Hlavní navigace

Novinky z farmářských trhů a termíny na celý týden

13. 6. 2011

Sdílet

 Autor: SXC
Tento týden najdete zbrusu nové pravidelné trhy na několika místech ČR, jinde byste už naopak farmáře hledali marně. V sobotu můžete vyrazit i na další farmářské slavnosti s dětmi.

AKTUÁLNĚ – Stávka plánovaná na čtvrtek pravděpodobně způsobí potíže s dopravou. Jak reagují pořadatelé farmářských trhů?

Kvůli předpokládaným problémům s dopravou během čtvrtka 16. června dochází ke změně v konání farmářských trhů… více

Novinky a změny tohoto týdne:

Polabské farmářské trhy Lysá nad Labemvíce
Provoz trhu v Zahradě byl přerušen, další termín zatím není vyhlášen… více
„Věříme, že farmářské trhy v Lysé nad Labem budou v budoucnu pokračovat, ale v současné době ještě nemáme žádné konkrétní informace,“ uvádějí pořadatelé.
Ostatní Polabské farmářské trhy pokračují beze změny, více v našem přehledu termínů trhů.

Farmářské trhy v Hořicíchvíce
Farmářské trhy v Hořicích se budou konat pravděpodobně jednou za čtrnáct dní – po úvodním farmářském trhu, který proběhl koncem května, bylo na základně poptávky hořické veřejnosti Radou města odsouhlaseno jeho další pokračování, a to v intervalu jednou za čtrnáct dní. Další trh bude pravděpodobně 21­. 6.

Farmářské slavnosti pro rodiny s dětmivíce
Cyklus farmářských slavností se koná na farmách oceněných v soutěži Farma roku. Sedm slavností se postupně uskuteční od dubna do listopadu a kromě programu pro děti nabízí prodej farmářských produktů. Nejbližší termín je 18. 6. 2011 a odehraje se na farmě Václava Daška ve Slavětíně nad Metují, okres Náchod.

Hanácký farmářský trh v Olomoucivíce
Kromě klasického pátečního trhu najdete výjimečně trhy i v sobotu. Výroční farmářský trh bude spojený se Svátky města Olomouce.

Farmářský trhy na náměstí Republiky, Praha 1… více
Těšte se na nové farmáře, prodejce, zboží a další novinky. Nebude chybět zajímavý kulturní a gastronomický doprovodný program. Nový trh startuje v centru města od 17. 6… více

Klimkovické farmářské trhy (okres Ostrava)… více
18. června začínají nové trhy v Klimkovicích. Myšlenka Klimkovických farmářských trhů vzešla z iniciativy Rady města Klimkovic, místních organizací Rodinného centra Źelvička a Českého zahrádkářského svazu. Pořadatelé chtějí vytvořit pravidelné prodejní místo s čerstvými, převážně regionálními produkty a potravinami. Prodávat je budou přímo farmáři, zpracovatelé, výrobci nebo lidé, kteří s nimi úzce spolupracují a budou se vám ochotně věnovat. Součástí trhů bude doprovodný kulturní program, který dotvoří jejich příjemnou atmosféru (např. hudební vystoupení, tvořivé dílny pro děti, dvoreček s domácími zvířaty, divadélko pro děti, atd.).

Připomínáme:

Oblíbili jste si některý z trhů, který se nekoná každý týden, ale třeba jen jednou či dvakrát za měsíc? Pro lepší orientaci zde připomínáme, které z nich prodávají v tomto týdnu:

Pátek 17. 6.

 • Farmářské trhy na pěší zóně Anděl, Praha 5-Smíchov… více

Sobota 18. 6.

 • Zbraslavské jarmarky, Praha 5… více
 • Farmářské trhy Berounvíce
 • Černošické farmářské trhyvíce
 • WRV Farmářské trhy – Klatovyvíce
 • Mělnické farmářské trhyvíce
 • Farmářské trhy Obora v Příbramivíce
 • Farmářské trhy Šluknovska, Varnsdorf… více
 • Teplické farmářské trhyvíce
 • Severočeské farmářské trhy Ústí nad Labem… více

Neděle 19. 6.

 • Bystrcké farmářské trhy, Brno… více

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).