdu.

Existuje něco jako základní lidská práva, které nikdo omezit nesmí proto, že chce. Je to diskriminace jedince na základě jeho zdravotního stavu. Chápu, že se Vám to nemusí líbit, ale nemůžete z toho opravdu dělat takové lapidární závěry, jaké činíte.

Co kdyby Vás vyhodili ze zaměstnání proto, že máte moc velkou nohu a nanosíte tam nejvíc špíny z venku? Může si Váš zaměstnavatel legálně definovat jakou maximální velikost nohou budou mít jeho zaměstnanci a ty ostatní potom propustit nebo je vůbec na konkurzech nepřijímat? Pokud máte pocit, že samozřejmě ano, poté jsem rád, že je tomu v reále opravdu jinak a svět zatím ještě není "podle Vašeho gusta".

ass
ass (neregistrovaný) 160.44.230.---
26. 1. 2016 11:45 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Píšete jenom žvásty demogogicky dokázat, že máte pravdu.

Fakt je ten, že když chováním rodičů dětí může způsobit zdravotní újmu jiným dětem musí se chránit ty děti, které jsou ohrožovány. Tedy pokud Vy nenecháte svoje děti očkvat, prosím, ale tím můžete ohrozit ostatní děti, což už není o vašem svědomí, ale spíše kriminální čin.
Jednoduše řečeno, očkování není 100procentní, ale snižuje možnost nákazy, a pokud by kvůly vašemu svědomí mělo být ohroženo moje dítě, pak běřte, že bych to sváma řešil i za cenu trestního stíhání tak jak by se vám nelíbilo, ústavní soud neústavní soud.

Ještě jinak, řečeno, můžete si dělat co chcete, ale pokud to začne ohrožovat někoho jiného, bohužel vaše práva končí a musíte se podřídit ať si sluníčkářsky budete řvát o lidských právech co budete chtít a ta druhá ohrožená osoba může použít vhodný prostředek, aby se ochránila, ve vašem případě, vaše děti nepáchnou do škol či školek a budete si za svoje peníze vzdělávat děti sám... A to už neříkám, že pokud bych se dozvěděl, že onemocním nakažlivou chorobou, protože vy nejste očkován, tak žaloba o náhradu ušlé mzdy atd., ale jistě budete pak rád, že máte svědomí co ublížiloostatním...

Miluju tyhle ty sluníčkáře co mají plnou hubu svých práv, ale když ohrožují ostatní tak můžou, když by to udělal někdo jiné jim tak jich bude plná televize co to je za xenofoba apod. ...

Jan
Jan (neregistrovaný) 78.110.216.---
26. 1. 2016 12:38 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Je ovšm sporné, kdo koho ohrožuje. Očkování může vytvářet bacilonosiče viz. černý kašel. Moje generace byla očkována pouze proto tetanu ( není přenosný), černému kašli, záškrtu, spalničkám a dívky proti zarděnkám před produktivním věkem. Proč nyní musí být očkování proti 9 nemocem? Víc než neočkované dítě ohrožují ostatní děti nezodpovědní rodiče, kteří odkládají do zařízení nemocné děti.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
26. 1. 2016 12:48 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Mám kolegyni a její dítě je očkované proti pneumokokům. Jak si poté podle Vás vůbec může někdo dovolit neočkovat své děti v této zemi proti pneumokokům, a nechat je stýkat se s dítětem od mé kolegyně? Vždyť takové nesporně ohrožuje ostatní děti. (Dokonce mnohonásobněkrát více než dítě neočkované proti žloutence, zarděnkám, záškrtu, hemofilům apod.) Proč mohou děti neočkované proti pneumokokům podle Vás do školek i na dětské tábory, kam nesmí děti neočkované proti nepřenositelnému tetanu? Nechtěl byste za to dát někomu z rodičů přímo pořádnou "pecku" do nosu?

Přemýšlím, jestli lidé uvažující jako Vy, jsou evolučně vyspělejší formou, jejíž pomnožení je v této přelidněné neoliberální demokratické společnosti výhodou pro udržení a rozvoj lidského druhu na této Zemi.

A obávám se, že musím odpovědět, že ano.

Neumím si představit, že by 70-80% lidí nepřemýšlelo a nejednalo jako Vy. To by okamžitě utopilo tuto odpornou společnost založenou na lži a mocenském oškubávání 70-80% jednotlivců v krvi revolty.

My rebelující a kritizující musíme být vlastně rádi za velký počet takových jako jste Vy. Jste pro naši bezpečnost tady a teď přínosem. A vy byste se měli naučit, pro co můžeme být zase přínosem my vám. Ale to chce velkou inteligenci a hlubší filozofii. Věřte, že "rebely" nestvořila příroda také vůbec k ničemu jinému, než k úspěšnému zachování lidského druhu a jeho vývoje na této Zemi. Je to vymyšleno dobře. ve společnosti má probíhat dialog 90% dogmatické většiny s cca 10% rebelů, a to kontinuálně. Má to svůj evoluční význam. "Posunuje nás to". Vy zatím pouze vůbec netušíte "Jak?", ale umím si dobře představit právě Vaši odpověď na otázku "Kam?" :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
26. 1. 2016 13:18 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Je to už delší dobu, co jsem vás přesvědčoval, o přínosu očkování proti pneumokokům a o výhodnosti konjugované vakcíny. Tenkrát jsem se nesetkal s ohlasem a nyní vidím jak se vám hodí použít právě toto očkování jako příklad zcela opačný. Nepředpokládám ovšem, že byste chtěl očkování proti pneumokokům přidat k povinnému očkování? :-))
Osobně si myslím, že nepřijetí do školky je mimo jiné také represe, která má donutit rodiče chránit zdraví jejich dětí. Stejná represe jako je v případě zanedbání povinné školní docházky, kdy rodiče nedostávají sociální příspěvky. Stejná represe jako je v případě zanedbání zubní prevence, kdy vám pojišťovna odmítne hradit následný zákrok atd....Vidím v tom paralelu.
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
26. 1. 2016 13:26 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Cituji:
Věřte, že "rebely" nestvořila příroda také vůbec k ničemu jinému, než k úspěšnému zachování lidského druhu a jeho vývoje na této Zemi. Je to vymyšleno dobře.

