Hlavní navigace

Velká jarní cyklojízda se blíží

21. 4. 2009

Sdílet

Všichni, kdo mají kolo, brusle nebo jiné bezmotorové přibližovadlo, jsou tento čtvrtek zváni na tradiční cyklojízdu, které se většinou zúčastní na čtyři tisíce lidí . Začíná v 18 hodin v Praze 2 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Odtud se pomalým tempem a po nenáročné trase přesune  skupina jezdců do kina Bio Oko, kde akci v 19:30 zakončí předpremiéra filmu Auto*Mat.  

cyklojízdaVšichni, kdo mají kolo, brusle nebo jiné bezmotorové přibližovadlo, jsou tento čtvrtek zváni na tradiční cyklojízdu, které se většinou zúčastní na čtyři tisíce lidí . Začíná v 18 hodin v Praze 2 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Odtud se pomalým tempem a po nenáročné trase přesune  skupina jezdců do kina Bio Oko, kde akci v 19:30 zakončí předpremiéra filmu Auto*Mat.  

V Brně se tento den cyklisti sejdou již v 15 hodin na Moravském náměstí, kde bude bohatý program. Na společnou jízdu městem vyjedou o dvě hodiny později. 

Každý účastník cyklojízdy musí dodržovat určitá pravidla a myslet na to, že nebojuje proti automobilům, ale za kola a příjemnější město. Hlavním cílem pražských cyklojízd je vyvolání širší diskuse o cyklistice jako zdravém a ohleduplném způsobu dopravy po městě.

Více informací na www.cyklojizdy­.cz.

Foto: Cyklojízdy.cz

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).