Hlavní navigace

Soutěž o knihu "Jak děti přicházejí na svět" zná své výherce

Sdílet

Jak dětem říct, že ta škvírka mezi nohama u holčiček a ten bimbásek u kluků je důležitý pro zplození miminka? S tím výhercům soutěže pomůže kniha Jak děti přicházejí na svět.

Najít odpovědi na otázky, při nichž se rodiče obvykle červenají a koktají, může pomoci obrázková kniha lékařky a kreslířky Jany Martincové a Petry Kubáčkové. Otevřeně poradí i s tím, jak malým dětem popsat, že se máma s tátou milují, kdy z toho vznikne děťátko, jak se mu v bříšku daří a jak se pak dostane na svět.

Správné odpovědi na soutěžní otázky čtěte zde.

Publikace vznikla na základě skutečných hovorů dětí ve věku dvou až pěti let, které shromáždila autorka knihy Jana Martincová. Zkušená lékařka je zároveň zakladatelkou webu www.babyonline­.cz, kde si můžete knihu objednat a zakoupit, pokud jste nevyhráli v naší soutěži.

V rámci soutěže jste zasílali i vaše vlastní domácí názvy, jak dětem pojmenováváte penis a vaginu. Ukázalo se, že čeština je bohatý jazyk a také, že řada rodin má velkou fantazii. Celý článek i se slovníkem si budete moci přečíst v pátek. Zatím jen malou zahraniční inspiraci od sousedů: na Slovensku se pindíku říká například „pipino“ nebo „čikulák“, a holčičky mají „šušku“.

Výherci soutěže:

A zde jsou již tři vylosovaní výherci knihy Jak děti přicházejí na svět:

Vladislav Kvasnica, Milovice

Kristina Lipovská, Bratislava

poporodni_deprese

Ivana Strnadová, Děčín

Výhercům blahopřejeme a budeme je kontaktovat na telefonním čísle, které uvedli v mailu.

Autor článku

Autorka je redaktorkou MF DNES.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).