Hlavní navigace

Tip na dárek pro ženy s nádorem prsu

10. 12. 2010

Sdílet

Nejste na to samy, vzkazují autoři nového DVD – Průvodce rakovinou prsu ženám se stejným problémem či jejich příbuzným. Z téměř dvouhodinového DVD se dozvědí prakticky vše, co o nemoci vědět potřebují. Jednoduše a srozumitelně tu hovoří celá řada odborníků (onkologů, chirurgů, radiologů, diagnostiků) ze všech onkologických center napříč republikou a také pacientky, mezi kterými je například herečka Marta Vančurová.

Nejste na to samy, vzkazují autoři nového DVD – Průvodce rakovinou prsu ženám se stejným problémem či jejich příbuzným.

Z téměř dvouhodinového DVD se dozvědí prakticky vše, co o nemoci vědět potřebují. Jednoduše a srozumitelně tu hovoří celá řada odborníků (onkologů, chirurgů, radiologů, diagnostiků) ze všech onkologických center napříč republikou a také pacientky, mezi kterými je například herečka Marta Vančurová.

Projekt podpořili a na jeho propagaci se podílejí i Hana Zagorová a Jiří Bartoška. Právě pohled z obou stran – pacientů i lékařů – dodává filmu na důvěryhodnosti a autenticitě.

Co vám lékař nestihl říct

DVD je přehledně uspořádáno do několika tematických okruhů: část pro ženy s podezřením na karcinom, část pro pacientky (diagnóza, druhy léčby a možnosti, rekonstrukce prsu, následná péče, dopady léčby) a část pro rodinu a blízké.

Ženě, která v několika minutách od lékaře vyslechla svou diagnózu, film dává možnost v klidu a opakovaně získat věcné a faktické informace, další vyšetření tak už absolvuje poučená a snad i, s vidinou dobrých konců, odhodlaná s nemocí bojovat.

Vydání DVD je dílem obecně prospěšné společnosti Dialog Jessenius. Společnost vznikla v loňském roce s cílem zlepšit informovanost pacientů a komunikaci s lékaři.

„Film bude distribuován především prostřednictvím pacientských organizací, postupně bude k dispozici také v mamocentrech, na onkologických pracovištích, u gynekologů a objednat si jej lze na našich webových stránkách www.dialog-jessenius.cz. Ráda bych zdůraznila, že DVD je vždy a bezpodmínečně zdarma, " říká ředitelka společnosti Dialog Jessenius Michaela Tůmová.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).