Hlavní navigace

V Istanbulu začalo 5. zasedání Světového vodního fóra

Denisa Křížová

Již páté zasedání Světového vodního fóra, které se koná v hlavním městě Turecka, má pro letošní rok jako motto „Překlenování neshod kvůli vodě“ („Bridging divides for Water“). Informovala o tom agentura Pressweb. Fóra se účastní na 3 500 lidí včetně tureckého prezidenta Abdullaha Güla a desítky ministrů z celého světa. Již při zahajovacím ceremoniálu řečníc zdůraznili, že voda je základní potřebou pro život, a že přístup k nezávadné vodě musí být zajištěn jak pro populaci současnou, tak i pro…

Doba čtení: 1 minuta

Již páté zasedání Světového vodního fóra, které se koná v hlavním městě Turecka, má pro letošní rok jako motto „Překlenování neshod kvůli vodě“ („Bridging divides for Water“). Informovala o tom agentura Pressweb.

Fóra se účastní na 3 500 lidí včetně tureckého prezidenta Abdullaha Güla a desítky ministrů z celého světa. Již při zahajovacím ceremoniálu řečníc zdůraznili, že voda je základní potřebou pro život, a že přístup k nezávadné vodě musí být zajištěn jak pro populaci současnou, tak i pro generace další.

S postupem klimatických změn je třeba přijmout nová adaptační opatření, která se velmi silně dotýkají právě hospodaření s vodou. Tato problematika bude tématem distkusí nejen v Istanbulu, ale také na dubnovém neformálním zasedání Rady EU pro životní prostředí. Ta se letos bude konat v Praze.