Názory k článku
Stále holdujeme obžerství

xt
xt (neregistrovaný) 2001:4ba8:101:----:----:----:----:----
8. 2. 2012 6:01 Nový

Re: Stále holdujeme obžerství

celé vlákno

O knize jsem uvazoval, dokud jsem se nedocetl k mistu, kde autor pochybuje o tom, jestli je maso zdrave. Tim u mne skoncil a knihu radim mezi blaboly.

Alka
Alka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 2. 2012 6:59 Nový

Re: Stále holdujeme obžerství

celé vlákno

Souhlasím. Jedna věc je zdravý a vyvážený životní styl, druhá věc je, pokud se to už trochu mění v extremismus a úchylku, kdy se uvažuje nad každým soustem - ano,ne, je v tom lžička cukru, kousek hovězího?? Myslím si, že uvažovat o tom co jíme a praktikovat racionální stravu je v dnešní době prakticky nezbytné, stejně tak vést k tomu naše děti.
Ale polemizovat nad tím, jestli je maso jako takové zdravé(mluví snad někdo o smažené krkovici??) nebo jestli jsou zdravé mléčné výrobky a mléko(a nikdo nemluví o kupě šlehačky na dortu) mi přijdou už jako histerie, čímž se mi autor posouvá k těm "racio-maniakům", kteří jdou už někdy do extrémů. Pokud se člověk na své stravování, pohyb a obecně životní styl podívá jako na celek a vidí, že třeba z 80%(90%...jak kdo chce) odpovídá zásadám zdravého životního stylu, může si gratulovat. A nevidím důvod, proč si pak v létě nedat sem tam zmrzlinu či babiččin tvarohovo-borůvkový koláč. Nehledě na to, že maso jako takové a mléčné výrobky podle mě do zdravé výživy patří úplně stejným dílem jako vychvalované obiloviny, nehledě na to, že mají nezanedbatelně větší množství bílkovin a minerálů, které prostě z žádné "superobiloviny" nezískáte, i kdybyste ji připravili jakýmkoli způsobem.

Alka
Alka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 2. 2012 8:12 Nový

Re: Stále holdujeme obžerství

celé vlákno

A ještě bych snad dodala jednu věc, co se stravování našich potomků týče. Přijde mi na hlavu, že pokud považuji nějaké potraviny za zdravé, budu je svým potomkům nějakou formou nutit, to bych rovnou své šestileté dítě mohla nutit jíst sojové boby a pohanku s tempehem. ale na druhou stranu, pokud mi dítě bude odmítat pít mléko, jíst maso, jogurty, sýry a tvarohy, mávnu nad tím rukou a řeknu: ále co, asi na to jeho tělo nemá chuť, tak ho nebudu do ničeho tlačit, možná si k tomu najde cestu samo.¨
Trochu uhozené, nemyslíte?

Vivian ~
14. 2. 2012 10:09 Nový

Re: Stále holdujeme obžerství

celé vlákno

Proč vám to proboha přijde na hlavu, dávat dětem potraviny, které považujete za zdravé?? Pokud sama jíte tu sóju nebo pohanku a považujete ji za zdravou, tak proč ji nedat dětem?? Ano, je to uhozené.

Vivian ~
14. 2. 2012 10:08 Nový

Re: Stále holdujeme obžerství

celé vlákno

Je vidět, že nesledujete aktuální poznatky z oblasti výživy. Zdravotní prospěšnost masa nebo mléka skutečně není tak jednoznačná, jak se dříve soudilo, dnes už je zřejmé, že některým lidem skutečně nesvědčí nebo vysloveně nedělá dobře. Pochybovat je třeba a také je vždy třeba k tomu přistupovat individuálně a s přemýšlením. Ono to s tou stravou bohužel není tak úžasně jednoduché, že by se dalo říct "tohle je zdravé a tohle zdravé není." Autor zmiňované knihy podle mě rozhodně nepatří k žádným maniakům ani hysterikům, k těm jste se podle mě zařadil spíše vy, protože odmítáte přemýšlet a pochybovat o "nezpochybnitelném" a jakmile si někdo troufne zapochybovat o něčem, co bylo jednou "úředně" posvěceno, tak u vás skončil... Podle mě jste jednoduše nepochopil tu nejzákladnější myšlenku.

xyz
xyz (neregistrovaný) ---.pripojen.cz
8. 2. 2012 10:28 Nový

Re: Stále holdujeme obžerství

celé vlákno

Správně, pochybovat se nesmí, přemýšlet zakázáno a nejlepší je opékat buřty na zapálených studiích, dokazujících, jak jsou škodlivé.

http://academic.research.microsoft.com/Search?query=meat&s=0&SearchDomain=6

O diskuzi o škodlivosti masa mi nejde, ale zkuste se nad sebou zamyslet.

