Hlavní navigace

Vyhazujete autolékárničku? Dejte ji raději zvířatům

5. 1. 2011

Sdílet

Staré lékárničky, které již nevyhovují předpisům, nemusíte jen tak vyhodit. Lze je dát sdružením pečujícím o nemocná zvířata. Od 1. ledna roku musejí řidiči měnit ve svých vozech autolékárničky za ty s novým obsahem. Nepotřebné mohou lidé darovat sdružením pro nemocné kočky a jiná zvířata, která čekají v útulcích na své nové rodiny. Výzva řidičům je na www.kocky-online.cz.

Staré lékárničky, které již nevyhovují předpisům, nemusíte jen tak vyhodit. Lze je dát sdružením pečujícím o nemocná zvířata.

Od 1. ledna roku musejí řidiči měnit ve svých vozech autolékárničky za ty s novým obsahem. Nepotřebné mohou lidé darovat sdružením pro nemocné kočky a jiná zvířata, která čekají v útulcích na své nové rodiny. Výzva řidičům je na www.kocky-online.cz.

„Pokud budete kupovat novou lékárničku i vy, prosíme, nevyhazujte tu starou. Její obsah sice nevyhovuje vyhlášce, ale vyhovuje a pomůže opuštěným kočkám. Obvazy, šátky, rukavice či nůžky použijeme k péči o zraněná i ostatní zvířata," uvádí na webu Magda Krajmerová z občanského sdružení Animal's. 

Po Praze si členové sdružení darované lékárničky vyzvednou, případně mohou dárci poslat obsah lékárniček v obálce poštou. Kdo má zájem takto pomoci, může kontaktovat sdružení mailem.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).