Názory k článku
Supermarkety budou smět použít označení pekárna, jen pokud skutečně budou péci

Jiří Macek aura:10
3. 1. 2018 7:08 Nový

Jiří

celé vlákno

To je rozumné nařízení! Vždy mi velice vadí, když u Lídla vidím ceduli „prodejna s pekárnou“, zatímco správně by měli napsat „s rozpékárnou“. (Rozpékané pečivo bych si i někdy koupil, kdyby u něj uváděli složení, jak je to povinné například v Německu. Ale neznám-li složení, mohu se jen domnívat, že do zmrazeného polotovaru cpou více „éček“ než do čerstvého pečiva.)

breblek aura:10

Re: Jiří

celé vlákno

Éčka tam nie sú.

"Podstatné přitom je, že výrazného zvýšení doby trvanlivosti se nedociluje prostřednictvím přídatných látek a různých konzervantů, ale šokovým zmrazením při teplotě k minus pětatřiceti stupňům Celsia."

https://www.vitalia.cz/clanky/obchody-nabizeji-vice-dopekaneho-peciva/

takyskorodoktor aura:10

Re: Jiří

celé vlákno

Naprosto souhlasím. V žádném případě se nejedná o rozpékané pečivo, ale zmrazené těsto, které se peče. Není potřeba do něj proto přidávat více éček. Kromě toho chutná čerstvé mnohem lépe, než klasické pečivo zavezené a pečené časně ráno. Bohužel je i přes tvrzení výrobců určené k rychlé spotřebě, protože rychleji tvrdne a troupelnatí než klasické pečivo.
Ve Francii pečou čerstvé bagety 2-3x denně, protože bagetu pečenou ráno, by na večer, žádný Francouz nejedl.
tsd

Andrej Kvasnica aura:40
5. 1. 2018 0:42 Nový

Re: Jiří

celé vlákno

v slovenskych pobockach Lidlu je zlozenie dopekaneho peciva k dispozicii

Lenka Krbcova aura:96
8. 1. 2018 10:22 Nový

Re: Jiří

celé vlákno

Děkujeme za příspěvky, přikládám ještě stručné reakce autora článku: Trvanlivosti je skutečně dosahováno šokovým zmražením. Pokud se týká složení nebalených výrobků, tedy třeba i pečiva, pak jejich složení mají povinnost na požádání zákazníka poskytnout i řetězce v České republice, ne tedy jen na Slovensku. Je to zakotveno v zákoně... LK, Vitalia.cz

Jaroslav Kolín aura:10
7. 1. 2018 19:57 Nový

Re: Jiří

celé vlákno

Je mi srdečně jedno, jestli nabízený produkt pochází z pekárny nebo z rozpékárny, pokud je jedlý. BTW: Gumové rohlíky prodávané v supermartekech sice pocházejí z pekárny, ale do kvalitního pečiva mají daleko.

Straces aura:10

Re: Supermarkety budou smět použít označení pekárna, jen pokud skutečně budou péci

Nezdá se mi to jako řešení, oni zase vymyslí nějakou kličku nebo mírně poupraví název, jen aby to prošlo vyhláškou. Spíš by měli zavést povinost u všech výrobků (i jiných pultových) zveřejnit složení a původ surovin. Nezabere to tolik času a navíc většina pekáren má stálou nabídku, napsali by to jednou a hotovo.

Marek Turnovec aura:10
5. 1. 2018 15:24 Nový

Novelizovány vs. harmonizovány

celé vlákno

"Naopak receptury a technologie výroby pečiva a chleba v rámci EU novelizovány nejsou, což je ale pro naše pekaře dobře – díky tomu si mohou zachovat identitu své produkce, která je u nás jedinečná ze všech potravinářských oborů nejvíce patrně právě v pekařině."

Opravdu "novelizovány"? Nemělo být také spíš "harmonizovány"?

Lenka Krbcova aura:96
8. 1. 2018 10:18 Nový

Re: Novelizovány vs. harmonizovány

celé vlákno

Dobrý den, děkujeme za upozornění, máte pravdu, "harmonizovány" je správně. Omlouváme se a opravujeme. LK, Vitalia.cz