....
.... (neregistrovaný) ---.i4g.tmcz.cz
8. 2. 2012 9:58 Nový

....

Take se chci vyjadrit k nazorum dotycneho biofasisty.

Maso a vnucovani potravin ktere telo odmita uz rozvedli vyse.

Tomu, ze BIO je zdravejsi a lepsi uz neveri(sam to napsal ve sve knize)ani byvaly vudce Greenpiss, nyni Foodwatch, Thilo Bode.

A opet ten blabol, ze tepelne upravene potraviny jsou mene zdrave...chjo.

Ze nicite zivot vlastni dceri je mi jedno. S lidmi jako jste vy si priroda poradi prinejmensim v tom, ze se nebudou dal rozmnozovat.
Co mi jedno neni je, ze se vydavate za odbornika a oblbujete lidi.
Nesvepravnym redaktorum se pri vykriknute mantre 'zdrava potravina' zatmi pred ocima a uz to frci na web.

May
May (neregistrovaný) 87.115.182.---
8. 2. 2012 10:50 Nový

masíčko

celé vlákno

Šlápli vám na kuří očko s tím masem, co? Přes to se nepřenesete. Fakt byste se měli nad sebou zamyslet a být víc otevřené mysli. Jestli to dokážete: hnusný umí být hned každý okamžitě. To vám jde ráz dva.

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
8. 2. 2012 11:46 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

Ono všeho moc škodí. I masa, i zeleniny... i otevřené mysli. :-)

Alka
Alka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
8. 2. 2012 21:09 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

Tak Vaše reakce je parádně mimo mísu. O čem to tady mluvíte?? Nikomu sem nevnucovala názor, že jíst maso se musí a bez něj není život kvalitní a plnohodnotný. Nikdy jsem vegetariány neodsuzovala a ani nebudu, ale já komentovala úplně něco jiného: že naopak mě někdo nutí, abych se zamyslela nad tím, že maso vlastně není zdravé a je to "cizorodá látka v těle"( jak tu nějaký fanatik házel odkaz, viz výše). Maso je z nutričního hlediska naprosto plnohodnotná potravina a je to právě maso, co musí vegetariáni nějakým způsobem nahrazovat právě kvůli bílkovinám a minerálům, co obsahuje(když nejím rýži, dám si jiný druh obilovin, těstoviny...a není problém. ale za maso se musí hledat zástupce).
tak mi tady laskavě nevykládejte žvásty o tom, že se přes něco nedokážu přenést atd. vy si jezte klidně zrní, ale nepřesvědčujte ostatní, že maso NE a že jsme banda zakomplexovaných úzkoprsých volů jednoduché mysli, co se nedokážou od masa odtrhnout. že odmítám přestat jíst maso úplně ještě neznamená, že jsem primitiv a typický řech tlačící kypící vozík plný párků,salámů a točeňáku.

xyz
xyz (neregistrovaný) ---.pripojen.cz
8. 2. 2012 21:42 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

Možná by bylo vhodné změnit rétoriku, neboť se při čtení Vašich příspěvků opravdu nemohu zbavit dojmu, který jste tak pěkně popsala ve Vaší poslední větě. Zajímalo by mě, čemu se nedostává ve stravě Vám...

Pokud myslíte něco jiného, než píšete, tak se přece nemůžete na nikoho rozčilovat, že zůstanete nepochopena, to dá rozum :)

George76
George76 (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
9. 2. 2012 7:45 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

Jste jenom urvana hysterka. Pokud mate pocit, ze ma autor nejake knizky ma tu drzost a nuti vas premyslet, doporucuju knizku necist a pomlit do masovych karbenatku.
btw vegetariani nemusi zadne maso nahrazovat. to je uplnce scestny nazor vytvoreny kultem MASA! kdyz to zjednodusim, telo potrebuje zdroj bilkovin a jestli je do tela dostanu pojidanim pecenych mrtvol nebo cockou je irelevantni.

