Hlavní navigace

Ukrást vánoční stromek? V bytě bude páchnout

16. 11. 2010

Sdílet

Jihlavský magistrát se rozhodl razantně řešit každoroční problém. Rok co rok se totiž před vánočními svátky ztrácí z jihlavských parků a lesů stovky jehličnatých stromků. Tentokrát však zlodějům pěkné štědrovečerní chvilky nepřinesou. Oddělení správy veřejné zeleně letos jako prevenci provede na několika desítkách stromů nástřiky reflexním sprejem nebo repelentem.

Jihlavský magistrát se rozhodl razantně řešit každoroční problém. Rok co rok se totiž před vánočními svátky ztrácí z jihlavských parků a lesů stovky jehličnatých stromků. Tentokrát však zlodějům pěkné štědrovečerní chvilky nepřinesou.

Oddělení správy veřejné zeleně letos jako prevenci provede na několika desítkách stromů nástřiky reflexním sprejem nebo repelentem.

Tento prostředek se po přenesení do tepla rozkládá a vydává nepříjemný zápach. Reflexní sprej zase poškozuje stromky vizuálně.

Zdraví stromku ale nijak nepoškodí, časem barva s jehličím odroste. Ale to už je stromek příliš velký a pro zloděje neatraktivní, případně se nástřik sprejem opakuje.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).