Hlavní navigace

Tisíc žáků a učitelů se v Japonsku otrávilo školním obědem

17. 2. 2011

Sdílet

Přes tisíc žáků a učitelů v několika školách na severu Japonska onemocnělo pravděpodobně po požití jídla ve školních jídelnách. Postižené školy jsou podle informací ČTK až do neděle uzavřeny.  Otrava jídlem se objevila v devíti školách ve městě Iwamizawa s 90.000 obyvateli. Postižení trpí průjmy, zvracením a horečkami. Počet nemocných přesáhl tisícovku, z toho drtivou většinu tvoří žáci, několik desítek otrávených představují učitelé a další školní zaměstnanci. 

Přes tisíc žáků a učitelů v několika školách na severu Japonska onemocnělo pravděpodobně po požití jídla ve školních jídelnách. Postižené školy jsou podle informací ČTK až do neděle uzavřeny. 

Otrava jídlem se objevila v devíti školách ve městě Iwamizawa s 90.000 obyvateli. Postižení trpí průjmy, zvracením a horečkami. Počet nemocných přesáhl tisícovku, z toho drtivou většinu tvoří žáci, několik desítek otrávených představují učitelé a další školní zaměstnanci. 

Lékaři soudí, že strava ve školních jídelnách byla kontaminována salmonelou, jejíž bakterie zjistili u mnoha pacientů. Zdravotníci analyzují vzorky jídel podávaných v jídelnách minulý týden a také prověřují způsob, jakým byla skladována.

Obědy pro více než 3100 školáků jsou připravovány v hromadných vývařovnách. 

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).