Velká jarní cyklojízda se blíží

Všichni, kdo mají kolo, brusle nebo jiné bezmotorové přibližovadlo, jsou tento čtvrtek zváni na tradiční cyklojízdu, které se většinou zúčastní na čtyři tisíce lidí . Začíná v 18 hodin v Praze 2 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Odtud se pomalým tempem a po nenáročné trase přesune  skupina jezdců do kina Bio Oko, kde akci v 19:30 zakončí předpremiéra filmu Auto*Mat.  

cyklojízdaVšichni, kdo mají kolo, brusle nebo jiné bezmotorové přibližovadlo, jsou tento čtvrtek zváni na tradiční cyklojízdu, které se většinou zúčastní na čtyři tisíce lidí . Začíná v 18 hodin v Praze 2 na náměstí Jiřího z Poděbrad. Odtud se pomalým tempem a po nenáročné trase přesune  skupina jezdců do kina Bio Oko, kde akci v 19:30 zakončí předpremiéra filmu Auto*Mat.  

V Brně se tento den cyklisti sejdou již v 15 hodin na Moravském náměstí, kde bude bohatý program. Na společnou jízdu městem vyjedou o dvě hodiny později. 

Každý účastník cyklojízdy musí dodržovat určitá pravidla a myslet na to, že nebojuje proti automobilům, ale za kola a příjemnější město. Hlavním cílem pražských cyklojízd je vyvolání širší diskuse o cyklistice jako zdravém a ohleduplném způsobu dopravy po městě.

Více informací na www.cyklojizdy­.cz.

Foto: Cyklojízdy.cz