To jako myslíte vážně a univerzálně? Pěkná hloupost. Nemusíte chodit do vzdálené historie. Co fašisté, později separatisté, ti také chtěli jen pořádek nebo nezávislost a vždy z toho byla válka a podobné radosti.
Přitom to vždycky vzniklo tak, že rebelujících 5-10% nechtělo nic jiného než svá práva. Takže asi takhle.
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 13:46 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Myslel jsem si, že jste poloviční právník, ale vy jste 100% demagog.
Samozřejmě, že zaměstnavatel může naprosto legálně omezit vaše lidská práva ze zdravotních důvodů.
Stačí, že se nedostavíte na pravidelnou lékařskou prohlídku, neuděláte to 2x s výstrahou a letíte.Žádný zaměstavatel nebude riskovat pokutu od inspektorátu bezp. práce ZA NESPLNĚNÍ ZÁKONNÝCH POVINNOSTÍ. Je přitom úplně jedno v jakém zdravotním stavu jste. Stejně tak piloti, řidiči elektrikáři, horníci,lékaři­...... mohou být ze zdravotních důvodů přeloženi na jinou práci, nebo o práci přijít. Krátkozraký pilot, nebo pilot s "velkou nohou" nemá nárok, stejně tak ortoped s "broukem na mozku" :-))
tsd

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
27. 1. 2016 14:12 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Čeho všeho jste pouze TakyDoktor nebo Faktjsemchtěl­býtDoktor, ale nejste toho doktor? Nechcete si své sny ještě splnit? Podle mne po tom velice toužíte. Máte ještě čas. Je to jen o Vás samotném.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
27. 1. 2016 15:02 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Vy toho asi o praktickém životě moc nevíte, že?
Na to člověk nepotřebuje být takový lumen jako vy. Nebo si snad nepamatujete, že jste byl povinně očkován na žloutenku typu B, jinak by vás vylili z fakulty?
Vy jste určitě měl být doktor práv a ne MUDr. Protože právnické eskamotérské řeči vám jdou moc dobře. Jak řekl Prof. Janda " Vavrečka to je těžký kalibr".
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
27. 1. 2016 15:06 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

A ještě dodal " ale občas říká stejné nesmysly jako Eleková.Je to prostě showman".
tsd

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 62.201.23.---
30. 1. 2016 12:06 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

A proč se vlastně rodiče očkovaných dětí bojí neočkovaných když jsou jejich děti očkované? Dá přece rozum že jako očkované je nemůže nikdo neočkovaný ohrozit.

Jan
Jan (neregistrovaný) 78.110.216.---
31. 1. 2016 22:40 Nový

Re: Svoboda

celé vlákno

Osobně mám zkušenost, že se rodiče očkovaných dětí nebojí. Je jim ale neustále vnucováno , že by se bát měli. A to asi takto: očkování samozřejmě funguje, ale kvůli neočkovaným by mohlo přestat fungovat.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
26. 1. 2016 9:40 Nový

účel světí prostředky

celé vlákno

Ještě nedávno rozebíral pan JV ve svých článcích vhodnost či nevhodnost očkování z medicínského hlediska. Když vystřílel všechnu munici bez zjevného úspěchu, přešel k článkům, které řeší jak zlikvidovat očkování po sránce mediální a právní. Jestli si nějaký naivista myslí, že mu jde o "zdraví a blaho lidstva", ať si přečte tak pět článků zpátky aby pochopil, že opak je pravdou. Už neskrývá svoje antivax snažení za mikrogramy adjuvantů ve vakcínách, ani nestěhuje záškrt do Humpolce. Myslím, že se zařadil do čela bojovníků proti očkování, kteří využijí čehokoli, jen aby dosáhli svých cílů, třeba i upíšou duši čertu. A je jim srdečně jedno, co můžou napáchat za škody. Antivax jsou stejní magoři jako zelení, kvůli kterým máme celou zemi zaplevelenou řepkou. Oni nám celou zemi zaplevelí infekčními nemocemi, pak teprve budou spokojeni.
tsd

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
26. 1. 2016 10:00 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Je to jinak, antivax vznikli v ČR až v posledních letech, kdy farmaceutické firmy začaly ve velkém manipulovat se studiemi, systematicky zamlčovat důležité dokumenty a stát jim jde na ruku. Povšimněte si, že antivax vzniklo přibližně v době vzniku hexavakcíny plus zavedení povinného očkování MMR. Předtím se očkovalo povinně a jednotlivě proti záškrt, tetanus, tbc, pertuse, spalničky a nikdo s tím problém neměl. Kdyby se veřejnost dozvěděla pravdu, některé vakcíny by byly okamžitě zakázány a současně s tím by zmizeli antivax.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.static.bluetone.cz
26. 1. 2016 11:03 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Je to asi takhle: nikdy nic nemáte 100% zaručené a bezpečné..
- žádný výrobek není 100% bezporuchový
- nikdy nebude dodávka elektřiny 100% spolehlivá
- nikdy neuděláte svou práci vždy na 100%
- nikdy nebudete mít 100% že se nerozvedete

a tak bych mohl pokračovat.. Proto i u vakcinace platí, že je 100% bezpečná. Ale platí u ní, že výhody značně převažují nad riziky.

Jak by byla asi štastná maminka mojí babičky, které dvě děti umřely na záškr, kdyby v té době byla dostupná vakcina? Myslíte si, že by přemýšlela o tom, jestli očkovat nebo ne?

Takže i takhle by se k tomu měly postavit rodiče, kteří odmítají očkovat, protože se bojí o zdraví dětí... Ano, jsou tam rizika, ano, může se něco stát, ale pokud nebudou očkovat, tak ta rizika budou mnohem větší.

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
26. 1. 2016 13:19 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Zkoušíte odvést pozornost jinam :-) Píšu o tom, že antivax vznikl především kvůli manipulaci, zamlčování a ostrakizaci ohledně očkování, takže není možné provést racionální rozvahu, rodič nemá přístup k relevantním informacím o přínosech a rizicích očkování.

Záškrt je jasný, ale zkuste se pídit po informaci proč plošně očkovat dvouměsíční kojence proti Hepatitis B a nedopátráte se ničeho, ani důvody proč očkovat, natož nějaká rizika.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
26. 1. 2016 13:35 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Vám je záškrt jasný? Tak to prosím vás vysvětlete panu Vavrečkovi, tomu to tak jasné není, protože tvrdí opak.
Žloutenku B může dostat každý, včetně kojenců. Stačí k tomu úraz a následné ošetření třeba ne zcela dokonale sterilizovaným nástrojem(což je spíš teorie) ale třeba špatně vydezinfikovaným laparoskopem, což je výjmečná, ale smutná realita. Při autonehodě je vám povinný poskytnout první pomoc účastník nehody. A vy víte kdo se hrabe v ráně zraněnému dítěti? Uznávám, že to nejsou časté případy, ale když budete mít dostatečnou smůlu tak se urodí. Co znamená žlotenka B pro malé dítě snad víte.
tsd

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
26. 1. 2016 13:47 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Takhle přesně argumentace pro očkování vypadat nemá :-) Správná argumentace je počet mrtvých a těžce nemocných před a po zavedení očkování a k tomu zjištěné rizika očkování.

