Hlavní navigace

V Holešově vzniknou nové cyklostezky

10. 7. 2009

Sdílet

V Holešově vzniknou nové cyklostezky V souvislosti s výstavbou Strategické průmyslové zóny Holešov vznikne několik stezek. V okolí Holešova a Martinic se zlepší podmínky pro cyklisty. V souvislosti s výstavbou Strategické průmyslové zóny Holešov vznikne několik stezek, informoval ve čtvrtek agenturu Mediafax předseda představenstva zhotovitele, společnosti Industry Servis ZK Jiří Němec.

V Holešově vzniknou nové cyklostezky V souvislosti s výstavbou Strategické průmyslové zóny Holešov vznikne několik stezek.

V okolí Holešova a Martinic se zlepší podmínky pro cyklisty. V souvislosti s výstavbou Strategické průmyslové zóny Holešov vznikne několik stezek, informoval ve čtvrtek agenturu Mediafax předseda představenstva zhotovitele, společnosti Industry Servis ZK Jiří Němec.

S vyhrazeným prostorem pro cyklisty pak počítají také projekty nově budovaných komunikací uvnitř průmyslové zóny. Na většině úseků již stavbaři pracují, kompletně bude síť cyklostezek hotová koncem roku.

Cyklostezky mimo jiné vytvoří bezpečné propojení Holešova a Martinic. Souvisí to především s výstavbou východního napojení průmyslové zóny. Na silnici číslo II/490 poblíž Martinic bude kruhová křižovatka a jedno její rameno povede do průmyslové zóny. Cyklostezka začne u okraje Martinic a pokračovat bude ke kruhovému objezdu a následně podél vybudované komunikace do středu zóny.

„Cyklostezka od kruhového objezdu směrem na Martinice bude mít délku přibližně 700 metrů. Od okružní křižovatky do středu zóny je to pak dalších asi 1,4 kilometru,“ upřesnil Němec. Z okružní křižovatky povede ještě další cyklostezka severním směrem. Po zhruba 750 metrech vyústí na východním okraji Holešova.


Autor článku

Autorka je už od dětství velmi zvědavá a neustále se ptá, proč něco tak je nebo není. Miluje vaření a výpravy za chutěmi a vůněmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).