Hlavní navigace

Názory k článku Vlčí děti

 • 22. 6. 2011 16:19

  Opičák (neregistrovaný) ---.eurotel.cz

  O vlčích dětech jsem četl již mnohokrát, je to zajímavé téma. A zdá se, že nemusí jít jen o děti které ještě nezískaly základní schopnosti nutné pro život v lidské společnosti.

  **
  Nejvíce mne zaujal příběh jakési ženy kterou nalezli na ostrově kde žila, myslím že bez zvířecí smečky. Zvířata znala dobře, rozuměla jejich potřebám, nemluvila, lovila za běhu (prý velmi dobře).

  Později, myslím až po její smrti, se zjistilo že u ostrova buďto zroskotala loď, nebo žena sama z lodi utekla. Zdálo se že někoho zabila a tak ji to tížilo až z toho málem zešílela.
  Tuto ženu částečně opět zcivilizovali, ale zemřela na nějakou banální chorobu ze stravy poté co jí nutili jíst nesyrovou stravu. Klidně je ale možné, že někde snědla něco co ulovila.

  Chápejte oni ji nutili žít jako člověka, a když neposlouchala klidně ji i uvazovali a zavírali, mlátili. Už jen ji odchytit musela být surová zábava pro mnoho mužů se sítěmi a asi i psy.
  Prý se odreagovávala tak že si občas nějaké zvíře ulovila, když ji neviděli, tedy ho mohla i sníst a pokud ji už značně odnaučili ze syrové stravy...

  **
  Jinak je celkem příznačné od kud pocházel Mauglí. V Indii se prý, ještě docela nedávno stávalo, že vlci se ujali lidských mláďat a vychovali je.

  Ono se to má prý tak. Když bylo dítě neduživé, tak rodiče poprosili bohy a ponechali tvorečka v (pra)lese. Zřejmě se to dělo ve velkém a některé ty děti byly zachráněny zvěří, zejména vlky.
  Zajímavé je, že ač se jednalo o slabé jedince, zvířata je svojí stravou vždy perfektně zocelila a údajně byly, když je civilizovaní lidé našli, mnohem zdravější, zdatnější a silnější než lidské děti nebo jedinci jejich věku.

  Umírají prý však většinou mladí na choroby zažívacího traktu a pravděpodobně ze žalu pro ztrátu svobody.

  **
  Jestli chcete psát seriál, myslím bývalo dříve docela dost podrobných článků ve 100+1 a ještě v jednom podobném časopisu se zajímavostmi ze světa, ale na jméno si nevzpomenu. Myslím také něco bylo v Epoše.

 • 22. 6. 2011 19:55

  Lenka Krbcova

  Dobrý den, děkujeme za Váš zajímavý příspěvek. Nicméně seriál na téma vlčích dětí nechystáme, článek je součástí seriálu o významných a zajímavých psychiatrických případech (http://www.vitalia.cz/serialy/psychiatricke-orisky/). Zdravím Lenka Krbcová, Vitalia.cz

 • 6. 11. 2013 16:03

  Emma (neregistrovaný) ---.client.ufon.cz

  Jsem v devátém ročníku na základní škole, kde máme povinnost udělat závěrečnou práci. Mé téma jsou právě vlčí děti. Potřebovala bych o nich zjistit co nejvíce informací, nejlépe dobře ověřených. Děkuji za příspěvek Amaly a Kamaly, moc mi pomohl. Chtěla bych se zeptat, zda nevíte o nějakém jiném webu nebo dobré knize, kde bych mohla sehnat potřebné informace. Zároveň mě velmi zajímá i problematika Kašpara Hausera, který byl podle dochovaných zpráv v dětství držen ve sklepě a poté měl v ruce jediný dopis, zřejmě od jeho vychovatele.V knize, kterou jsme si půjčila, však nebylo vysvětleno, proč se takovéto případy označují souhrnně jako "Kašpar Hauser", ani nebyly uvedeny. Pokud by jste věděli o nějakém zajímavém ověřeném odkazu nebo knize, prosím o zveřejnění. Děkuji.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).