Co se týká hepatitis B kojenců, tak mrtví a těžce nemocní se vyskytovali v jednotkách případů a téměř výhradně v domácnostech feťáků a to nemůže být argument k zavedení plošného očkování.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
26. 1. 2016 15:09 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Tak jste si vlastně odpověděl sám. Počet feťáků nám utěšeně přibývá, roste riziko nakažení, přesto nepřibývá nakažených dětí jako přibývá počet rizikových osob.
a) Je to tím, že feťáci více dbají na hygienu?
b) Je to tím, že skoro všechny děti jsou chráněny vakcínou?
c) Je to tím, že feťáci používají kondom a mají méně dětí?

b) je správně
tsd

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
26. 1. 2016 16:43 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

b) z těch tří je správně, ale platí pouze pro domácnost feťáků. Opět jste se neobtěžoval prokázat, proč by se měli plošně očkovat kojenci v běžných domácnostech :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 9:26 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Prosím vás můžete mi vy nastínit, co je to běžná domácnost a jak mají v porodnici, u pediatra a případně sociálka bezpečně poznat, že otec není feťák prolezlý VHB? A že dítě má být selektivně očkováno? někdy to může vypadat jako jasný případ, většinou je to sryté a problém se projeví, když už je pozdě.
tsd

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
27. 1. 2016 9:59 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Ano, děti feťáků mají být očkovány selektivně, nevím co na tom stále nechápete. Sociálka, lékaři i policie mají takové rizikové skupiny v merku.
Pokud chcete nadále tvrdit, že kvůli stovce dětí feťáků se má plošně očkovat sto tisíc dětí proti Hepatitis B, tak se dále nemáme o čem bavit.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 10:03 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Tak už se nebavte,
tsd

David V
David V (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
26. 1. 2016 13:33 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Už to bylo zmíněno v jedné z minulých diskuzi - v Brazílii v roce 2010 došlo k epidemii záškrtu. Onemocnělo 27 lidí (z toho bylo 26 dětí), z čehož pouze jeden člověk NEBYL očkovaný, 16 jich bylo očkovaných částečně a 10 jich bylo PLNĚ očkovaných.
Zemřely 3 děti - 2 PLNĚ očkované a jedno částečně.

Jak že je to teda s tou účinností očkování?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
26. 1. 2016 13:59 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Milý pane "virulence divokého kmene" záškrtu a infekční dávka a hladina protilátek a aktuální stav imunitního systému. Nic vám to neříká?
Asi ne, jinak byste nemohl tento případ použít jako důkaz o neúčinnosti vakcíny.
V ČR mezi lety tuším 1946 kdy bylo zahájené očkování do r. 1975 klesal výskyt onemocnění až prakticky na nulu. Chcete si vyzkoušet kolik dětí zemře, když zase přestaneme očkovat? Máte tu odvahu? Já ne.
tsd

David V
David V (neregistrovaný) ---.tmcz.cz
26. 1. 2016 15:14 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

reagoval jsem na Jirkův příspěvek, kde píše:
"Jak by byla asi štastná maminka mojí babičky, které dvě děti umřely na záškr, kdyby v té době byla dostupná vakcina? Myslíte si, že by přemýšlela o tom, jestli očkovat nebo ne?"

Jak asi byly šťastné maminky těch 3 dětí, které přestože byly očkované proti záškrtu, tak zemřely?

Proč se vám hodí případ záškrtu ze Španělska, kde zemřelo neočkované dítě a zrovna vy tsd jste psal o "komunitě odmítačů očkování, fanatiků přírodního životního stylu a biomatek" a nic jste nenapsal o "virulencï divokého kmene záškrtu, infekční dávce a hladině protilátek a aktuálním stav imunitního systému"?

jandl
jandl (neregistrovaný) 94.124.110.---
29. 1. 2016 12:43 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

5 let se neočkuje tuberkuloza.Kdy se to projeví?
Byl důvodem zrušení tohoto očkování pokus na lidech?

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
29. 1. 2016 13:13 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Buďte přesný, tuberkulóza se neočkuje plošně a povinně, ale cíleně a neustále. V době, kdy se o tom rozhodlo a i nyní se zdá, že to bylo správné rozhodnutí. Jaká bude situace v budoucnu se ukáže, může se stát, že se opět vrátí mezi plošná očkování. Všechno záleží na epid. situaci a na reaktogenitě vakcíny. Vakcína proti TBC jak známo měla více vedlejších účinků a tak je zbytečné zatěžovat všechny, i nerizikové děti v době, kdy se vyskytuje spíše sporadicky.
tsd

Jan
Jan (neregistrovaný) 78.110.216.---
29. 1. 2016 13:44 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

A proč se tedy nemůže cíleně očkovat i hep. B?

jandl
jandl (neregistrovaný) 94.124.110.---
29. 1. 2016 16:54 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Stejně tak jak s TBC by to šlo zařídit s hepatitidou B.
Očkovat cílené skupiny.
Ale kdo by se s tím páral.Je to v infanrix hexa za jednu vysokou cenu.Pojišťovna to proplácí,tak milí přátelé, nebrblejte.Kdo je proti,je proti nám.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
26. 1. 2016 11:33 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Je to jinak. Za totáče každý držel hu.. ústa a krok. Po revoluci jsme začali svobodně řikat co si myslíme, přerostlo to v to, že si někteří začínají svobodně dělat co chtějí a neohlížejí se na práva a názory druhých.
Volají po dobrovolnosti očkování pro sebe, ale to samozřejmě nejde, a tak bojují o dobrovolnost pro všechny. Většina jim o to nestojí. Možná se jednou dočkáme toho, že kvůli pár tisícovkám lidí budeme měnit zákony pro 10 miliónů, protože nám to EU zařídí. Není to jen o očkování, podobných bojovníků bychom našli více. Pak se nedivme že v restauraci se musíte koukat ne veřejně kojící matku a přestane vám chutnat, protože vepřo,knedlo a mléko nejde dohromady. :-))
tsd

Ivan
Ivan (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
26. 1. 2016 13:27 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Za totáče se především neočkovalo z důvodů zvyšování zisků soukromých firem, jelikož žádné soukromé firmy neexistovaly a ÚV KSČ se více zajímal o průmyslovou produkci která se dala směnit za devizy, než o místní zdravotnictví.
Když to tak dobře znáte, tak jistě více, že po revoluci se počet povinných očkování zvýšil téměř na dvojnásobek a indikace k těmto novým zpravidla neexistují.

Jan
Jan (neregistrovaný) 78.110.216.---
26. 1. 2016 10:22 Nový

Re: účel světí prostředky

celé vlákno

Osobně bych rád JV poděkoval za jiný pohled na očkování. Nevidím nic špatného na tom, že je očkování kritizováno z pohledu medicínského i právního. Obě oblasti jsou, kulantně řečeno, lehce nečisté a kritického pohledu hodné.

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
26. 1. 2016 12:34 Nový

Re: Výjimka svědomí umožňuje odmítnout očkování dítěte bez sankcí

celé vlákno

Výjimku svědomí jsme použili u sepsání negativního reversu naší pediatričce ohledně úplného neočkování našeho druhého syna, kde jsme toto zdůvodnili vážnými zdravotními problémy, které nastali během prvních pár dnů po očkování našeho prvního syna, a které trvají do dnes a tak nám svědomí nedovolí toto riskovat u druhého syna.

