Názory k článku
Volby 2017: Jak se politické strany staví k očkování?

tsd aura:10

zmoudření

celé vlákno

Vypadá to, že ohledně povinného očkování dostali skoro všichni ( až na nevolitelné strany) rozum a podporují povinné očkování.
Otázka i tak byla velmi zavádějící, protože trendem západních demokracií je povinné očkování rozšiřovat. Odvolávat se na "zvyk" je pěkná hloupost. Očkování musí dynamicky reagovat na aktuální situaci a ne na zvykové právo. To pochopili i ve Francii, Itálii a Německu.
Nemluvím o sankcích za neočkování, které jsou u nás směšně malé ve srovnání s těmi "západními demokraciemi"
tsd

Jiří Macek aura:10
19. 10. 2017 14:14 Nový

Re: zmoudření

celé vlákno

Trendem je rozšířovat? Které země zpřísnily pravidla tak, že je mají nyní nastavené tak jako u nás? Platí vždy, že ten, kdo má názor shodný s Vaším, je rozumný, a jiní jsou nerozumní? Já osobně pozoruji jednu věc – nevím, zda je v zemích, kde stát nevynucuje tolik povinností jako u nás, vyšší nemocnost či úmrtnost. Ale vím, že v těch zemích nejsou lidi tak permanentně naštvaní jako u nás.

tsd aura:10

Re: zmoudření

celé vlákno

No pokud vím tak jak ve Francii tak v Itálii to nastavili ještě trochu progresivněji než u nás. Stejně tak bych nechtěl být v kůži francouzského odmítače a jít si kvůli neočkování sednout do kriminálu a zaplatit statisícovou pokutu. Buďte rád, že to u nás nemáte tak přísné.
Jak jsou lidé vysmátí třeba v Itálii vám zde popisuje vám spřátelený sever.
http://provolbu.cz/media/
Ne že by pár tisíc nebo deset tisíc křiklounů něco znamenalo v zemi, kde se ročně rodí 0.5 mil dětí, ale tito mi zrovna připadají naštvaní víc než u nás. Asi budete muset přitvrdit, když vám politici jasně dali najevo co si o tom myslí :-).
tsd

tsd aura:10

Re: zmoudření

celé vlákno

A v Německu je to na spadnutí a jsou také trendy.
http://www.zdravotnickydenik.cz/2016/01/v-nemecku-patrne-zavedou-povinne-ockovani-shoduji-se-na-tom-politici-s-odborniky/
Už to sice trvá déle než je zdrávo, ale mamá Merkel má teď jiné starosti.
Takže milý Jiří, trendem je opravdu rozšiřovat a každý stát kde mají rozumné politiky bude zavádět povinné očkování, protože antivax už napáchal škod v myšlení lidí tolik, že začínají umírat děti. ( viz spalničky v Evropě)
tsd

tsd aura:10

k smíchu

Co je opravdu k smíchu, je fakt, že internet je plný antivax názorů a webů.
Ovšem při bližším pohledu člověk zjistí, že taková Monika Málková stihne hned několik webů proti očkování. Je jasné, že aktivních antivaxerů je jako šafránu, ale jsou hodně "pracovití" a schovávají se za mnoha identitami v mnoha společnostech na mnoha webech.
Takže vlastně dobré zjištění.