Hlavní navigace

Soutěž: kdo si připraví dobrou kávu?

22. 3. 2011

Sdílet

Zajímavosti z historie kávy a praktické tipy, jak lze tento nápoj připravit, nalezne výherce soutěže v Knize o kávě. Dalším vylosovaným posíláme pěknou plechovku plnou dobrého kafe.

Soutěž již byla ukončena! Správné odpovědi naleznete zde.

V soutěži jsme se zkoušeli vaše znalosti ze světa kávy a také jste měli hledat informace o knize, která se kávou zabývá.

Kniha o kávě pak byla také hlavní výhrou v této soutěži.

Získává ji Hana Cagášková z Velkých Losin.

Autorkou knihy je Petra Veselá, která několikrát vyhrála mistrovství republiky v přípravě kávy a reprezentovala na mistrovství světa, má vlastní kavárnu a pořádá o kávě i školení.

V publikaci, kterou vydal Smart Press v roce 2010, vás seznámí s historií nápoje, dozvíte se, jak se dostala do celého světa, jak se pěstuje, zpracovává a praží.

Další část knihy se věnuje vlastní přípravě kávy. Jak ji správně namlít? Jak má vypadat správné espresso nebo cappuccino? Co znamenají názvy na kávovém lístku? A jak si skvělou kávu připravit i doma? Co je to french press, chemex nebo vakuum pot?

V knize najdete kromě odpovědí na tyto otázky také recepty na kávové nápoje i rady pro nákup, uchovávání a přípravu kávy nebo tipy na dobré kavárny. Nechybí ani praktické ukázky, jak si udělat kávu hezkou:

Ze soutěžících, kteří správně odpověděli na naše otázky, jsme vylosovali dva, k nimž putuje balení Lucaffé Mr. Exclusive.

Jsou jimi:
Viktorie Strnadová, Děčín
Martin Mrowiec, Karviná-Ráj

Lucaffé Káva Mr. Exclusive je 100% Arabica pražená z rovnoměrně rozdělených a tříděných kávových zrn ze Střední a Jižní Ameriky. Tato káva prochází jemným pražením, a to také přispívá k tomu, že se jedná o velmi jemnou, měkkou, ale silně aromatickou kávu. Plechovka obsahuje 250 g kávy.

Soutěžní otázky a správné odpovědi naleznete zde.

Soutěžícím děkujeme za účast, výhercům blahopřejeme a pro všechny již brzy na serveru Vitalia.cz připravujeme další soutěž!

Autor článku

Všeobecné dotazy, připomínky a tipy směřujte na adresu redakce@vitalia.cz.

Tiskové zprávy zasílejte na e-mail press@vitalia.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).