K tomu jsme připsali, že pokud nám lekařka nabídne vakcínu, kde budou vážné nežádoucí účinky vyloučeny, syna naočkovat dáme.

Ze strany paní pediatričky z tohoto důvodu dochází pouze k " šikaně " ohledně vyžadování 2x častějších preventivních návštěv, než je obvyklé. Asi jí trochu štve, že kluk vůbec nemarodí :-)

( Jedná se o jinou pediatričku, než která měla na starosti našeho prvního syna do 2. let jeho věku. )

Jirka
Jirka (neregistrovaný) 37.49.226.---
26. 1. 2016 12:41 Nový

Re: Výjimka svědomí umožňuje odmítnout očkování dítěte bez sankcí

celé vlákno

Dobrý den,

pokud nejste spokojení s vaší pediatričkou, proč ji nezměníte?

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
26. 1. 2016 14:09 Nový

Re: Výjimka svědomí umožňuje odmítnout očkování dítěte bez sankcí

celé vlákno

Pokud ji srovnám s tou předešlou, která na otázku, co je se synem, že přestal mluvit, takřka chodit, usmívat se atd., odpověděla že je línej, tak ta současná je oproti ní poklad. A jinak, krom těch prohlídek, nám nijak nevyhrožuje a naše rozhodnutí respektuje.
A v poslední řadě, tady u nás v " prdelákově " si nemůžeme zase tak vybírat, pokud nechceme dojíždět desítky km a navíc pediatriček, které jsou uvědomělé, je opravdu málo, a mají přeplněno.

Jirka
Jirka (neregistrovaný) ---.all.de
26. 1. 2016 14:35 Nový

Re: Výjimka svědomí umožňuje odmítnout očkování dítěte bez sankcí

celé vlákno

A mohu vědět, jak jste zjistili, že se toto stalo díky očkování a ne kvůli nečemu jinému? Zjistili jste, jaká látka to způsobila?

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
26. 1. 2016 15:03 Nový

Re: Výjimka svědomí umožňuje odmítnout očkování dítěte bez sankcí

celé vlákno

Milý Jirko,

ptáte se, jak může rodič zjistit, že se jeho dítěti stalo něco díky očkování a ne kvůli něčemu jinému? Možná máte na mysli, že se má rodič v takovém případě zeptat lékaře. Pro tento případ pozměním Vaši otázku: Ptáte se, jak může lékař zjistit, že se dítěti stalo něco díky očkování a ne kvůli něčemu jinému?

A dovolím si Vám odpovědět. Pokud se zjevně nestalo nic jiného, co pozorovaný stav u dítěte dostatečně pravděpodobně vysvětluje, nemůže vůbec nic zjistit ani rodič ani lékař.

Proto Vám na podobné otázky ani rodiče ani lékaři nemohou odpovědět, abyste Vy "mohl vědět" ... Tak to bohužel je.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
26. 1. 2016 15:31 Nový

Re: Výjimka svědomí umožňuje odmítnout očkování dítěte bez sankcí

celé vlákno

V tom případě je zajímavé, jak jsou všichni přesvědčeni, že za jejich problémy stojí právě očkování a ne výbuch v atomové elektrárně nebo toxický popílek ze sousedova komína. Mám špatné osobní zkušenosti s výbuchem v Černobylu i se smogem nad Prahou. Mohl bych uplatnit svoje svědomí při žalobě na odstranění atomové elektrárny nebo zákaz topení pevnými palivy?? Možná mi to soudce David uzná.
tsd

Viktor
Viktor (neregistrovaný) ---.28.broadband17.iol.cz
26. 1. 2016 15:06 Nový

Re: Výjimka svědomí umožňuje odmítnout očkování dítěte bez sankcí

celé vlákno

V oné době jsem o očkování nevěděl nic, důvěřoval jsem systému. Všechny změny u syna nastaly během týdne po očkování MMR. Jak známo, souvislost prokázat v podstatě nelze. S postupem času jsme se začali o problematiku zajímat a na neurologii a psychiatrii nám bylo potvrzeno, že takové i jiné další problémy po očkování u dětí v ordinacích mají, že nějaké naše snahy o odškodnění nevidí reálně a že angažovat se v tom nebudou.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
26. 1. 2016 15:46 Nový

Kol. a kolem TSD

celé vlákno

Ačkoliv bych možná neměl, podělím se s vámi o tři texty, které jsem dostal na soukromý e-mail (od osob, které dobře znám) v souvislosti s články zde na Vitalii. Mám takových (i jiných) už mnoho, ale tyhle poslední mne opravdu mile pobavily. Musel jsem je ale trošku upravit, aby text nebyl urážlivý. Věřím, že TSD to přijme s humerem nám oboustranně vlastním.

Text 1.) Pokud se chceš zbavit TSD, napiš mu, že jsi z Vitalie placený od jednoho každého diskusního příspěvku pod tvými články.

Text 2.) Protože tě chlape trošku znám, chvíli jsem si myslel, že toho TSD si tam píšeš sám, abys svého protivníka v očích veřejnosti co nejvíc vyřídil. Ale on asi fakt existuje.

Text 3.) Hele dej si na toho TSD pozor. To jsou takoví, co jsou schopni přijít za tebou jednou do ambulance, rozmlátit ti hlavu krompáčem a pak celý život brečet, že ti před tvou krvavou smrtí úplně zapomněli sdělit to nejdůležitější: "Já jsem TSD !!!"

Předpokládám, že podobné osobní vtípky kolují o tzv. "antivaxerech" také. Klidně je sem položte. (Jsem totiž placený od Vitalie za každý diskusní příspěvek pod svými články. :-) )

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
26. 1. 2016 16:35 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

Předpokládám, že vaši dobří známí byli z oboru (tedy myslím ortopedi nebo právníci). Nepochybuji o tom, že Vitalie je placená od každého kliknutí, doufám, že se s vámi podělí o zisk, jinak by to byli pěkní škrti.
A nakonec, je mi jasné, že toho antivaxera děláte abyste uživil rodinu, protože jako ortoped, ruku na srdce, nic moc. Ještě pod těmi články chybí dovětek: AUTOR PRACOVAL NA ČLÁNKU 4 HODINY, PŘISPĚJTE DOBROVOLNÝM DAREM. Už jsem to viděl na jednom bratrském serveru. Slováci jsou zase o krok dopředu. Nechcete to také zkusit? -:))
tsd

Jan
Jan (neregistrovaný) 78.110.216.---
26. 1. 2016 21:03 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

I kdyby si ten tak zvaný antivax mastil kapsu stejně jako farma lobby, vyjde z toho morálně lépe. Nikoho totiž narozdíl od provaxu nenutí neočkovat. Pouze vyjadřuje svůj názor. Dále je to každého volba, jak s informacemi naloží. Nakolik si je ověŕí a nakolik slepě uvěří. Všimněte si, že v diskuzích nikdo z antivaxu nenapadá provax, že je nezodpovědný, když své děti očkuje apod. Prostě chce jen svobodu volby.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 8:57 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

"Všimněte si, že v diskuzích nikdo z antivaxu nenapadá provax, že je nezodpovědný, když své děti očkuje apod."

