Hlavní navigace

V Roudnici nad Labem se opět plave

25. 2. 2009

Sdílet

Po roční přestávce se roudnický pětadvacetimetrový bazén opět otevřel pro veřejnost. Slavnostní zahájení provozu s doprovodným programem proběhlo minulou neděli, 22. 2. 2009, za účasti starosty města Roudnice nad Labem Josefa Bakeše. Novou píseň, ódu na bazén, který obyvatelům Roudnice i okolních obcí citelně chyběl, zazpíval Fojtův komorní sbor.

Po roční přestávce se roudnický pětadvacetimetrový bazén opět otevřel pro veřejnost. Slavnostní zahájení provozu s doprovodným programem proběhlo minulou neděli, 22. 2. 2009, za účasti starosty města Roudnice nad Labem Josefa Bakeše. Novou píseň, ódu na bazén, který obyvatelům Roudnice i okolních obcí citelně chyběl, zazpíval Fojtův komorní sbor.

Na programu byly také vodní sporty: plavecké štafetové závody roudnických škol, ukázky kanoistů a v současné době velmi populární plavání maminek s dětmi.

Bazén byl před rokem uzavřen kvůli finančním potížím bývalého majitele, Českého athletic clubu a zachránilo jej rozhodnutí zastupitelstva, které odsouhlasilo vstupdo dražby, kde jej město následně koupilo. Nyní je v plánu rekonstrukce střechy i skeletu celého objektu, což dle odhadů přijde na dvacet milionů korun, které ale město zatím nemá. Doufejme, že zdroj brzy najde.

Informace o otevírací době a kontakty naleznete v naší databázi bazénů.

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).