Hlavní navigace

Stát chce podpořit firemní školky

22. 2. 2011

Sdílet

Ministerstvo školství přichází s plánem, jak pomoci školkám, jejichž provoz dnes platí firmy ze svých zisků a z příspěvků od zaměstnanců.  Firemních školek je nyní v Česku zatím jen okolo deseti a ministerstvo chce jejich rozvoj podpořit tím, že podniky je budou moci  zaregistrovat do oficiální sítě škol.

Ministerstvo školství přichází s plánem, jak pomoci školkám, jejichž provoz dnes platí firmy ze svých zisků a z příspěvků od zaměstnanců. 

Firemních školek je nyní v Česku zatím jen okolo deseti a ministerstvo chce jejich rozvoj podpořit tím, že podniky je budou moci  zaregistrovat do oficiální sítě škol.

To znamená, že budou dodržovat přísná pravidla na hygienu a vzdělání vychovatelů a na oplátku jim stát zaplatí šedesát procent nákladů na provoz.

Ministr školství Josef Dobeš plánuje z úspor v resortu ročně firemním školkám přispívat až 200 milionů korun.

Daňové úlevy nebudou

Praxe běžná v západní Evropě, totiž že si firmy odečítají většinou celé náklady na firemní školku z daní, v Česku zatím neprošla. Politici jsou sice napříč stranami pro, zástupci ministerstev se ale v meziresortní komisi na daňových úlevách nebyli schopni domluvit.

„Firemní školky zařadíme do sítě škol a budeme hradit šedesát procent nákladů na jejich provoz. Školky ale budou pod kontrolou České školní inspekce,“ vysvětluje nový systém ministr školství Josef Dobeš.

Celý článek najdete na serveru Aktuálně.cz.

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).