Asi čtete jiné diskuze a možná, že vy to neděláte, ale stačí si přečíst několik článků pana JV a zjistíte jak je očkování nepřínosné a dokonce nebezpečné pro VŠECHNY DĚTI, tedy i děti provaxerů. Tyto "geniální" myšlenky a doporučení vycházejí i knižně a není problém se dozvědět, že OČKOVÁNÍ ZABÍJÍ a jen nezodpovědní rodiče dávají své děti očkovat a hrají OČKOVACÍ RULETU o jejich zdraví. Můžu vám to lehce nalinkovat, ale asi sám uznáte, že mám pravdu.
Mám celkem jasno, kdo z toho morálně vychází lépe.
tsd

Jan
Jan (neregistrovaný) 78.110.216.---
27. 1. 2016 11:39 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

To že někdo sdělí svůj názor, neznamená, že někomu něco vnucuje, nebo protistranu uráží.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 11:59 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

Když mi někdo "sděluje", že hraju o zdraví mého dítěte očkovací ruletu, pak mne to uráží.
Když mne někdo uráží tak jako pod tímto příspěvkem, pak si pomyslím něco o arogantím antivaxerovém blbci a raději to přejdu. Máte tady přímo na očích jak může vypadat sdělení názoru.
tsd

Blancici aura:10

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

Takyskorodoktor píše: "Nepochybuji o tom, že Vitalie je placená od každého kliknutí,"

,,, a to Vás se.e, viďte, neb Vy sám jste placen svým zaměstnavatelem, t.j. Avenier,m tak mizerně, že si očkovací centrum pod velením Vaší Květuš na P4 musí přivydělávat trollingem ...

MartinN
MartinN (neregistrovaný) 176.74.128.---
26. 1. 2016 22:36 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

Tak teď jsem nepochopil jak očkování v očkovacích centrech, tj. převážně pro cestovatele, souvisí s farma lobby a očkováním dětí...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 8:42 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

Toho si nevšímejte, to je takový zdejší folklór. Jeden si vymyslí kravinu a ostatní to papouškují. :-))
Jinak vás musím poopravit, očkovací centra sice nemají nic společného s povinným očkováním dětí, na to máme pediatry. Avenier, resp. jeho divize distribuce, je monopolním distributorem vakcín pro povinné očkování. V tom mají pravdu, ale ty opravdu velké peníze, které všichni závidějí, tečou někam úplně jinam.
tsd

MartinN
MartinN (neregistrovaný) 62.168.35.---
27. 1. 2016 9:29 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

velké peníze, lobby, korupce... bla, bla, bla..
dle vlastních zkušenosti z farmacie to s přerozdělením prodejní ceny léčivých přípravků (bez marže lékaře v případě prodeje např. vakcín v ordinaci) je cca takto:
10% přímé výrobní náklady
40% provoz farma firem (pobočky, zaměstnanci, vývoj...)
15% market access, regulatory (vše kolem SÚKLů...)
25% marketing (komunikace na odbornou veřejnost, komunikace na pacienty, vč. nákladů komerční placené přednášky na konferencích)
10% distribuce

to je celý, nic víc, nic míň

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 9:34 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

Ano tak nějak to bude. Souhlas.
tsd

Alex85
Alex85 (neregistrovaný) 91.219.243.---
13. 11. 2016 20:08 Nový

Re: Kol. a kolem TSD

celé vlákno

Nešlo Vám odpovědět ve vlákně o umrtí Elišky...vyčíslil jste tam pravděpodobnost postvakcinační encefalitidy po priorixu na 1-2x jednou za 5-50 let. Tak Vám chci jen sdělit, že jen letos vím o 3 případech (potvrzeno neurology) a to je pouze můj omezený okruh známých a přátel. Když zabrouzdáte do zpravodaje SUKLu za minulý rok, tak konkrétně encefalopatii po priorixu tam najdete 2x. A jelikož je 95% podhlášenost, tak ta čísla budou asi taky trochu vyšší..."Dalšími hlášenými neurologickými nežádoucími účinky byla cerebelitida či mozečkový syndrom (4 reakce) a postvakcinační encefalitida (2 reakce)." Takže Vám ta statistika nějak pokulhává...

brook
brook (neregistrovaný) 185.28.191.---
26. 1. 2016 16:14 Nový

Gmc : očkování je k ničemu

celé vlákno

zkorumpovaný mainstream to už rok tutlá a snaží se mrtvolu vakcinace udržet aspon ješte chvíli v kopě

https://makrofagblog.wordpress.com/2015/09/26/gmc-ockovani-neni-k-udrzeni-zdravi-nutne/

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 9:08 Nový

Re: Gmc : očkování je k ničemu

celé vlákno

Máte "úplnou pravdu", ale asi tak v polovině světa byste dostal za toto tvrzení od prvního kolemjdoucího ránu čenichovku. V rozvinutějším zbytku planety alespoň svěrací kazajku.
tsd

Blancici aura:10

Mlčíme

celé vlákno

No, a než se místní troll vybrečí paní Krbcové do mejlu, ráda bych ubezpečila autora, pana MUDr. Vavrečku, že články čtu, povauji je za velice hodnotné a přínosné, ale nemám prostor toto běžně sdělovat v diskuzi, neb ta je pravidelně zcela zahlcena trollingem.

Takže stručně: DĚKUJI! JEN TAK DÁL! NEVZDÁVEJTE TO!

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
27. 1. 2016 9:04 Nový

Re: Mlčíme

celé vlákno

Myslíte trolingem jako :
"Takyskorodoktore, Vaše ubohost nezná mezí po druhé ..."
nebo tak nějak podobně?
Máte pravdu, o pár příspěvků výše už s tím trolováním začal i váš milovaný vojevůdce Vavrečka. Asi mu došla argumentační munice. :-)))))
tsd

gabriel
gabriel (neregistrovaný) 151.236.224.---
28. 1. 2016 10:27 Nový

čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

vždy išlo o logickú reakciu na vážne problémy v súvislosti s očkovaním prvého dieťaťa, alebo dieťaťa blízkej rodiny, či priateľov. aj my sme takto dopadli a ďalšie deti už neočkujeme. predtým sme také veci neriešili, dôverovali sme, a o nejakom antivax sme ani nechyrovali. zarážajúce je, že človek, ktorý (na začiatku) nechce byť nekompromisným odmietačom očkovania, sa pri skúmaní danej problematiky začne pýtať, a odpovede ho dovedú k odmietnutiu. a nie, nemám na mysli len stránky "slobodavočkovani" apod. ešte predtým, stačilo nám stretnúť sa s imunológmi, neurológmi, lekármi, ktorí mali i tituly prof., doc.. a ich názory na očkovanie, tobôž povinné očkovanie, boli veľmi zaujímavé. smutné je, že na verejnosti to prezentovať odmietajú. zrejme aby nevyvolali paniku? nech je ako chce, nebránim nikomu očkovať, ale nech ma prosím do toho nikto násilím nenúti. povinné očkovanie = porušenie základných ľudských práv. stále mi nie je jasné, prečo to súdy nepovedia "na plnú hubu", ich verdikty sú prešpikované toľkými kľučkami, nejednoznačnosťami, dvojzmyselnými výrokmi, až mi je ich ľúto. a obviňovania neočkovaných ľudí, že sú vážnym ohrozením pre "dobro spoločnosti" a "verejné zdravie"? to robia ľudia, čo si urobili z očkovania modlu, zlaté teľa. vo vidine tohto teľaťa strácajú schopnosť kriticky myslieť. ten, čo rozmýšľa, a začne sa téme očkovania venovať hlbšie, musí uznať, že súaj tam vážne otázky, problémy. veď čokoľvek robí človek, robí aj chyby. blbé je, ak si tie chyby pri bezhlavom, povinnom plošnom očkovaní "vyžerú" nevinné deti.

