Hlavní navigace

V Praze existuje zubní ordinace pro rizikové pacienty

5. 5. 2010

Sdílet

Speciální zubní ordinace pro vysoce rizikové pacienty se nachází ve fakultní nemocnici Na Bulovce.  Chod tohoto unikátního pracoviště dlouhodobě finančně podporuje pražský magistrát ve spolupráci s občanským sdružením Ad Hominem. Čtěte téma: Víte, jak si správně vyčistit zuby? Čistíte si zuby několikrát denně? Právě to může být paradoxně důvod vašich problémů. Většina dospělých lidí si podle odborníků neumí čistit zuby správně.

Speciální zubní ordinace pro vysoce rizikové pacienty se nachází ve fakultní nemocnici Na Bulovce. 

Chod tohoto unikátního pracoviště dlouhodobě finančně podporuje pražský magistrát ve spolupráci s občanským sdružením Ad Hominem.

Čtěte téma: Víte, jak si správně vyčistit zuby?

Čistíte si zuby několikrát denně? Právě to může být paradoxně důvod vašich problémů. Většina dospělých lidí si podle odborníků neumí čistit zuby správně.

 „Pacienti tohoto pracoviště se rekrutují jednak z řad nemocných HIV, TBC, hepatitidami, jednak ze skupin marginalizovaných a nepřizpůsobivých, jako jsou drogově závislí, bezdomovci a podobně. Pacienta tohoto druhu nikde jinde neošetří a je tedy na obci a charitě, aby jim zajistila alespoň základní zákroky,“ řekl pražský radní pro oblast zdravotnictví Milan Pešák s tím, že letos na chod pracoviště Praha přispěje částkou 85 000 korun.

Pracoviště tohoto typu mají větší ekonomickou náročnost než pracoviště pro běžné pacienty zejména kvůli spotřebě jednorázového materiálu a pomůcek, které si tento typ práce vyžaduje.

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).