Hlavní navigace

Stát chce podpořit firemní školky

Redakce

Ministerstvo školství přichází s plánem, jak pomoci školkám, jejichž provoz dnes platí firmy ze svých zisků a z příspěvků od zaměstnanců.  Firemních školek je nyní v Česku zatím jen okolo deseti a ministerstvo chce jejich rozvoj podpořit tím, že podniky je budou moci  zaregistrovat do oficiální sítě škol.

Doba čtení: 1 minuta

Ministerstvo školství přichází s plánem, jak pomoci školkám, jejichž provoz dnes platí firmy ze svých zisků a z příspěvků od zaměstnanců. 

Firemních školek je nyní v Česku zatím jen okolo deseti a ministerstvo chce jejich rozvoj podpořit tím, že podniky je budou moci  zaregistrovat do oficiální sítě škol.

To znamená, že budou dodržovat přísná pravidla na hygienu a vzdělání vychovatelů a na oplátku jim stát zaplatí šedesát procent nákladů na provoz.

Ministr školství Josef Dobeš plánuje z úspor v resortu ročně firemním školkám přispívat až 200 milionů korun.

Daňové úlevy nebudou

Praxe běžná v západní Evropě, totiž že si firmy odečítají většinou celé náklady na firemní školku z daní, v Česku zatím neprošla. Politici jsou sice napříč stranami pro, zástupci ministerstev se ale v meziresortní komisi na daňových úlevách nebyli schopni domluvit.

„Firemní školky zařadíme do sítě škol a budeme hradit šedesát procent nákladů na jejich provoz. Školky ale budou pod kontrolou České školní inspekce,“ vysvětluje nový systém ministr školství Josef Dobeš.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.