Hlavní navigace

Termíny a novinky farmářských trhů: maso Angus i unikátní občerstvení

Redakce

V našem katalogů trhů nyní najdete už stovku aktivních trhů. Jako každé pondělí, vybrali jsme pro vás ty, které můžete navštívit tento týden.

Doba čtení: 2 minuty

Co je nového na trzích tento týden?

Zahajují například trhy v Chomutově, Nymburce a Teplicích. Podruhé se konají nové trhy v Ostravě u OC Futurum v režii osvědčených pořadatelů z Kulaťáku.

Rozinky a mandle vaří po arabsku

Na Farmářském tržišti Jiřák čeká návštěvníky nové občerstvení. A není to žádný obyčejný buřtastánek nebo něco podobného. Středozemní a arabskou kuchyni ze surovin od farmářů tu budou připravovat Rozinky a mandle – obdivovatelé sefardské a arabské kuchyně a také souvisejících balkánských, řeckých nebo tureckých receptur. Přímo na trhu připraví každou středu a sobotu ojedinělé občerstvení. (viz také Rozinky a mandle budou vařit na Jiřáku)

Maso z eko chovů – býci z Podkrkonoší

Na Farmářském tržišti Holešovice v hale 22 můžete nyní nakoupit hovězí maso prvotřídní kvality z ekologických chovů. Kvalitní hovězí maso plemene Angus se vyznačuje vynikající chutí, křehkostí a  šťavnatostí. Jeho chuť ovlivňuje pastva na podhorských loukách, způsob porážky a  zrání. Skot je chován na podkrkonošských loukách, převážně pastevním způsobem bez použití průmyslových krmiv.

Maso z plemene Angus pochází výhradně z mladých býků a je díky jedinečné vlastnosti mramorování – nitkovému ukládání tuku do svaloviny – křehké a šťavnaté s typickou chutí.

Český chřest

Farmářské tržiště Praha zve všechny příznivce chřestu na Jiřák, Kubáň a Náplavku, kde se již začal prodávat chřest z české produkce, pěstovaný pod Mělníkem zhruba od roku 1900… více.

Letošní novinkou bude také jeho zelená odrůda, která bude na trzích o 14 dní později.

Kompletní přehled trhů na celý týden

najdete na stránce FarmarskeTrhy­.Vitalia.cz v sekci aktuální termíny trhů.

Vše o farmářských trzích najdete u nás: