Hlavní navigace

Termíny a novinky farmářských trhů: maso Angus i unikátní občerstvení

25. 4. 2011

Sdílet

V našem katalogů trhů nyní najdete už stovku aktivních trhů. Jako každé pondělí, vybrali jsme pro vás ty, které můžete navštívit tento týden.

Co je nového na trzích tento týden?

Zahajují například trhy v Chomutově, Nymburce a Teplicích. Podruhé se konají nové trhy v Ostravě u OC Futurum v režii osvědčených pořadatelů z Kulaťáku.

Rozinky a mandle vaří po arabsku

Na Farmářském tržišti Jiřák čeká návštěvníky nové občerstvení. A není to žádný obyčejný buřtastánek nebo něco podobného. Středozemní a arabskou kuchyni ze surovin od farmářů tu budou připravovat Rozinky a mandle – obdivovatelé sefardské a arabské kuchyně a také souvisejících balkánských, řeckých nebo tureckých receptur. Přímo na trhu připraví každou středu a sobotu ojedinělé občerstvení. (viz také Rozinky a mandle budou vařit na Jiřáku)

Maso z eko chovů – býci z Podkrkonoší

Na Farmářském tržišti Holešovice v hale 22 můžete nyní nakoupit hovězí maso prvotřídní kvality z ekologických chovů. Kvalitní hovězí maso plemene Angus se vyznačuje vynikající chutí, křehkostí a  šťavnatostí. Jeho chuť ovlivňuje pastva na podhorských loukách, způsob porážky a  zrání. Skot je chován na podkrkonošských loukách, převážně pastevním způsobem bez použití průmyslových krmiv.

Maso z plemene Angus pochází výhradně z mladých býků a je díky jedinečné vlastnosti mramorování – nitkovému ukládání tuku do svaloviny – křehké a šťavnaté s typickou chutí.

Český chřest

Farmářské tržiště Praha zve všechny příznivce chřestu na Jiřák, Kubáň a Náplavku, kde se již začal prodávat chřest z české produkce, pěstovaný pod Mělníkem zhruba od roku 1900… více.

Letošní novinkou bude také jeho zelená odrůda, která bude na trzích o 14 dní později.

Kompletní přehled trhů na celý týden

najdete na stránce FarmarskeTrhy­.Vitalia.cz v sekci aktuální termíny trhů.

Vše o farmářských trzích najdete u nás:

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).