Hlavní navigace

Státní maturita se změní: Pití na zemi a žádný záchod

3. 11. 2010

Sdílet

Po generálce státních maturit vzniká na ministerstvu školství seznam třiceti kroků, které mají zkoušku dospělosti pro studenty i školy „zlidštit a zjednodušit“, uvádí server Aktuálně.cz. Studenti by v květnu při první ostré zkoušce mohli mít u sebe lahev s pitím, pokud nebude stát na lavici. Totožnost se už zřejmě nebude muset prokazovat výhradně občanským průkazem a zkrátí se i složité zadávání jednotlivých zkoušek.

Po generálce státních maturit vzniká na ministerstvu školství seznam třiceti kroků, které mají zkoušku dospělosti pro studenty i školy „zlidštit a zjednodušit“, uvádí server Aktuálně.cz.

Studenti by v květnu při první ostré zkoušce mohli mít u sebe lahev s pitím, pokud nebude stát na lavici. Totožnost se už zřejmě nebude muset prokazovat výhradně občanským průkazem a zkrátí se i složité zadávání jednotlivých zkoušek.

„Prvního prosince školy dostanou seznam administrativních změn. Legislativní proces je tady poměrně rychlý, Do dvou měsíců bychom to měli stihnout,“ řekl ministr školství Josef Dobeš.

Ředitel Centra pro zjišťování výsledků vzdělávání je při plánování změn opatrný. „S pitím nemám problém, pokud nebude stát na lavici, protože pak by lahev mohla sloužit jako tahák. Ale odcházení na záchod během zkoušky určitě nepovolíme, to by pak vysoké školy výsledky nebraly vůbec vážně. Při přijímačkách se také zkušební místnost nesmí opouštět,“ řekl Aktuálně.cz Zelený.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).