Hlavní navigace

Slovenští mladiství mají s alkoholem utrum

30. 4. 2009

Sdílet

Zákaz prodeje alkoholu lidem mladším osmnácti let pravděpodobně nestačí. Mladiství si jej poměrně snadno dokážou opatřit a pak se opíjejí do němoty. Slovenský parlament se s tím pokusil zatočit a včera souhlasil se zpřísněním pravidel konzumace alkoholických nápojů. Nová pravidla začnou platit dnem vyhlášení zákona.

hospodaZákaz prodeje alkoholu lidem mladším osmnácti let pravděpodobně nestačí. Mladiství si jej poměrně snadno dokážou opatřit a pak se opíjejí do němoty. Slovenský parlament se s tím pokusil zatočit a včera souhlasil se zpřísněním pravidel konzumace alkoholických nápojů. Nová pravidla začnou platit dnem vyhlášení zákona.

Dohlížet na nedodržování tohoto zákona mají obce, které mohou rovněž pokutovat rodiče, pokud jejich potomek bude pouze přítomen v prostorách, kde se alkohol podává a to bez doprovodu zákonného zástupce večer po 21. hodině.

Školy nebo zdravotníci budou mít povinnost obcím nahlásit mladé lidi pod vlivem alkoholu. Otázkou však zůstává, zda bude reálné zákon v praxi dodržovat.  

Autor článku

Své profesní působení v médiích zahájila v týdeníku Reflex. Pracovala v kreativním týmu TV NOVA a vedla sekci Sport a relax serveru Vitalia.cz vydavatelství Internet Info. Podílela se také na jeho dalším projektu, serveru 120na80.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).