Hlavní navigace

Vesec posiluje ochranu před lyžařským mistrostvím v Liberci

14. 1. 2009

Sdílet

Organizační výbor FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 zvýšil bezpečnostní opatření při ochraně sportovního areálu Vesec. Současně podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který poničil sněhová děla, jež chrlí sníh, aby jej bylo pro světovou sportovní událost dostatek. V několika případech došlo ke vstříknutí neznámé látky do útrob stroje, někdy dokonce k pozastavení práce děla, což  je příčinou velkých technických problémů. Pokud se sněhové dělo v tak vysokých mrazech,…

Organizační výbor FIS Mistrovství světa v klasickém lyžování Liberec 2009 zvýšil bezpečnostní opatření při ochraně sportovního areálu Vesec. Současně podal trestní oznámení na neznámého pachatele, který poničil sněhová děla, jež chrlí sníh, aby jej bylo pro světovou sportovní událost dostatek.

V několika případech došlo ke vstříknutí neznámé látky do útrob stroje, někdy dokonce k pozastavení práce děla, což  je příčinou velkých technických problémů. Pokud se sněhové dělo v tak vysokých mrazech, jaké dnes svírají naše hory, vypne na dobu delší než třicet minut tak zamrzne a následně je na několik hodin nepoužitelné, což může zásadně ovlivnit přípravy na mistrovství, jehož termín se blíží.

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).