Hlavní navigace

Názory k článku Většina lidí nemá hemoroidy, ale praskliny

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 2. 2014 10:23

  ja (neregistrovaný)

  A nejhorší jsou praskliny na záchodovém prkénku - to si sednete, prasklina se zatížením zvětší, že se do ní vleze kousek kůže a když vstáváte, prasklina se zase zmenší, což má značně bolestivý vliv na kousek kůže v ní uzavřený :-D

 • 27. 2. 2014 12:49

  ed (neregistrovaný)

  Škoda, že tento článek nebyl na internetu před rokem, kdy jsem schízovala kvůli "hemoroidům" a zbytečně se dostala až na kolonoskopii. Hodí se sice vědět, že střevo je úplně v pořádku, ale ten zážitek zrovna milý nebyl. K prasklině se přijde snadno a hojí se dlouho s různými pauzami. Mohu vřele doporučit mast Preparation H (žlutá tuba, bez předpisu). Podle mně pomáhá úplně nejlépe. Ono to opravdu vypadá, že jde o prd. Ale zkuste si s prasklým zadkem v létě vlézt do slané vody v moři a pak pak si "bezstarostně" posedět v písku... Hodně štěstí všem "postiženým" :-)

 • 8. 2. 2021 10:02

  bez přezdívky

  Dobrý den, skvělý článek. Ano bojím se jít na záchod-tvrdá stolice. Nevím, kde ten dilatátor sehnat, nechci si kupovat erotickou pomůcku...máte někdo zkušenost kde sehnat dilatátor? Děkuji Mirek

 • 1. 3. 2021 21:49

  bez přezdívky

  Děkuji za podrobný článek. Už několik měsíců se s tím trápím. Přečetla jsem X článků o hemeroidech a neodpovídaly tomu, co prožívám.
  Možná se zapomnělo zmínit, jak nesmírně je to bolestivé, což tedy může být hodně individuální, pro mě však zatím asi nejhorší, co jsem pocítila. Léky a masti na hemeroidy to jen zhoršovaly.
  Mimochodem, koho v souvislosti s tímto článkem trápí tvrdá stolice, tak mám výbornou zkušenost s pitím slané vody (ráno hrnek vody slané asi jako slanější polévka), která se díky rozdílnému osmotickému tlaku nevstřebává skrz stěnu střev, ale prochází celým trávicím traktem. To mě při hojení zachránilo.
  Podrobněji se očistě střev věnuje technika šankhaprakšálana, kterou doporučuji....to je ale zase už na jiný článek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).