Hlavní navigace

Vyhněte se pracovnímu stresu

17. 9. 2010

Sdílet

Pracovní stres se stává již běžnou součástí našich životů. Pokud je jedinec vystaven po delší dobu nadměrnému tlaku, který může vyústit nejen v psychické, ale především ve fyzické obtíže, může dojít až k vážnějšímu poškození zdraví. Základním pravidlem pro zvládání stresu, je jeho uvědomění si. Jakmile při své práci pocítíme jakékoli napětí, měli bychom se na chvíli zastavit a zamyslet se, jaké stresory na nás působí a jak se jim případně vyhnout.

Pracovní stres se stává již běžnou součástí našich životů. Pokud je jedinec vystaven po delší dobu nadměrnému tlaku, který může vyústit nejen v psychické, ale především ve fyzické obtíže, může dojít až k vážnějšímu poškození zdraví.

Základním pravidlem pro zvládání stresu, je jeho uvědomění si. Jakmile při své práci pocítíme jakékoli napětí, měli bychom se na chvíli zastavit a zamyslet se, jaké stresory na nás působí a jak se jim případně vyhnout.

Stres se totiž v konečném měřítku nemusí projevovat jen fyzickými dopady, jakými jsou například bolesti hlavy, zad, žaludeční potíže, únava či zvýšený krevní tlak. Souvisí s tím i změna v chování.

Jak jste na tom vy? Zkuste si na papírek napsat, co vás v zaměstnání nejvíce stresuje:

  1. Je to neustálý boj s časem?
  2. Množství práce?
  3. Časté konflikty s kolegy? 
  4. Stereotypní práce?

Server Podnikatel.cz v dnešním článku přináší 5 tipů, jak se vyhnout pracovnímu stresu.  

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).