Hlavní navigace

Slovenští mladiství mají s alkoholem utrum

Helena Singerová

Zákaz prodeje alkoholu lidem mladším osmnácti let pravděpodobně nestačí. Mladiství si jej poměrně snadno dokážou opatřit a pak se opíjejí do němoty. Slovenský parlament se s tím pokusil zatočit a včera souhlasil se zpřísněním pravidel konzumace alkoholických nápojů. Nová pravidla začnou platit dnem vyhlášení zákona.

Doba čtení: 1 minuta

hospodaZákaz prodeje alkoholu lidem mladším osmnácti let pravděpodobně nestačí. Mladiství si jej poměrně snadno dokážou opatřit a pak se opíjejí do němoty. Slovenský parlament se s tím pokusil zatočit a včera souhlasil se zpřísněním pravidel konzumace alkoholických nápojů. Nová pravidla začnou platit dnem vyhlášení zákona.

Dohlížet na nedodržování tohoto zákona mají obce, které mohou rovněž pokutovat rodiče, pokud jejich potomek bude pouze přítomen v prostorách, kde se alkohol podává a to bez doprovodu zákonného zástupce večer po 21. hodině.

Školy nebo zdravotníci budou mít povinnost obcím nahlásit mladé lidi pod vlivem alkoholu. Otázkou však zůstává, zda bude reálné zákon v praxi dodržovat.