Jakub Galgonek
Jakub Galgonek (neregistrovaný) ---.uochb.cas.cz
28. 1. 2016 11:42 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

A o jaké problémy šlo ve Vašem případě?

gabriel
gabriel (neregistrovaný) 151.236.224.---
28. 1. 2016 15:45 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

malý bol očkovaný naraz dvomi vakcínami, dali sme aj nepovinnú, veď sme očkovanie považovali za najsuper vec. potom niekoľko hodín po očkovaní riško dostal vysoké horúčky trvajúce pár dní.
k tomu spustil nie plač, nie krik. bolo to viac, jačanie, akoby ho z kože drali. to trvalo takmer týždeň. nožička, do ktorej bol očkovaný zmodrela a miesto vpivhu stmavlo ako veľké znamienko (to mu ostalo dodnes) prestal rozprávať, bol apatický. boli sme u najlepších lekárov. po 2,5 rokoch konečne stanovili diagnózu - autizmus.
bolo to vo varšave. dnes má 6 rokov a rozpráva, dokonca začal chodiť do normálnej školy. je veľmi múdry, má neskutočnú pamäť, voláme ho "živé gps" - ak niekam ideme, pamätá si kopmletnú trasu, názvy ulíc, odbočky.. proste malý rainman. dostať ho do lepšieho stavu stálo množstvo námahy, ale stálo to za to. myslíte, že je nelogické byť zdržanlivý pri ďalšom očkovaní? ďalej - primár istej polikliniky v istom okresnom meste má dcéru tínedžerku, ktorá po očkovaní v 11 rokoch dostala silnú cukrovku. predtým zdravé dievča,
športovalo, choré nebolo ani nepamätá. a deň po očkovaní jej bolo veľmi zle. jej otec lekár má už na očkovanie tiež svoj názor. logicky. zaiste netvrdím, že ak mi po očkovaní napríklad spadne na nohu tehla, že z toho obviním očkovanie. ale sú situácie, kde to podozrenie je opodstatnené.

Jakub Galgonek
Jakub Galgonek (neregistrovaný) ---.uochb.cas.cz
28. 1. 2016 16:58 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Taková reakce na vakcínu mne mrzí, co to bylo za vakcíny?

K té cukrovce: To si opravdu spojil cukrovku s očkováním jenom proto, že jí den po očkování bylo zle? Protože cukrovku - tu variantu, o které pravděpodobně mluvíte - dostávají lidé právě nejčastěji v období puberty.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
28. 1. 2016 17:17 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Velmi opatrných náznaků tohoto typu naleznete již v literatuře opravdu hodně, a to k různým typům vakcín.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26584963

Je tedy sice nová metaanalýza s negativními výsledky,

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26564178

ale je rozsahem malá a nemám zdroj, abych analyzoval design studie. Od dob Thorsenových pětinásobných manipulací se studiemi vyvracejícími souvislost autismu s thimerosalem si na ty metaanalýzy a jejich "statistické techniky" dávám velký pozor.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
28. 1. 2016 17:21 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Pardon,
Thorsen to je teď mediálně aktuální jméno také spojené s autismem a očkováním. Myslel jsem ale studii, kterou naněkolikrát musel upravovat Verstraaten, aby mu vyšla, jak bylo potřeba....

Jakub Galgonek
Jakub Galgonek (neregistrovaný) ---.uochb.cas.cz
28. 1. 2016 17:34 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Netvrdí náhodou obě práce, že se ta souvislost nenašla?

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 1. 2016 23:28 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Ta první ne tak úplně, ta druhá ano.

Ke vztahu diabetu s očkováním jsou známy jako nejkritičtější práce Classenovy. Je velmi zajímavé si projít jeho dvě zásadní studie k tomuto tématu a poté si všimnout, jak se s jejich existencí a významem vyrovnává třeba právě tato nová metaanalýza. Musíte toho mít přečteno ve vztahu k metodologii klinických studií hodně, abyste rozpoznal, kdy není s metaanalýzou všechno až tak úplně v pořádku jak obvykle jindy bývá. Techniky jak se zbavit nebo jak upozadit nepohodlné výsledky nejsou na první pohled příliš patrné. Musíte vědět co sledovat.

V každém případě dnes již víme a je vědecky prokázáno, že existují formy diabetu 1. stupně zapříčiněného infekcemi a následnou imunologickou reakcí organismu. Něco jako "postinfekční diabetes". Totéž u RS a dalších nemocí. Pokud může autoimunní poruchu startovat infekce a související imunologická reakce organismu, musíte si kriticky položit otázku čím je vyloučené, že totéž nemůže souviset s podáním vakcín? I u infekcí jsou to spíše vzácnější komplikace (imunologické errory), které rozhodně nejsou obligátní.

Jakub Galgonek
Jakub Galgonek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 1. 2016 23:36 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Co přesně znamená to ne tak úplně?

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
29. 1. 2016 7:29 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

V tom, že tato studie popisuje jaké důležité závěry neobsáhla a nelze je z ní učinit a nabádá k dalšímu výzkumu právě v té svým vlastním rozsahem "nedostatečně zasažené" oblasti. Ve svém omezeném rozsahu souvislost nepotvrdila. Ale nechcete trollovat, otázkou "V jakém rozsahu?" že ne? :-)

Jakub Galgonek
Jakub Galgonek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 1. 2016 7:57 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Tak teď jste mi tak trochu vyrazil dech. Takže možnou souvislost mezi očkováním a cukrovkou dokládáte prácí, která sice jasně tvrdí, že žádné spojení nenašla, ale protože nebyla rozsahem úplná, tak to naznačuje, že to spojení tam je?