...
... (neregistrovaný) ---.gprs.tmcz.cz
9. 2. 2012 10:16 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

Zivocisna bilkovina je shodna s rostlinnou? :)))))

Prectete si odstavec rostlinna bilkovina a uz se tady vy a ostatni ekofasisti dal neztrapnujte.

http://galenus.cz/bilkoviny-bilkoviny-ve-vyzive.php

George76
George76 (neregistrovaný) ---.anonymouse.org
9. 2. 2012 10:35 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

Precetl jsem. Ale nechapu co mi tim vyvracite... Ja zadny rozpor nevidim.

Alka
Alka (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz
9. 2. 2012 21:01 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

To xyz: Tak tahle debata dospěla přesně tam, kam jsem nechtěla, tedy čistě k debatě jestli maso ano nebo ne. Až můj druhý příspěvek byl čistě o mase, a bylo z důvodu, že mě rozčilují lidé, kteří mají dojem, že zdravé = bez masa. masožravá strava je stejně ekvivalentní zdravé jako vegetariánská, ale mnoho lidí, hlavně kvůli v dnešní době velmi módní vlně vegetariánství(co si budeme nalhávat, být vegetariánem JE dnes prostě in) podlehlo naprosto mylnému dojmu, aniž by mělo nějaké racionální důkazy. a nejlepší pak je, když si večer dají vegetariánskou pizzu, smažené žampiony nebo těstoviny se ,metanovou omáčku s pocitem, že svému organismu parádně odlehčili. Takže poukud jsem se vás nějak dotkla nebo popudila, vězte, že to opravdu nebyl úmysl:)
Já spíš chtěla poukázat na to, že mi přijde opravdu na hlavu, abych, když mé dítě odmítá maso a mléčné výrobky, nad tím jen mávla rukou se slovy: však co, ono tomu možná jednou přijde na chuť, ale pokud mi nejí čočku, tak se mu budu mermomocí snažit mu ji do jídla propašovat. Prostě si dokážu mnohem lépe představit, že mu budu podsouvat nějak aktraktivně připravený tvaroh s ovocem či plátek kuřecího s nějak upravenou zeleninou, než mu nutit sojové boby a tempeh. To jsou právě ty potraviny, ke ketrým možná dojde v budoucnosti samo v průběhu vývoje, a třeba jako dospělý člověk zjistí, že maso vůbec nepotřebuje. V pořádku, to už je jeho vlastní racionální volba.
Ale noční můrou každého pediatra jsou právě rodiče vegetariáni(ne­dejbože vegani), kteří své dítě stravují stejně. Dítě ve vývinu potřebuje dostatek vitamínů, mnerálů, bílkovin...které mu právě velice často při takto omezované stravě chybí a dítěti tak škodí(je známo mnoho takových případů) Dospělý člověk se může stravovat diametrálně odlišně než dítě, protože už jeho tělo nepotřebuje tolik.
A také si myslím, že by se nemělo dát jen na chuť dětí s tím, že to je to, co asi potřebuje, protože děti prostě jí to, co jim chutná, tedy sladké... než to, co cítí, že by měli či co je správné jíst, jak to dokáže racionálně uvažující vyspělý člověk.

to George 76:
tak zaprvé, laskavě mě nenazývejte urvanou hysterkou a raději se zamyslete.
za druhé: vegetariáni MUSÍ ve své stravě maso nějakým způsobem nahrazovat, proto se vyrábí náhražky jako tofu, tempeh, robi atd. To je všeobecný fakt a nevidím na tom nic urážlivého, když se to tvrdí, sami vegetariáni to otevřeně přiznávají a nikdo kvůli tomu pateticky nevykřikuje.
za třetí: rozdíl mezi živočišnou a rostlinnou bílkovinou JE, a to dost velký, ať už ve vstřebávání, využitelnosti organismem... raději si o tom nejdřív něco nastudujte.
A za čtvrté: knihu na pomletí do vegetariánských karbanátků s radostí přenechám Vám. Každému dle jeho gusta...

melkor unlimited
melkor unlimited (neregistrovaný) ---.flarion.as5628.telecom.sk
11. 2. 2012 22:46 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

tak zaprvé, laskavě mě nenazývejte urvanou hysterkou
Obávám se, že ve Vašem případu to není urážka, jen a pouze konstatování diagnozy.

za druhé: vegetariáni MUSÍ ve své stravě maso nějakým způsobem nahrazovat ...
Prosím, nepleťe příčinu s následky. Vegeteriáni ani vegani nemusí nahrazovat MASO.

