Hlavní navigace

Magistrát nasazuje strážníky na koních, chce bojovat i proti nepoctivým taxikářům

1. 6. 2010

Sdílet

Nová mobilní informačně-preventivní stanoviště, posílení počtu strážníků na Královské cestě i v hromadné dopravě, ale také městští policisté na koních, to vše čeká obyvatele i návštěvníky Prahy během hlavní turistické sezony. Strážníci se zaměří především na prevenci kapesních krádeží a pouliční kriminality, soustředit se ale budou také na zvýšení bezpečnosti v MHD a na potírání nepoctivých taxikářů.

Nová mobilní informačně-preventivní stanoviště, posílení počtu strážníků na Královské cestě i v hromadné dopravě, ale také městští policisté na koních, to vše čeká obyvatele i návštěvníky Prahy během hlavní turistické sezony.

Strážníci se zaměří především na prevenci kapesních krádeží a pouliční kriminality, soustředit se ale budou také na zvýšení bezpečnosti v MHD a na potírání nepoctivých taxikářů.

„Prahu ročně navštíví kolem 4 milionu turistů, nejvíce pak v letních měsících. Bohužel v tomto období také stoupá výskyt určitých trestných činů. Chceme ohlídat  všechna místa, kde je největší koncentrace turistů a kde také dochází nejčastěji k porušování veřejného pořádku a páchání pouliční kriminality. Úplnou novinkou je osm sarokladrubských koní, kteří budou sloužit v centru,“ uvedl první náměstek primátora hlavního města Prahy Rudolf Blažek.

Nejen pro turisty budou v centru metropole připravena mobilní informační stanoviště -   na Staroměstském náměstí, dvě na Václavském náměstí, na Hradčanském náměstí u Arcibiskupského paláce, u Anděla a na Vítězném náměstí. Strážníci v těchto stanovištích budou připraveni pomoci turistům i Pražanům jak radou či informací, tak v případě potíží. Lidé také budou mít u těchto stanovišť možnost napojit své psy.

Zvýšenou pozornost věnuje městská policie i zajištění bezpečnosti v metru, tramvajích i autobusech městské dopravy. I zde jsou hlavním problémem kapesní krádeže.

O bezpečnost v MHD se postará 204 strážníků Hlídkového útvaru, kteří každý den kontrolují nejen stanice metra a jejich vestibuly, ale cestují také soupravami a starají se o pořádek v nich. V noci bude v nočních linkách tramvají hlídkovat dvacet dvoučlenných hlídek, strážníci tak hlídají každou druhou noční tramvaj. 

Oproti loňskému roku se zdvojnásobil počet strážníků, kteří se zaměřují výhradně na nepoctivé taxikáře. Letos proto budou poctivost taxikářů místo jedné autohlídky kontrolovat dvě autohlídky. Činnost speciální skupiny TAXI bude zajišťovat 20 strážníků. 

Zdroj: Magistrát hl. města Prahy

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).