Hlavní navigace

V Karlovarském kraji přibývají cyklostezky

17. 7. 2009

Sdílet

Karlovarský kraj má v současné době 1094 kilometrů cyklotras značených Klubem českých turistů a dalších 543 místních cyklotras. Postupně vznikají i cyklostezky, vyhrazené pouze pro cyklisty a bruslaře. Páteřní cyklostezka Karlovarským krajem kolem řeky Ohře se letos rozšíří o asi 15 kilometrový úsek mezi Sokolovem a Kynšperkem.
Cyklistika

Karlovarský kraj má v současné době 1094 kilometrů cyklotras značených Klubem českých turistů a dalších 543 místních cyklotras.

Postupně vznikají i cyklostezky, vyhrazené pouze pro cyklisty a bruslaře. Páteřní cyklostezka Karlovarským krajem kolem řeky Ohře se letos rozšíří o asi 15 kilometrový úsek mezi Sokolovem a Kynšperkem.

Nové cyklostezky i okruhy pro in-line bruslaře nabízejí turistům i místním obyvatelům další možnost, jak aktivně využít volný čas. Kvalitnější jsou také služby pro cykloturisty, přibývají půjčovny.

Cyklostezky využívají i in-line bruslaři. Pro ně ale v kraji vznikají i speciální okruhy. Nejprve to byl okruh na karlovarském koupališti Rolava a letos na jaře byla otevřena i bruslařská osmička okolo jezer Boden u Habartova. Menší dráhy pak plánují nebo už staví na svých sportovištích i města.

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.