Hlavní navigace

Vesec posiluje ochranu před lyžařským mistrostvím v Liberci

Helena Singerová

Organizační výbor FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 zvýšil bezpečnostní opatření při ochraně sportovního areálu Vesec. Současně podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který poničil sněhová děla, jež chrlí sníh, aby jej bylo pro světovou sportovní událost dostatek. V několika případech došlo ke vstříknutí neznámé látky do útrob stroje, někdy dokonce k pozastavení práce děla, což  je příčinou velkých technických problémů. Pokud se sněhové dělo v tak vysokých mrazech,…

Doba čtení: 1 minuta

Organizační výbor FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 zvýšil bezpečnostní opatření při ochraně sportovního areálu Vesec. Současně podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který poničil sněhová děla, jež chrlí sníh, aby jej bylo pro světovou sportovní událost dostatek.

V několika případech došlo ke vstříknutí neznámé látky do útrob stroje, někdy dokonce k pozastavení práce děla, což  je příčinou velkých technických problémů. Pokud se sněhové dělo v tak vysokých mrazech, jaké dnes svírají naše hory, vypne na dobu delší než třicet minut tak zamrzne a následně je na několik hodin nepoužitelné, což může zásadně ovlivnit přípravy na mistrovství, jehož termín se blíží.