... proto se vyrábí náhražky jako tofu, tempeh, robi atd.
Tofu není náhražka masa. Je to potravina s vysokým obsahem bílkovin.

... To je všeobecný fakt ...
"Čo sa babe chcelo, to sa babe snilo."

za třetí: rozdíl mezi živočišnou a rostlinnou bílkovinou JE, a to dost velký ...
Organizmus (až na výjimky) nepoužívá bílkoviny v tom stavu, v jakém je přijímá. Už jenom proto, že ani VY (ač se to nezdá) nejste slepice nebo kráva.
Bílkoviny jsou složeny a minokyselin. A z těch si tělo složí to, co právě potřebuje.
Z 21 aminokyselin si dokáže lidský organizmus 13 vyrobit v případě nedostatky vlastními zdroji.
Zbylých 8 musí dostávat ve stravě.

A pokud byste o tom alespoň trochu četla, tak byste nehlásala nadřazenost masa. Ani to nemusí vždy pokrýt potřebu eseciálních aminokyselin.
I když u stravy bez masa je ten problém zřetelnější, ale řešitelný. Stačí jenom něco o tom vědět.
Ale je mnohem snažší cpát do sebe zbytečná kvanta (často nekvalitního) masa a na zbytek planety hystericky řvát.

A za čtvrté: knihu na pomletí do vegetariánských karbanátků s radostí přenechám Vám.
Nedělejte ukvapené závěry. Použitím dané knihy uvedeným způsobem možná dosáhnete lepšího výsledku než nabízí mnohé prodení řetěcze jako polotovary ....

PS:
Pojďme raději probírat recepty na domácí těstoviny, chleba, sirupy, zavařeniny a další recepty.

xyz
xyz (neregistrovaný) ---.pripojen.cz
12. 2. 2012 0:22 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

To tedy nevím, v jaké společnosti je vegetariánství "IN" - kdyby mě zajímaly názory laiků, tak bych se snad i bál k veg*nství hlásit. Jakmile se totiž o tom člověk zmíní v jakémkoliv kontextu, hned se na něj sesype skupina fanatiků, co si z masa udělali náboženský relikt a stejně jako u všeho náboženství nejuřvaněji chrání své přesvědčení ti, kteří o tom nic nevědí (tedy v praxi téměř všichni) - takže vegetariánství ve společnosti bych nechal s Vaším dovolením raději stranou.

Jak to vidí lékaři je věc podobná - je snad doktor ideově nezatížený? Nepředpojatý? Chodí k němu zdraví lidé? Nemyslím si, že dítě (nedejbože!!!) veganů je reálně samo o sobě horší než dítě rodičů s nadváhou, cukrovkou druhého typu, rakovinou konečníku, čtyřmi bypassy apod. Protože to je o tom, jak *konkrétní* lidé stravě rozumí, takže tu generalizaci jaksi nechápu. Nechcete mi snad tvrdit, že nejsou podobné případy z opačné strany tábora, viďte?

Děti jsou věc složitá, já třeba vyčítám rodičům, že mi v mládí zakazovali vegetariánství(aniž by si o tom přečetli byť jen řádku), neboť jsem si jist, že by mi to zdravotně prospělo. Opakujete ošoupané fráze o potřebě vitamínů a minerálů, které nejsou s vegetariánstvím v rozporu. Zkuste si o tom něco přečíst a dejte si to do souvislosti se známými riziky masné stravy: http://scholar.google.cz/scholar?hl=cs&q=vegetarian+children&btnG=Hledat&as_ylo=&as_vis=0

Ad sója jako náhražka masa - to je to povyšování masa skoro až na náboženský relikt: maso je totiž stejným způsobem náhražkou sóji (rovněž neúplnou: kde má maso vlákninu?) a konzumenti masa musí látky neobsažené v mase nahrazovat např. náhražkami rostlinných mlék, ovocem a zeleninou. Už chápete? :) Proto je důležitý rozmanitý a vyvážený jídelníček, což není doména jen živočišné stravy.