Trochu mi to připadá jako: Pátral jsem v lese po houbách, sice jsem žádné nenašel, ale protože jsem prošel jen část lesa, je to opatrný náznak toho, že tam houby jsou :-)

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
29. 1. 2016 8:23 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Ale to je samozřejmě jeho taktika a přístup. Houby přece obvykle v lese rostou.
Zkuste mu dokázat, že tam žádná není. I kdybyste ten "les" prošmejdil křížem krážem a nic jste nenašel, bude vám tvrdit, že se buď špatně díváte, nebo ani dívat nechcete.
tsd

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
29. 1. 2016 8:33 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Pane Galgonku,
netvrdil jsem že ta práce prokazuje souvislost. To jste si sám vymyslel - a pak si tím vyrazil dech. Odkázal jsem zcela úmyslně novou metaanalýzu, která souvislost nepotvrdila a jednu z konkrétních prací, která ji ve svém rozsahu také nepotvrzuje, ale současně naznačuje, že je potřeba další výzkum ve stejné oblasti, protože její design není dostatečný ke spolehlivému vyloučení dané souvislosti. To je důležité a chtěl jsem na to poukázat, protože podobným nedostatkem "neúplného designu" trpí naprostá většina podobných studií, které jsou "metaanalyzovány" nebo citovány jako "důkazy vyloučení souvislosti". Učinil jsem tak úmyslně, jinak bych zde rovnou odkázal na práce Classenovy. Asi jsme se v tomto ohledu trochu nepochopili. Je možné že jsem to nesprávně uvedl, ale měl jsem opravdu právě tento záměr.

Jakub Galgonek
Jakub Galgonek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 1. 2016 8:54 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Pokud na (řečnickou) otázku "Netvrdí náhodou obě práce, že se ta souvislost nenašla?" Odpovíte "Ta první ne tak úplně", tak se nedivte, že dojdu k závěru, že si myslíte, že ta první práce nějakou souvislost našla.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
29. 1. 2016 8:55 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Ale pan Galonek netvrdil, že vy jste tvrdil.

"Takže možnou souvislost mezi očkováním a cukrovkou dokládáte prácí, která sice jasně tvrdí, že žádné spojení nenašla, ale..."

To máte tak, abyste to lépe pochopil. Když ten les, kde houby nerostou projde víc hledačů a každý si zvolí svůj úsek a nic nenajde, dá se předpokládat, že ve zbytku neprobádaného lesa taky nic neroste. Vy ovšem předpokládáte, že právě tam se urodilo. Kromě svého přesvědčení a "náznaků" však nic v ruce nemáte.
tsd

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
29. 1. 2016 8:50 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Takže abyste mne již přestal tak úporně nahánět za zcela neúmyslné formulační nepřesnosti zde v diskusi, houby v lese opravdu jsou :-) Jaký mají v tom celém lese význam, je složité říci.

Classen JB. The timing of immunization affects the development of diabetes in rodents. Autoimmunity. 1996;24:137–145. doi: 10.3109/089169­39608995359. [PubMed] [Cross Ref]

Classen DC, Classen JB. The timing of pediatric immunization and the risk of insulin-dependent diabetes mellitus. Infect Dis Clin Pract. 1997;6:449–454. doi: 10.1097/00019048-199706070-00007. [Cross Ref]

Jakub Galgonek
Jakub Galgonek (neregistrovaný) ---.uochb.cas.cz
29. 1. 2016 9:10 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Pokud ohledně možné souvislosti mezi cukrovkou a očkováním tvrdíte, že "opatrných náznaků tohoto typu naleznete již v literatuře opravdu hodně", ale odkážete se pouze na dva články, které tvrdí, že souvislost nenašly, tak by Vás udivená reakce neměla překvapit.

Autor
Autor (neregistrovaný) ---.vfn.cz
29. 1. 2016 10:17 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

A kolik toho chcete? Co je pro Vás hodně? Classenovy práce jsou z této oblasti samozřejmě pouze hlavními představiteli. Ale to Vás přece zajisté napadlo i samotného. Pokud máte pocit, že tady kvůli Vám položím celou rešerši tématu, tak se v odhadu mé malichernosti poněkud mýlíte. Víte psychologické základy chování lidí jako jste Vy jsou mi dobře známy. Tuším již koho mám před sebou a jaké jsou Vaše potřeby. Zamyslete se, jestli by nějaký rozumný člověk v téhle diskusi "o chytání druhého za slovíčko" pokračoval. A pokud ano, položte si otázku, jaký to musí být člověk a co jej k tomu vede? Podle mne jste ještě spíše mladý na to, abyste dokázal odpovědět správně.

Zkuste si udělat rešerši tématu sám a pak zde napište, že jsem lhal, protože vy jste na celém světě nenalezl ani pět (deset, dvacet?) prací, které možnou souvislost očkování s diabetem 1 typu naznačují a uveďte všechny studie, které jste "pouze" nalezl. A já Vám pak řeknu - ve Vašem nekorektním manipulativním stylu -, že to pro mně už "hodně" je a že jsem vůbec nelhal. :-)

Jakub Galgonek
Jakub Galgonek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 1. 2016 10:42 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Reagoval jsem pouze na tu poznámku o nahánění a měl jsem na mysli ony dva původní odkazy, ne ty nové.

A k oněm poznámkám na mou osobu se nebudu vyjadřovat. Nenechám se vyprovokovat ke vzájemným osobním útokům.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
29. 1. 2016 11:13 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Pan JV nemá rád,když s nímněkdo polemizuje, to je jak čertík z krabičky.
Já už si dávno neberu servítky. Zajisté jste si všiml, stačí náznak odporu a je z vás trollll. Berte to s humorem, on je sice "vševědoucí", naštěstí není všemohoucí.
tsd

Jakub Galgonek
Jakub Galgonek (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 1. 2016 10:56 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Tak mne napadá, nezaměnil jste náhodou v mém příspěvku slovo "nenašly" za "našly"? Pak by Vaše reakce asi dávala smysl.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.nova.cz
29. 1. 2016 9:17 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Je vám úplně jedno, že v úseku lesa, který prohledával Classen a tvrdil, že tam cítí hřiby, ostatní nenašli ani spóru. ( jako např. houbař Frank DeStefano a jiní ), nějak se jim nedařilo reprodukovat stejné výsledky.
Asi je podplatil Svaz amerických houbařů, že ano.
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 1. 2016 23:20 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Chápu vás,
když metaanalýza miliónu případů nevyjde podle vašeho přání, začnete to omlouvat, že nezahrnuli tu jedinou nepřesnou studii, která je v rozporu s výsledky těch ostatních padesáti a která se vám proto líbí. Výsledky metaanalýzy smetete se stolu abyste mohl napsat
"na ty metaanalýzy a jejich "statistické techniky" dávám velký pozor."
tsd
P.S. Viz. velká australská metaanalýza, že. Už jsme se o tom bavili.
tsd

skeptik
skeptik (neregistrovaný) 2a02:598:7001:----:----:----:----:----
28. 1. 2016 17:32 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Spouštěčem autoimunitního onemocnění může být vakcinace, to je známá věc.

