Hlavní navigace

Vyhněte se pracovnímu stresu

Redakce

Pracovní stres se stává již běžnou součástí našich životů. Pokud je jedinec vystaven po delší dobu nadměrnému tlaku, který může vyústit nejen v psychické, ale především ve fyzické obtíže, může dojít až k vážnějšímu poškození zdraví. Základním pravidlem pro zvládání stresu, je jeho uvědomění si. Jakmile při své práci pocítíme jakékoli napětí, měli bychom se na chvíli zastavit a zamyslet se, jaké stresory na nás působí a jak se jim případně vyhnout.

Doba čtení: 1 minuta

Pracovní stres se stává již běžnou součástí našich životů. Pokud je jedinec vystaven po delší dobu nadměrnému tlaku, který může vyústit nejen v psychické, ale především ve fyzické obtíže, může dojít až k vážnějšímu poškození zdraví.

Základním pravidlem pro zvládání stresu, je jeho uvědomění si. Jakmile při své práci pocítíme jakékoli napětí, měli bychom se na chvíli zastavit a zamyslet se, jaké stresory na nás působí a jak se jim případně vyhnout.

Stres se totiž v konečném měřítku nemusí projevovat jen fyzickými dopady, jakými jsou například bolesti hlavy, zad, žaludeční potíže, únava či zvýšený krevní tlak. Souvisí s tím i změna v chování.

Jak jste na tom vy? Zkuste si na papírek napsat, co vás v zaměstnání nejvíce stresuje:

  1. Je to neustálý boj s časem?
  2. Množství práce?
  3. Časté konflikty s kolegy? 
  4. Stereotypní práce?

Server Podnikatel.cz v dnešním článku přináší 5 tipů, jak se vyhnout pracovnímu stresu.