Tvrdím, že strava je jen a pouze nástroj a záleží na schopnostech konkrétního člověka, jak si s ním poradí.

EC
EC (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz
12. 2. 2012 9:07 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

"Jakmile se totiž o tom člověk zmíní v jakémkoliv kontextu, hned se na něj sesype skupina fanatiků, co si z masa udělali náboženský relikt a stejně jako u všeho náboženství nejuřvaněji chrání své přesvědčení ti, kteří o tom nic nevědí (tedy v praxi téměř všichni)"

Zrovna v tomhle si vegetariani vubec nezadaji.

xyz
xyz (neregistrovaný) ---.pripojen.cz
12. 2. 2012 11:10 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

No vidíte, a v opačném směru si toto chování vynásobte stokrát a máte reálnou situaci - i když se Vám nebude líbit, těžko se tak schovává za bezpečnou většinu, když se chová hůře.

EC
EC (neregistrovaný) ---.skvelynet.cz
12. 2. 2012 20:43 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

Pekny kydy, jakakoliv diskuze o vegetarianstvi ma stejnou tendenci dospet k tupym vykrikum a demagogii na OBOU STRANACH, obdobne jako napr. diskuze o mlece nebo "alternativni medicine".
Neni co nasobit, to jenom absurdni presvedceni o sve pravde vyvolava hnev pri pohledu na druhou stranu a prehlizeni tragickeho stavu argumentace soukmenovcu (a nekdy i sve).

xyz
xyz (neregistrovaný) ---.pripojen.cz
12. 2. 2012 21:33 Nový

Re: masíčko

celé vlákno

Relativita Vám zřejmě nic neřiká, průměrný arguentační posun je tam zřejmý. A to mi jako člověku s bohatými zkušenostmi z obou stran nevymluvíte, ani velkými písmeny.

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
8. 2. 2012 11:57 Nový

Nedůslednost

celé vlákno

"...že jsem sáhnul po kečupu, v němž je míň cukru a náhražek. A z jakého důvodu kupuji mléčné výrobky zakysané a jogurt bílý, neochucený..."

Proč sahat po kečupu, když v sezóně si můžu z levných místních rajčat navařit kečup, po kterém by se Heinz se Spakem olizovali až za ušima? Proč kupovat balené zakysané mléčné výrobky, když mléčné kvašení je dostupné zdarma pro všechny (takový potravinářský ekvivalent bittorentu)? Konečně, proč kupovat chleba a pečivo ze šrotu a strouhanky, když z domácího pečení kváskových pletýnek a placek se dá udělat krásná událost pro celou rodinu?

Klíčem je navykat od malička děti na "atypickou" chuť přirozených, doma vyráběných potravin. Pokud někdo vyroste na křížalách a medu, tyčinka Mars mu bude zákonitě připadat jako nestvůrně sladký tlamolep. Pokud si někdo navykne pít mošty a čaje s minimem cukru, budou mu po kokakolách skřípat zuby a tlačit žaludek.

Jiří
Jiří (neregistrovaný) 88.103.76.---
8. 2. 2012 19:42 Nový

Re: Nedůslednost

celé vlákno

S dovolením půjdu ještě dál. Proč si připravovat kečup, když těstoviny pocházejí z Itálie a podle Italů je kečup na těstovinách hrozné barbarství. Raději koupím dobrý protlak (italská rajčata v konzervě) a udělám těstoviny, jak mají být. Pak učím děti i určitému stylu a ne českému prznění veškeré cizí kuchyně.

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
8. 2. 2012 21:09 Nový

Re: Nedůslednost

celé vlákno

Kvalitní italské rajčatové protlaky mám taky rád, ty rajčata v tom jsou snad pod tlakem nebo co. :-) U nás má kečup užití spíše na pečené maso, k tomu se vyloženě hodí.

....
.... (neregistrovaný) ---.gprs.tmcz.cz
9. 2. 2012 10:24 Nový

Re: Nedůslednost

celé vlákno

Hm, a ja mel v Italii VZDY testoviny s drcenymi rajcaty a ne s kecupem nebo protlakem. Mozna to varili nejaci moudri cesi, kteri si jeli privydelat a majitel byl zrovna na nakupu. A taky pro vase zdravi pevne doufam, ze si mouku na svoje domaci testoviny melete sam a ty posleze vyrabite rucne jako spravna Mamma.

