Hlavní navigace

V USA se našly případy zvláštní nové prasečí chřipky

24. 4. 2009

Sdílet

Sedm případů zvláštního a nezvyklého nového druhu prasečí chřipky se našlo u lidí v Kalifornii a Texasu. Uvedlo to dnes americké Středisko pro dohled nad nemocemi (CDC). Všech sedm osob se uzdravilo, ale virus je dosud neznámou směsicí viróz, které jsou typické mezi prasaty, ptáky a lidmi, zdůraznilo CDC.

Sedm případů zvláštního a nezvyklého nového druhu prasečí chřipky se našlo u lidí v Kalifornii a Texasu. Uvedlo to dnes americké Středisko pro dohled nad nemocemi (CDC).

Všech sedm osob se uzdravilo, ale virus je dosud neznámou směsicí viróz, které jsou typické mezi prasaty, ptáky a lidmi, zdůraznilo CDC.

„Počítáme s tím, že se objeví další případy. Nemyslíme si však, že je nyní v celé zemi důvod k vážným obavám,“ Anne Schuchatová.

Prasečí chřipka postihla USA na konci sedmdesátých let minulého století. Tehdy zde rozpoutala paniku smrt jednoho vojáka. Politici vyzývali k hromadnému očkování, které ale skončilo fiaskem. Nepodařená očkovací látka tehdy údajně zabila či poškodila více lidí než samotná chřipka.

Prasečí chřipka se dosud nejvíce vyskytuje a občas i zabijí lidi v Číně.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).