O narkolepsii se nevědělo (nebo alespoň ne jistě), že se jedná o autoimunitní onemocnění až do roku 2009, kdy se podařilo vyrobit vakcínu, která narkolepsii u predisponovaných jedinců způsobuje:
http://ecdc.europa.eu/en/publications/Publications/Vaesco%20report%20FINAL%20with%20cover.pdf

Vakcína proti hepatitidě B zase může vést k rozvoji roztroušené sklerózy:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4266455/
i když samozřejmě existují opačné studie, které to vyvracejí...

MartinN
MartinN (neregistrovaný) ---.eurotel.cz
28. 1. 2016 14:14 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Respektuji váš osobní názor.
Chcete-li však ovlivňovat veřejnost, zasaďte se osobně o změnu vědeckých poznatků a nasazení efektivnější plošné prevence v této oblasti. Jinak je papouškování pochyb, domněnek a mýtů jiných autorů omezeno vašimi osobními znalostmi.
Zdraví je natolik vážně téma, že definitivně není prostor dělat závěry bez znalosti dané problematiky.
Nepřeji vám nic zlého... Kdyby vás vezli s infarktem na sál, budete s lékařem polemizovat o léčbě? (medikamenty budou od stejných farma firem, peníze od stejné pojišťovny a dle stejného Zákona jako očkování)...

Blancici aura:10

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

MartineN,

je velice chvályhodné, že respektujete názor garbiela, ač to tak nevypadá.

Z jeho příspěvku nemám pocit, že chce ovlivňovat veřejnost, ale i kdyby chtěl, tak se - jak mu i sám radíte - určitě osobně zasadil o změnu vědeckých poznatků a nasazení efektivnější plošné prevence v této oblasti, a to návštěvou nejednoho lékaře.

Ujišťuji Vás, že mnohé osobní prožitky jsou na jinou osobu zcela nepřenositelné.

Skutečnost je taková, že současná medicína je ještě pořád na tak nízké úrovni, že neumí/nedokáže (v některých případech ani nechce) objasnit drtivou většinu pochodů v jedinečném lidském těle. Pokud tedy současná medicínská věda přiznává, že "něco" nelze prokázat (např. negativní účinek medikace), neznamená to, že to "něco" se nenastalo, ba naopak. Prostě, že se "to něco" stalo, ale naše vědomosti k PROKÁZÁNÍ (ba dokonce ani k vyvrácení) nejsou dostatečné.

Píšete: Nepřeji vám nic zlého, ... (takovýto výrok píšu poprvé v životě - již jen z principu je patrné, že pisatele taková myšlenka jistojistě napadla ...) Víte, rozdíl mezi akutní a preventivní medicínou je propastný, takže infarkt si nechte v záloze do jiné diskuze.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 1. 2016 23:12 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Zajímalo by mne v čem vidíte propastný rozdíl mezi preventivní a akutní medicínou. Nějak mi to nedochází.
Stejně tak mi nedochází, proč by měla být medicína vševědoucí. Kdyby byla , museli byste doktory titulovat Bůh, protože oni by znali rovnici světa. A proto mi nedochází, proč by měl mít pravdu pan JV nebo některý z inženýrů nedouků, kteří "vědí" jak je očkování nebezpečné a neužitečné. Že už by Bůh sestoupil mezi nás?
A vaše naprosto geniální věta:
"Skutečnost je taková, že současná medicína je ještě pořád na tak nízké úrovni, že neumí/nedokáže (v některých případech ani nechce) objasnit drtivou většinu pochodů v jedinečném lidském těle. "
vyřčená člověkem, kterého medicínské znalosti obešly širokým obloukem, je opravdu "silný argument." Vy totiž ani netušíte kam to medicína dotáhla. ale hlavně, že to dokážete náležitě okomentovat.
tsd

Blancici aura:10

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Takyskorodoktor píše: "Zajímalo by mne v čem vidíte propastný rozdíl mezi preventivní a akutní medicínou. Nějak mi to nedochází."

No, Vám toho nedochází více, Předpokládám, že zbytek světa rozdíl mezi akutním ošetřením infarktu (v důchodovém, ba i produktivním věku) a preventivním očkováním (v 9-tém týdnu života) pozná.

Stať o Bohu a o Vás samotném je dosti výstižná a nepotřebuje dál komentovat ...

A poslední odstavec komentuje vševědoucí Takyskorodoktor :)) ... co Vám to nedávno radil pan Vavrečka? - ať dostudujete. S tím zásadně nesouhlasím, raději dělejte nadále trolla, než ... TVL

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 1. 2016 23:47 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Pan Vavrečka mi asi závidí, že jsem dostudoval a doatestoval obor, do kterého se on snaží proniknout. (bezvýsledně)
tsd

Jan
Jan (neregistrovaný) 78.110.216.---
29. 1. 2016 13:48 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

A cože jste to dostudoval a doatestoval? Já jenom abych věděl z jaké pozice si troufáte hodnotit očkování.

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
28. 1. 2016 23:54 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Tak teď už chápu, Vaše medicínské znalosti jsou v rozsahu který vystihuje vaše věta:
".....že zbytek světa rozdíl mezi akutním ošetřením infarktu (v důchodovém, ba i produktivním věku) a preventivním očkováním (v 9-tém týdnu života) pozná."
To ale máte hodně zúžené vidění světa, milý studente. Vy asi vůbec netušíte o čem píšete.
tsd

Blancici aura:10

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

... uf, opět kecy v kleci ... TSDochtore, jestli opravdu neumíte vyplodit nějakou rozumnou myšlenku, která by plynule navazovala na dané diskuzní vlákno, tak, prosííííím, mlčte, nebo víte co, běžte do (nověotevřených) Brd, je tam fakt krásně, třeba Vám to navodí lepší náladu ...

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 1. 2016 0:15 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Tak já pujdu, zítra má být hezky, ale vy si zatím zaskočte do knihovny a něco si přečtěte o preventivní medicíně a epidemiologii, ať víte do čeho jdete. Kdybyste potřeboval konzultaci, napište.
tsd

tsd
tsd (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
29. 1. 2016 0:20 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Ještě malá poznámka na vaší výtku. Na ty demagogické a lživé kecy se nedá plynule navázat, tak hluboko už klesnout nedokážu. Zkuste příště napsat něco rozumného, nemusí to být ani geniální ani souhlasné, stačí náznak normálního myšlení.
tsd

J B aura:10
29. 1. 2016 2:03 Nový

Re: čo poznám pár ľudí odmietajúcich očkovanie,

celé vlákno

Kdyby vás vezli s infarktem na sál, je celkem slušná šance, že za to může výrobek některé z těch "stejných farma firem". Přečtěte si třeba na wiki něco o firmě Merck a jejich zázračném léku Vioxx. Samozřejmě před uvedením na trh musel projít "nezávislým" testováním.

Medicínské "znalosti" se dnes prohlubují prakticky jen v laboratořích těch "stejných farma firem". Klidně jejich marketing považujte za ověřená fakta a cokoli se vymyká mainstreamovému názoru za mýtus. Hlavně se střežte používat vlastní oči a přemýšlet u toho ;-)