Mareš
Mareš (neregistrovaný) 212.67.80.---
11. 2. 2012 19:10 Nový

Re: Nedůslednost

celé vlákno

Když je sezóna, nadrtím si. Když není, mám protlak. Zkoušel jsem dělat rajčatovou "zavařeninu" jako náhradu protlaku, ale nemám trpělivost to čtyři hodiny míchat.

Mouku taky kupuju, to je jednodruhová základní potravina (podobně jako cukr) a záleží hlavně na zemi původu. Ale domácí těstoviny jsou snad probůh samozřejmostí, ne? Vždyť těstoviny jsou z hlediska výroby naprostá banalita. :-)

Jiří
Jiří (neregistrovaný) 88.103.76.---
8. 2. 2012 19:47 Nový

úroveň a úroveň

S autorem lze jistě v mnohém polemizovat. Když však porovnám styl jeho vět se stylem jednoho diskutujícího, který člověka s opačnými národy uráží, říká mu "biofašista" a přeje mu, aby se nerozmnožoval, tak musím konstatovat, že onen zakomplexovaný nadávač mu nesahá autorovi knihy ani po kotníky.

Vivian ~
14. 2. 2012 10:25 Nový

Každý svého štěstí strůjce.

celé vlákno

Viděla jsem rozhovor s autorem u Krause, už tehdy mě zaujal, a tento rozhovor mi jen potvrdil, že je to vážně zajímavý člověk, o jehož slovech stojí za to minimálně přemýšlet. Absolutně souhlasím s tím, že holdujeme obžerství a že kdybychom jedli jen tolik, kolik potřebujeme, nemuseli bychom na ceny potravin vůbec naříkat. Jenže takovéto myšlenky bohužel vždycky dopadnou na úrodnou půdu jen u lidí, kteří se už nad těmito jevy více či méně sami zamýšleli a v podstatě to vidí shodně, ale nikdy to nedocvakne těm nemocným tlouštíkům, kteří si v supermarketu tlačí k pokladně ty svoje točeňáky a rohlíky a nejlevnější kečupy a člověka, který zapochybuje o jednoznačné prospěšnosti masa nebo mléka pro zdraví člověka, budou považovat za fašouna, kterej neví, co je dobrý... A je smutný, že takovým lidem nic nedojde ani po infarktu, ani po resekci tlustého střeva, ani v jiných kritických okamžicích, do nichž mnohdy dospějí svým životním stylem... Já osobně mám ráda maso (jo, vepřová pečeně je slast!) i mléko a podobné věci, ale není mi zatěžko připustit, že to nemusí být pro moje zdraví přínos, a myslím, že my lidé jsme bohužel dávno zapomněli vnímat signály svého těla, které nám dává najevo, co mu svědčí a co ne. Nemusí to být u každého stejné, nesmíme brát žádného odborníka jako kazatele jediné pravdy, ale vždycky musíme vnímat, co na to říká náš organismus. Bohužel ty signály jsou mnohdy dost nenápadné, hlavně ze začátku, a my lidé jsme už tak otupělí, že si jich všimneme teprve ve chvíli, kdy už se nedají přehlédnout (máme bolesti, teče nám krev, něco nám selhává)... jenže ani v takovou chvíli většinou nejsme schopni nebo ochotni připustit, že jsme si zdraví zhuntovali sami svým přístupem k životosprávě... Nesouhlasím s žádnými extrémy, nejsem militantní a nemám potřebu se s někým hádat, ale někdy mi je fakt smutno z toho, jak jsou někteří lidé hloupí... Ale asi to tak má být, co už nadělám... Každý svého štěstí strůjce.

Mary
Mary (neregistrovaný) 87.115.182.---
24. 2. 2012 22:54 Nový

Re: Každý svého štěstí strůjce.

celé vlákno

Absolutní souhlas. Lidé bohužel při svých obtížích jdou k doktorovi. Místo aby poslouchali svoje tělo a změnili životnosprávu, čekají zázračné pilulky, protože musejí spěchat do práce. No a to je začátek konce: jsou v pasti.